Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Sława!
Dziś rozpoczyna działalność Grupa Rekonstrukcji Historycznej Cieszyńska Drużyna Łucznicza "Perun" Będziemy zajmować się odtwórstwem łuczników słowiańskich i wikińskich z IX, X i XI wieku. Oczywiście nie poprzestaniemy tylko na tym! Mamy też zamiar rekonstruować dawne słowiańskie obrzędy Jeżeli członkowie wyrażą chęć poszerzymy działalność o walkę w zwarciu i rzemiosło! Już nie długo spotkanie rekrutacyjne!

https://www.facebook.com/CieszynskaDruzynaLucznicza/?fref=ts

cieszynskadruzynalucznicza@onet.pl

 

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I Wiec Cieszyńskiej Drużyny Słowian i Wikingów "Perun", złożony z wolnych, zadecydował co następuje:
- Drużyna będzie rekonstruować IX wiek. Słowianie będą reprezentować plemię Golęszyców, Wikingowie - z racji, że przybył tylko jeden, będą musieli tą kwestię rozstrzygnąć.
- Oręż dobierany będzie przez wzgląd na ramy czasowe (IX w.) z terenów Polski
- Znak Drużyny będzie złożony z dwóch motywów - słowiańskiego i wikińskiego, połączonego w jeden
- Podstawą naszej dalszej działalności jest skompletowanie strojów, a dopiero później wszelkiego preferowanego oręża. Gromadzenie tychże winno się zamknąć w okresie jednego roku (ale nikogo nie będziemy ponaglać)
- W przyszłości w celach obozowych Drużyna ze wspólnych środków (zbiórka) zakupi namiot dostępny dla wszystkich drużynników uczestniczących w wyprawach.
- Mamy zamiar zauczestniczyć (jako turyści) w tym roku na "Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym"
- Treningi będą się odbywać co tydzień (w czasie który będzie wszystkim odpowiadał), w razie złej pogody zastosowane będą alternatywne sposoby spędzania czasu razem i integracji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To odbył się ten zapowiadany maraton ćwiczeń łuczniczych, czy skończyło się tylko na topieniu "Marzanny"?

Ilu obecnie facetów jest w tej Drużynie - przychodzących choćby na (wirtualne) treningi? Ilu jest z chęcią odtwarzania Wikingów? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Dnia 5.03.2017 o 15:52, TyberiusClaudius napisał:

- W przyszłości w celach obozowych Drużyna ze wspólnych środków (zbiórka) zakupi namiot dostępny dla wszystkich drużynników uczestniczących w wyprawach.

A namiot będzie normański czy słowiański? No wiecie, żebyście się wszyscy komfortowo w nim czuli. 

Jak by co to gdzieś mam zdjęcia elementów takiego namiotu zrobione w muzeum w Oslo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odbędzie się, ale jedynie przez weekend.Jest 7 mężów w naszej Drużynie..Wiking jest u nas tylko jeden na razie.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak na trening nikt się stawił i trzeba go przekładać, jak na palenie Marzanny przyszło trzech facetów - to gdzie jest Drużyna? Czy ten jeden Wiking nie powinien być objęty jakimś programem ochronnym i preferencyjnym, wreszcie to mniejszość pośród mniejszości.

"Było sporo dymu, pieczony chleb i prawilny w nazwie ser".

W ramach wielkomorawskiej tradycji słowiańskiej uprawiacie propagowanie rusycyzmów?

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt się nie stawił? Problem był taki, że ja nie mogłem, dlatego nasze treningi zawęziliśmy do soboty i niedzieli. Palenie Marzanny było w poniedziałek. Wtedy większość z nas ma swoje obowiązki, dlatego frekwencja była nie najlepsza.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy tkoś się stawił czy tylko Tyberiusz zawiódł, to ile osób stawiło się 19 marca w związku z: "Zapraszamy wszystkich drużynników i osoby zainteresowane dołączeniem do nas, na dzisiejszy trening łuczniczy, który odbędzie się pod Wałką o godz. 14:15"? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ubywa nas. Secesjonista chce mnie teraz po prostu poirytować. Jak to się nazywa? Trolling? Ja rozumiem, że gdyby to secesjonista stał na czele mojej Drużyny, to już na pierwsze spotkanie przyszłaby setka osób. Zapewne już obszyta i z całym ekwipunkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TyberiusClaudius napisał:

Nie, nie ubywa nas. 

9, 7, 4 jakby coraz mniej...

Trudno nazwać to stałą liczbą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.