Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Dobra książka historyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Ksiązki, godne polecenia, które uważacie są nie tylko pod względem merytorcznym bez zarzutu, ale też są ciekawe. Jeśli możecie uzasadnijcie swój wybór krótkim uzasadnieniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Dzieje storożytnego Egiptu" Nicolas Grimal

Apsolutnie cała historia Egiptu, mnóstwo map i planów świątyń. Najlepsza ksiązka jaką mam na temat cywilizacji nad Nilem. Wszystkie szczegóły wypraw wojennych. cena: ok 50 zł

grimal.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

"Poczet cesarzy rzymskich" A. Krawczuka. Ciekawa, łatwo dostępna i dobrze się ją czyta :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Książki A. Bieleckiego dotyczące wojen napoleońskich są niezłe , czasami zdarzaja sie w nich błedy(fakty troche błędne) ale dobrze sie je czyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ciężko wybrać jedną dobrą książkę o danym okresie bo większość książek historycznych jest pisanych subiektywnie tzn. autor nagina fakty tak by pasowały do jego poglądów, dla tego najlepiej przeczytać więcej niż jedną książkę o danym okresie, nie polecałbym też zbyt ogólnych książek niektóre skróty myślowe są w stylu pana Macierewicza :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bląsz   

Mam taką nieśmiałą prośbę, może ktoś podać jakąs PORZĄDNĄ ksiażkę nt. 20 wieku? tylko proszę mi nie mówić, żebym poszła do biblioteki i tam szperała, bo ja nie znoszę wizyt w bibliotece, bibliotekarki są koszmarne :| muszę nauczyć się na test finału dolnośląskiego konkursu historycznego dla gimnazjum. na razie zaopatrzyłam się w Pronobisa, ale po prostu dostaję szału od tego człowieka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
handitto   

M.Kula: Początki czarnego niewolnictwa w Brazylii. świetna książka ciekawa i wciagajca moze oprocz opisu procesu produkcji cukru :wink: ale i tak polecam z całego serca

M.Richard: Życie codzienne hugenotów - dla zainteresowanych tematem bardzo dobra ksiązka mi swietnie sie czytało moge serdecznie polecic

JK.Baschwitz: Czarownice. Dzieje procesów o czary ksiazka dobra ciekawa troche czasami przydługawa i odrazajaca opisami jak sprawdzano czy dana kobieta jest czarownicą :roll:

G.Arciniegas: Burzliwe dzieje Morza Karaibskiego lubicie piratów :eek: to czytac i nie narzekac ze gruba bo naprawde ciekawa :)

dodam do tego może jeszcze kilka biografii ktore mnie osobiscie zaintrygowały i dobrze mi sie czytało

Benedykt Zientara, Henryk Brodaty

W.S.Magdziarz: Ludwik XIV

G.R.Potter: Zwingli

W.A.Serczyk: Iwan IV Groźny, Katarzyna II carowa Rosji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Romuald Romański-'Kozaczyzna" -wszystko o Kozakach i Ukrainie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pierre Closterman "Wielki Cyrk" - wspomnienia francuskiego pilota myśliwców w RAF. Najlepsze tego typu pozycja na świecie, Herbert Werner "Żelazne trumny" - szokujące realizmem wspomnienia dowódcy U-boota podczas Bitwy na Atlantyku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Polecał bym książkę angielskiego autora Normana Daviesa pt. "Boże Igrzysko"-Dwu tomowa książka poświęcona jest histori Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ze swojej strony polecam "Mit Rommla" Maurice'a Philipa Remy'ego. Autor oparł swoją pracę na naprawdę potężnej bibliografii. Można w niej znaleźć zarówno sztandarowe pozycje opisujące życie Rommla, jak choćby prace Irvinga, Frasera czy też Liddel-Harta, ale także ogromne ilości listów jakie pisał Rommel, relacje ludzi, którzy mieli z nim kontakt czy też w końcu najróżniejsze dokumenty. Autor przedstawia Rommla w miarę obiektywnie. I tak jak wielu autorów ma problemy z zachowaniem tego obiektywizmu odnośnie postaci, czy też stron konfliktu, tak Remy rzeczywiście zbliża się do tego obiektywnego spojrzenia w sposób naprawdę znaczny. Nie stara się ani robić z niego bohatera ruchu oporu, ani zdecydowanego zwolennika Hitlera. Książka ta nie przedstawia go jako dowódcę, ale jako człowieka, który był rozdarty między swoim fuhrerem a zasadami, które nie pozwalały mu być kimś innym jak tylko żołnierzem mającym swój honor, który nie pozwalał mu mieszać się do spraw polityki. Książka ta jest "Próbą zrozumienia, nie osądzenia.", jak pisze sam autor. Na podstawie listów, wspomnień i dokumentów autor tworzy bardzo udany obraz, tego nadzwyczaj trudnego do jednoznacznej oceny człowieka. Jedna z najlepszych prac poświęconych Rommlowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.