Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Szkolnictwo polskie

Rekomendowane odpowiedzi

Lekcje historii zaczynają mnie dołować... Ja wiem, że nie można wszystko omówić ze szczególikami, ale skakanie po łebkach mnie denerwuje.

Prosty przykład - lekcje o Rzymie:

Trochę o urzędach republikańskich>Cezar>August>Bizancjum... Ja się pytam a gdzie wcięło jeśli dobrze liczę 3 wieki?

Wczoraj było o Romanowach... Piotr I Aleksiejewicz i Katarzyna II Aleksiejewna... Ja rozumiem mamy się uczyć o Polsce - ale czy nie trzeba by było powiedzieć też o początkach Romanowów?

Według mnie winne jest temu to, że są tylko 2h historii w tygodniu...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Według mnie winne jest temu to, że są tylko 2h historii w tygodniu...

Ja tam nie wiem, ja też miałem tylko 2h historii w tygodniu, i to chyba tylko w I i II klasie czteroletniego liceum. No ale byłem mat-fiz. Te lekcje były kompletnie zmarnowane, bo nasza nauczycielka, choć niezwykle zacna osoba i zasłużona nawet na polu naukowym w zakresie mediewistyki, była już w wieku grubo ponad emerytalnym i jej kontakt z tym, co się dzieje w klasie, był nikły.

Czy będą to dwie, czy trzy, czy cztery godziny w tygodniu, rewolucji to nie przyniesie. We wtorek przysłuchiwałem się w tramwaju rozmowie trzech nastolatek z klasy maturalnej, które narzekały, że tej historii jest "aż tak dużo", no bo wprawdzie są w klasie o profilu historycznym, ale tylko dlatego, że w niej były wolne miejsca, a z całej klasy tylko dwie osoby chcą zdawać rozszerzoną historię.

Czy to będą dwie, czy trzy, czy cztery godziny w tygodniu, wyniesiona z nich wiedza będzie siłą rzeczy, wyrywkowa bądź wybiórcza. Niech i tak będzie, ale niech nauczyciel, dokonując doboru materiału, wybierze ten, o którym może coś ciekawego uczniom powiedzieć.

No ale jest też podstawa programowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważa Tyberiusz, że zbyt mało jest godzin lekcyjnych chemii, czy zbyt mało czasu poświęca się na gramatykę i ortografię naszego języka?

Przeciętnie w roku szkolnym ma Tyberiusz około 3384 minuty na historię, władcy Rosji i cesarze rzymscy to jakieś 160 osób, a co z innymi krajami i ich władcami i dynastiami? Jak to zamierza Tyberiusz upchać by był on zadowolony?

Tyberiusz czyta właśnie książkę o dynastii Romanowów i domaga się więcej o jej początkach, a ja czytam o innej dynastii, i uważam, że w kontekście współczesnego terroryzmu stanowczo więcej należy poświęcać linii Dżafara as-Sadika, a Furiusz zapewne postulowałby zwiększenie czasu na omówienie Seleucydów itd.

A jak odczuwa się niedosyt, to się zapytam: kółko historyczne nie istnieje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ma być dopiero po świętach :unsure:... Ja wiem, że fizycznie jest nie możliwe upchnięcie wszystkiego co byśmy sobie życzyli, ale to mimo wszystko jest trochę dziwne... Ostatnia lekcja o ile się nie mylę była o klasycyzmie, a teraz są Romanowowie. Czy to nie jest trochę... wyrwane z kontekstu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Noo... jak się nie bardzo pamięta co było przedtem to raczej trzeba być ostrożnym z uwagami krytycznymi.

A co zdaniem Tyberiusza powinno być omawiane po temacie tyczącym się stylu, który dominował w XVIII wieku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.