Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
1dorota

Prawo w biznesie

Rekomendowane odpowiedzi

1dorota   

Moja młodsza siostra w tym roku zdaje maturę i chcę rozpocząć studia w Wyższej Szkole Bankowej. Uczelnie wyższe prześcigają się w otwieraniu nowych, ciekawych kierunków, chcąc przyciągnąć do siebie studentów. Kierunkiem którym zainteresowana jest moja siostra jest Prawo w Biznesie. Jest to kierunek interdyscyplinarny połączenie prawa, zarządzania i finansów. Podobno takie kierunki są przyszłościowe. Czy powinnam odradzać ten wybór siostrze? Cała rodzina marzy, żeby poszła na SGH ale wydaje mi się, że siostra to raczej typ humanistki. 

Czytałam, że uczelnie prywatne mają bardziej nowatorskie podejście do nauczania. Liczba godzin zajęć na uczelni państwowej i prywatnej jest zazwyczaj taka sama. Wykładowcy zazwyczaj Ci sami :) więc przekazywana wiedza powinna być identyczna. Wymagania wobec studentów na dobrych uczelniach prywatnych wcale nie są mniejsze niż na uczelniach państwowych. Uczelnie prywatne starają się zatrudniać specjalistów praktyków, którzy są w stanie przedstawić pewne zagadnienia od strony praktycznej a nie tylko teoretycznej. 

Proszę o poradę czy Prawo w Biznesie to dobry pomysł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jako stary absolwent "kierunku interdyscyplinarnego", hobbystycznie polecam, życiowo odradzam. W kraju izb, rad i zrzeszeń zawodowych jest się nikim. 

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prawo w biznesie może być całkiem dobrym pomysłem, o ile ktoś nie planuje typowej kariery prawniczej. Bo podejrzewam, że po takim kierunku aplikacje raczej nie wchodzą w rachubę (i nie będą wchodzić w przyszłości).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Bruno. Jakim cudem ? Jeżeli nie daje pełnych uprawnień prawniczych, to taki absolwent nie może doradzać z "prawa w biznesie",  bo to działalność prawnicza, zastrzeżona dla prawników całą gębą. Przerobiłem to w dziale "budownictwo" i w życiu naprawdę lepiej być "ostatnim w Rzymie niż pierwszym w Hiszpanii".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale o Ci się Tomaszu rozchodzi? Wyraźnie przecież napisałem "(...) o ile ktoś nie planuje typowej kariery prawniczej. Bo podejrzewam, że po takim kierunku aplikacje raczej nie wchodzą w rachubę (i nie będą wchodzić w przyszłości)".

W mojej ocenie z tej wypowiedzi wynika chyba jasno, że najprawdopodobniej typowe zawody prawnicze będą dla absolwenta takiego kierunku zamknięte. Natomiast, w mojej, nader pobieżnej ocenie, osoba dysponująca po studiach podstawami wiedzy ekonomicznej, oraz - dodatkowo - prawniczej może być na rynku pracy czymś więcej niż osobą z typowym wykształceniem ekonomicznym. Bez znajomości szczegółów trudno mi się wypowiadać, ale tak widzę sylwetkę absolwenta. Nie żaden prawnik sensu stricte, ale ekonomista z przygotowaniem prawniczym.

Ale to oczywiście tylko moje przypuszczenia. Wszyscy wiemy, że właściwie po każdych studiach można robić fajne rzeczy lub stać na kasie. Kwestia szczęścia, inicjatywy, znajomości etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

ekonomista z przygotowaniem prawniczym.

 

Zgadza się. Zatem i w nazwie studiów trzeba by to tak określić, a nie mamić młodzież tym prawem na pierwszym miejscu. I o to mi chodzi.

 

osoba dysponująca po studiach podstawami wiedzy ekonomicznej, oraz - dodatkowo - prawniczej może być na rynku pracy czymś więcej niż osobą z typowym wykształceniem ekonomicznym

 

Tylko jak absolwent ma tę wiedzę prawniczą wykorzystać ? Postawiwszy się radcy prawnemu ? Przecież ten go zaraz wypionuje, co najmniej dla zasady.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.