Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Markus   

W tym roku pierwsza moja olimpiada - humanistyczna 8) Skończyło się na 2 etapie. Nigdy nie czułem się specjalnie mocny w wypracowaniach, a tu taki pech :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bermudka   

A ja się muszę pochwalić dosyć dużym sukcesem. W pierwszej gimnazjum byłam laureatką olimpiady historycznej:).

BYło jeszcze kilka tych osiągnięć, ale myślę, że chodzi w tym temacie głównie o historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ja przeszedłem etap szkolny, jutro jadę na rejonowy, oprócz tego żadnych sukcesów nie mam ;) Oczywiście chodzi o historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Ja przeszedłem etap szkolny, jutro jadę na rejonowy, oprócz tego żadnych sukcesów nie mam ;) Oczywiście chodzi o historię.

Podobnie jak Kubag, tyle że na wojewódzki jadę w sobotę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Tak, jestem olimpijczykiem 8) Doszedłem nawet do III etapu i finalistą zostałem (paru punktów do laureata zabrakło, god damn it!)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W I LO załapałem się do III etapu "Losów...", ale to jeszcze konkurs było :P; miałem I miejsce w województwie, stypendium poleciało :clap:( ale an całym Śląsku jakoś 5 tylko czy 6... z olimpiady historycznej i w II i III LO byłem najlepszy w szkole, w II klasie dostałem 3+ z jako tako dobrego wypracowania i aż 3+ z moim zdaniem średniej wypowiedzi... więc zabrakło bodajże połowy oceny do 3 etapu. Za to w tym roku napisałem aż 12 stron, i to na dobrym poziomie merytorycznym, a do II etapu się nie dosiałem :P chyba w Katowicach pamiętano moje chodzenie, sprawdzanie, pisanie odwołań itp... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Cha też kiedyś byłem 'olimpijczykiem' i największe 'sukcesy' odniosłem w olimpiadzie wiedzy ekologicznej (czy jakoś tak :clap: ) bo na wojewódzkim zabrakło mi coś 2-3 p. do dostania się do ostatniego etapu.

Był jeszcze etap wojewódzki z WOS (byłem chyba dziesiąty, ległem na pisemnym za to ustny jak zwykle poszedł mi dobrze).

Losy żołnierza (ale to było w 2004 i większość była o AK i powstaniu, więc na Krakowie się skończyło).

A i byłem piąty w konkursie dotyczącym Armii Kraków (jak zwykle pisemny słabo, ustny podobno najlepiej ze wszystkich).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
D.   

Obecnie skończyłem 2 kl. gimnazjum i w tym roku szkolnym udało mi się przejść do finału z polonistycznej i języka niemieckiego, przy czym zostałem laureatem tylko z konkursu germanistycznego :P Cóż, będę próbował za rok, będę w trzeciej klasie, będę miał większe szanse.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

W roku szkolnym 2007/2008 finalista kuratoryjnego konkursu z województwa podkarpackiego. Ogółem, miejsce bodaj coś ok. 50. na 300 osób (z czego kilka nie przystąpiło).

W roku szkolnym 2008/2009 laureat kuratoryjnego konkursu z województwa podkarpackiego. Miejsce 9. (od 9. do 11. osoby miały równą ilość punktów).

Poza tym załapałem kilka blamaży, jak np. 10 punktów (na 40) w tegorocznym konkursie kuratoryjnym z matematyki (choć podobno był to mega trudny test, ale w następnym roku za nic nie pójdę), z j. niemieckiego załapałem podobno w tamtym roku ponad 60%, w tym roku nie załapałem 50%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tofiku do jakiej matmy Ty się pchasz? ; ) Pewnie wszyscy przed Tobą byli starsi : ) Ten laureat Ci coś daje, w sensie wjazd do jakiego chcesz LO?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tofiku do jakiej matmy Ty się pchasz?

U nas zachowanie ocenia się na podstawie zebranych punktów np. pomożesz przy zniesieniu ławek po jakimś przedstawieniu: masz +10 punktów; będziesz rozrabiał na lekcji: -50. Udział w konkursie to +15, więc poszedłem :]

Pewnie wszyscy przed Tobą byli starsi : )

Nieeee, byli młodsi, ja po prostu jestem głupszy :)

Ten laureat Ci coś daje, w sensie wjazd do jakiego chcesz LO?

Chyba tak, bo to tak jakby zdobyć na teście humanistycznym 50 p. Zresztą, może Bozia da celujący w II i III kl. z historii, to może to coś pomoże ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ło matko ! Przecież to będzie +14 pkt egzaminacyjnych. Nie wiem jak to jest zrobione w innych województwach ale na Mazowszu jest tak: laureaci konkursów o zasięgu co najmniej wojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu dostają 200 pkt egzaminacyjnych - sami wybieraja szkole i wszedzie mogą się dostać ;)

Ja miałem 3 miejsce w kraju w konkursie z angielskiego ( Jersz ) tyle że kuratoryjnych się w gimnazjum nie robi :/ Mnie 6 z Angielskiego nie urządza, bo do mojego wymarzonego liceum nie brane jest pod uwagę... A za konkurs poza kuratoryjny są "aż" 2 pkt rekrutacyjne.

Poza tym załapałem kilka blamaży, jak np. 10 punktów (na 40) w tegorocznym konkursie kuratoryjnym z matematyki

Heh, ja często startowałem w matematycznych - zazwyczaj jako tako - blisko najlepszych ale jeszcze w "średnich" :) W tym roku odpuściłem. Chciałem przejść z Historii bądź Biologii ale nie wyszło -.- Choć nasz klasowy mózgowiec-ścisłowiec ( z humanistycznych słabo ) dostał chyba 15 na 40 :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wprawdzie to nie olimpiada, ale znalazł się tam kurator...

Dziś udało mi się wygrać konkurs "Drogi Polaków do niepodległości w latach 1795-1918" (bądź 1795-1989, inne daty były przed konkursem, inne po). Po etapie szkolnym 14. w województwie, po I etapie w Rzeszowie 3., po II etapie (ustnym) w Rzeszowie 1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Po pierwsze wcale mnie to nie dziwi ^^

Mnie dziwi, bo w momencie ogłaszania wyników po I etapie w Rzeszowie byłem pewny, że mogę zabierać manatki. Poza tym pomogło trochę szczęścia: wylosowałem proste pytania - pytanie o przedpierwszowojenną partię Piłsudskiego przy pytaniu o licencję Boforsa to mały pikuś. Do tego, w II etapie miałem tyle samo punktów co gość z 4. miejscem, ale wygrałem dlatego, że w poprzednim etapie byłem od niego wyżej.

Po drugie rozumiem, że uczniowie z III klas też startowali?

Zapewne tak, ale z całą pewnością nie mogę tego stwierdzić, bo nigdzie nikt nie podawał dat urodzin i klas, nawet legitymacji nie wymagano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.