Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Najgorszy film jaki widziałem to...

Rekomendowane odpowiedzi

Romeo i Julia to przepiękny dramat

Argumentacja.

Romeo i Julia - dramat wielkiego mistrza W. Shekspeara, ma ciekawą kompozycję, jest najpopularniejsza historią miłosną uważaną za arcydzieło literatury dramatycznej, która potrafi wzruszyć większyść kamiennych serc( nielicząc wyjątków, którzy poprostu nie są czuli na piekno tej tragedi), są zawarte w nim najpiękniesze monologi miłosne jakie kiedykolwiek przeczytałam. Tekst napisany jest porosty językiem choć wiele w nim mefafor, przenośni i innych śrotków poetyckich.

Przy recenzjowaniu filmu, spektaklu napisanego przez pisarza uznawanego za wibitnego, tak często wystawianego na scenie scenariusza sie nie recenzuje... :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

W kwestii z dramatem Romeo i Julia trzymam stronę Aniolka07. Gdyby Shakespeare był takim kiepskim twórcą i "produkował" kiczowate pracki, nie słyszeliśmyby o nim w dzisiejszych czasach, nie mówiąc już o jego ponadczasowej sławie i geniuszu.

Wracając do tematu, najgorszym filmem jaki kiedykolwiek widziałem jest taki o rafie koralowej. Tytułu dokładnie nie pamiętam (nie dziwcie mi się), byliśmy na nim w kinie. Chociaż był on w wymiarze 3D, zasnąłem po kilku minutach - po trudach długiej podróży. =D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tekst napisany jest porosty językiem choć wiele w nim mefafor, przenośni i innych śrotków poetyckich.

I to czyni go trudnym.

ma ciekawą kompozycję, jest najpopularniejsza historią miłosną uważaną za arcydzieło literatury dramatycznej, która potrafi wzruszyć większyść kamiennych serc( nielicząc wyjątków, którzy poprostu nie są czuli na piekno tej tragedi), są zawarte w nim najpiękniesze monologi miłosne jakie kiedykolwiek przeczytałam.

Gusta i guściki, mnie takie coś zwyczajnie nudzi. Może dlatego, że miłości nie da się opisać.

Gdyby Shakespeare był takim kiepskim twórcą i "produkował" kiczowate pracki, nie słyszeliśmyby o nim w dzisiejszych czasach, nie mówiąc już o jego ponadczasowej sławie i geniuszu.

Słyszymy o nim, bo większość uważa jak uważa, ja uważam, jak uważam i uważam, że wybitny nie był ;D Ale nie jednego Szekspira nie lubię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Egzorcyzmy Emily Rose. Temat fajny, zrobione beznadziejnie.

Ale przyznasz, ze ta scena gdy ktoś wchodzi do pokoju i zastaje Emily w dziwnej pozycji z otwartymi oczyma mrozi krew w żyłach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Ale przyznasz, ze ta scena gdy ktoś wchodzi do pokoju i zastaje Emily w dziwnej pozycji z otwartymi oczyma mrozi krew w żyłach.

Jak oglądałam ten film to ani razu nie miałam takiego uczucia. Może tylko jak był moment, że godzina 3 w nocy to godzina demonów, czy jakoś tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Spoko każdy moze lubić co mu sie podoba. Mnie tez nei wsyztstkie powieści,dramaty wiersze uznawane za wybitene się nie podobają. Ale...

Hm, Romeo i Julia. Jeśli ktoś robi film na podstawie badziewnej książki to musi wyjść badziewny film.

to już troszkę przesada.

Gusta i guściki, mnie takie coś zwyczajnie nudzi. Może dlatego, że miłości nie da się opisać..

Popieram. Ale zadaniem poety jest opisywać nieospisywalne. Shekspear jest w tym genialny i daltego Romeo i Julia jest znanym dramatem od wielu,wielu lat ;) [/b]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Romeo i Julia piękny dramat ???? No chyba nie. Nie chce cię obrażać Aniolku07, ale ten film i książka są lipne jak jakiś Putin :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

O gustach się nie dyskutuje. Mi bardzo nie podobał się film ''Sahara'' oraz ''Pearl Harbor''. Pierwszy- 9 żołnierzy, bez broni maszynowej(za wyjątkiem jednego Brena) i z jednym Grantem bronią się przez parę dni w jakimś budynku przed batalionem Niemców. Na początku Niemiachy wysyłają zwiad na transporterze, no i oczywiście biorą ze sobą mnóstwo granatów i min, dzięki czemu Anglicy się bronią cały film, a Niemcy rzucają zaledwie jeden granat na całość, tracąc przy tym dwóch zabitych. Strata 7 Anglików okupiona jest zabiciem 400 Niemców. Niemcy idą jak idioci w tyralierze, mimo iż wiedzą, że jest tam wróg, nie używają broni ciężkiej(moździerzy itp.), a mają je i dość amunicji do nich. Jedyne, czego nie mają to, woda. Anglicy mają oprócz tego na początku 2 jeńców- Niemca i Włocha. Niemiec zostaje zabity podczas ucieczki. Kompletnie pozbawione sensu. Z ''Pearl Harbor'' to jakieś romansidło, bez smaku i stylu, raczej z błędami.

[ Dodano: 2008-08-25, 13:46 ]

Zapomniałem jeszczeo ''Bitwie o Ardeny'': Niemcy jeżdżą tylko Pattonami, które udają Konigstigery(nawet się nie wysilili, żeby je przemalować, dodali tylko czarne krzyze na szare pancerze). Nie ma walk piechoty, poza tym, że amerykańscy żołnierze są masakrowani przez czołgi. Ktoś wpadł na pomysł, żeby pomalować amerykańskie pojazdy w plamy zielono-brązowe, czym je strasznie okaleczono na tym filmie. Poza tym pokazano, że pod Malmedy Niemcy podjechali ciężarówkami i z tych ciężarówek ostrzeliwali jeńców. Przeżył tylko jeden, który dostał się do swoich i nakablował o niemieckich spadochroniarzach w mundurach MP. Jedyni niemieccy żołnierze piechoty byli z ''Einheit S''. Pokazno jak załamał sie atak niemieckiej brygady pancernej i na tym skończyła się ofensywa w Ardenach, nic innego, nic o Bastogne, o Bodenplatte, nic, pułkownik dowodzący brygadą, oczywiście zginął.

[ Dodano: 2008-08-25, 13:50 ]

I przepraszam, czy ktoś może wie, czy oddziałki Einheit Stielau walczyły z Amerykanami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szeregowiec Ryan. Ten film zawiera wszystko, czego najbardziej nienawidzę we wszystkim, co widzę na ekranie. Wypaczony obraz wojny - idiotyczne bohaterstwo, brak strachu, sztuczne poświęcenie, kult Normandii no i pieśń pochwalna dla Kraju wuja Sama... Koszmar!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Ale to pierwszorzędne kino batalistyczne + naprawdę nieźle wykonana sceneria.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
idiotyczne bohaterstwo,

W czym ten idiotyzm się przejawiał?

brak strachu,

Ja tam jednak trochę strachu się dopatrzyłem...

sztuczne poświęcenie,

W czym widzisz tą sztuczność?

kult Normandii

Jakoś trzeba to przecierpieć, dla mnie przynajmniej to, że powstaje tyle filmów o Normandii, nie stanowi większego problemu.

no i pieśń pochwalna dla Kraju wuja Sama...

Coś w tym jest...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu - najgorszy film jaki obejrzałem ( nie wiem po co w ogóle, ale i tak tylko kawałek ) to: HSM... :cry: Denne to, a jeszcze gorsze z dubbingiem polskim, nie wiem po co jakieś dwójki i trójki i inne... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Młodzieńcem będąc oglądałem film „Komandosi z Navarony”. Do dziś pamiętam gigantyczny, zgodny rechot, który rozległ się w kinie, gdy w roli czołgów niemieckich paradowały rzędem poczciwe T-34 (kompletnie nie ucharakteryzowane) – zdaje się, że były to czołgi wypożyczone przez ekipę filmową z armii jugosłowiańskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.