Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Kompromitacja (patronat nad książką "Słowiańscy królowie wielkiej Lechii")

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się pytam jakim cudem książka paranoika [... ciach] i dna itelektualnego jest firmowana logiem historycy.pl i historia.org.pl?14955979_879080128892744_715923140877279

Edytowane przez secesjonista
proszę temperowaćswój język.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Cenzura Tyberiuszu ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tutaj Tyberiusz zamieszcza swe pytanie do "boazerii"? Pytania do innych patronów medialnych: historycy.pl, historykon.pl, wydawnictwa "Bellona" i jej czasopisma "Mówią Wieki", należy kierować w odpowiedniejsze miejsce. Co do kwestii formalnej, niezależnie jaki ma Tyberiusz stosunek do turbosłowiańskich konceptów, nazwy własne piszemy wielką literą, jak ma z tym osobisty problem, tak jak to było wcześniej z "niemcami", to przypominam, że nie będę tego tolerował. Proponuję też utemperować swój język, krytycyzm można wyrazić w stosowniejszej formie.

Tomaszu N, to nie jest kwestia cenzury. Nie jestem zwolennikiem cenzury czy stawiania przeszkód w wydawaniu jakichkolwiek książek. Czym innym jest patronat medialny, obejmując takowym jakąś książkę dajemy sygnał: to jest warte przeczytania. Tymczasem ta książka to pseudonauka. Jej podstawą metodologiczną jest: jeśli nie ma źródeł potwierdzających me twierdzenia to jest to właśnie dowód na me konkluzje. Jak ich nie ma to zostały zniszczone przez Kościół lub przezeń ukryte. A podstawą źródłową jest kronika uznana za falsyfikat.

Bez wątpienia książka będzie się dobrze sprzedawać,jak pierwsze wydanie (bodajże z 2015 r.), a dzięki temu portal będzie miał zapewnioną reklamę swego logo. Pytanie tylko czy powiązanie portalu z taką książką to dobra reklama? Sama książka została na naszym forum potraktowana jako kuriozum. Opinie: Bruno, Furiusza, gregskiego, podobne padły na ze strony Moderatorów "boazerii" m.in.: wysoki, welesxxi, szapurII.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Aaa to Bellona. Wszystko rozumiem. Jako Turbosłowianin napisz Tyberiuszu porządną recenzję, to się im odechce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy na historykach jest podobny temat? Chętnie wrzuciłbym tam powyższe info.

Kiedy sprawdzałem ostatnio to takiego tematu nie było, mocno krytyczne głosy pojawiły się w tematach "Zapowiedzi wydawnicze Bellona, - Pozycje nie wchodzące w skład serii HB" czy "Lechici, Polanie, Polacy.".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wysoki   

Czy na historykach jest podobny temat? Chętnie wrzuciłbym tam powyższe info.

W sensie "afery z logami" w publicznej przestrzeni nie, zapewne nikt nie zdążył zauważyć problemu zanim sprawa się wyjaśniła - w sumie jest weekend. Ale można zakładać ;).

Natomiast jeśli chodzi o temat p. Bieszka to raczej nie ma on własnego, poświęconego tylko jego książkom. Ja co prawda zakładam wszystkim (a przynajmniej staram się) wydawanym w tematyce historycznej przez Wydawnictwo ale nie uważam aby one do niej należały. Natomiast oczywiście temat przewija się tu i ówdzie w wątkach "okołolechickich" (jak to już wskazał dokładnie Secesjonista). O ile pamiętam także przy okazji np. nagrody dla wydawnictwa roku 2015.

Edytowane przez Wysoki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A ja uważam, że książeczka jest urocza, tylko ma zły początek

Powinna sie zaczynać:

"Za siedmioma górami, ze siedmioma lasami, za siedmioma morzami (...) i potem można już umieszczać zasadniczy tekst książki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może bym i napisał, ale z turbosłowiaństwa wyrosłem, a czytać tą książkę się nie odważę. Nie chcę wystawiać resztki moich szarych komórek na zatracenie przez brednie Bieszka Białczyńskiego czy Szydłowskiego

PS. Nie będę pisał dużą literą czegoś co jest książką tylko z wyglądu.

Aktualizacja:
To jednak kompromitacja tylko i wyłącznie Bellony. Historykon również zaprzeczył swojemu patronowaniu. Tak samo pewnie jest z resztą.

https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/879317828868974/?type=3&theater

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szkoda że Tyberiusz nie pokusił się o kilka słów komentarza, typu: cieszę się, że całe to zdarzenie okazało się nieporozumieniem, może nieco się pośpieszyłem z tak ostrym sformułowaniem tematu zanim sprawdziłem wszystko u źródła. Ale cóż wymagać od osoby przyłapanej na przypisywaniu własnych błędów Edwardowi Gibbonowi, a której udowodniono, że dalece w swych wyjaśnieniach mija się z prawdą.

Co do pisowni Tyberiuszu, to będziesz tutaj pisał w myśl zapisów regulaminu, a nie własnego widzimisię. Swą niefrasobliwą twórczość językową będziesz musiał rozwijać gdzie indziej.

Co by nie powiedzieć, to portal idzie z duchem czasów, mają politycy swoje afery: gruntowe, podsłuchowe, reprywatyzacyjne itd., a wreszcie i my dorobiliśmy się własnej: "afery patronackiej". Od czasów "primaaprilisowej afery" z Piłsudskim z pozwem w tle nie mieliśmy takich chwil ekscytacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wysoki   

Aktualizacja:

To jednak kompromitacja tylko i wyłącznie Bellony. Historykon również zaprzeczył swojemu patronowaniu. Tak samo pewnie jest z resztą.

https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/879317828868974/?type=3&theater

Ale jak "pewnie"?

Przecież już wczoraj wszystkie 3 portale zaprzeczyły, zresztą dajesz link do tych komunikatów, także nie "pewnie" lecz na pewno ;).

A akurat Historykon zaprzeczył najszybciej, bo najszybciej się dowiedział, że jest problem.

Jako Turbosłowianin napisz Tyberiuszu porządną recenzję, to się im odechce.

Obawiam się, że zadziałało by tylko wykupienie nakładu "na pniu", ale przy takim sukcesie wydawniczym jakim cieszą się te książki to będzie trudne i bardzo kosztowne.

Sam pierwszy tom miał w ciągu roku kilka dodruków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To pokazuje skalę debilizmu w naszym społeczeństwie.
Dowiedziałem się, o tym ze strony "Imperium Lechickie to bzdura", co mnie oburzyło więc napisałem - owszem dobrze, bardzo dobrze, że okazało się, że to miejmy nadzieję zwykłe niedopatrzenie ze strony Bellony.

Wysoki - czy tylko Historykon, Historycy i Historia.org.pl były tam wymienione?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.