Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Alex WS

Mniejszość etniczna - Ślązacy

Rekomendowane odpowiedzi

Alex WS   

W kwestii Ślązaków wiele napisano w tym wątku

https://forum.historia.org.pl/topic/9986-narod-slaski-narodowosc-slaska-autonomia-slaska/

13-go stycznia śląskie organizacje ogłosiły obywatelski projekt zbierania podpisów w celu zmiany ustawy z 2005 roku o mniejszościach etnicznych. Zakładam ten wątek, ponieważ jestem ciekawy opinii osób z różnych stron Polski.

Nie jestem członkiem żadnych z tych organizacji ale jestem ciekawy odpowiedzi reszty Polaków, do których i ja się zaliczam. W moim mniemaniu zachodzi potrzeba aby wspólny mianownik Polska, tak trochę rozszerzyć.

Edytowane przez Alex WS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Po co tyle pytajników. Kwestia godki i cash jaki mają Kaszube. Uczciwe mi się to wydaje, będąc polskim Ślązakiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

By wyrazić zdziwienie użytym sformułowaniem. Poszerzyć Polskę proponujesz? O jakieś konkretne ziemie- Lwów, Zaolzie a może Meklemburgię?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

By wyrazić zdziwienie użytym sformułowaniem. Poszerzyć Polskę proponujesz? O jakieś konkretne ziemie- Lwów, Zaolzie a może Meklemburgię?

O Zaolzie chyba już próbowano i czkawką się to odbiło. Akcja w 1938 roku odbiła się brakiem reakcji w 1939 roku. Nie jestem Szlezierem, jestem Ślązakiem. Taki drobny szczegół.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle pytajników. Kwestia godki i cash jaki mają Kaszube. Uczciwe mi się to wydaje, będąc polskim Ślązakiem.

Ja jestem Polakiem i Ślązakiem i dalej nie rozumiem o co chodzi ?

W moim mniemaniu zachodzi potrzeba aby wspólny mianownik Polska, tak trochę rozszerzyć.

a taka odpowiedz :

Kwestia godki i cash jaki mają Kaszube

to kpina , skoro sprawy nie traktujesz poważnie to po co zakładasz temat ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jak dla mnie mocne spuszczenie z tonu. Jeszcze niedawno dumna narodowość a teraz ino mniejszość etniczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No dobra by się nikt nie zapędził, choć może nie jestem najodpowiedniejsza do tego osoba, to proszę o:

-pisanie na temat, to czy ktoś trenował karate czy nie ma małe znaczenie

-uściślenie tematu tak by wiadomym było co znaczy poszerzyć wspólny mianownik Polskę

-trzymanie się ściśle tematu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Ok, nazywam się Alex. Urodziłem się na Śląsku, skończyłem studia w Gliwicach a potem w GB. Jestem Polakiem i Ślązakiem, mam trochę inną historię od czworokątu Lwów, Kraków, Warszawa, Wilno.

PS. Lubię sienkiewiczowskie przyśpiewki Kilara. Ślązak ze Lwowa. Szanował tą ziemię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Jak dla mnie mocne spuszczenie z tonu. Jeszcze niedawno dumna narodowość a teraz ino mniejszość etniczna.

Nie do mnie pytanie. Nie jestem zwolennikiem RAŚ.

Edytowane przez Alex WS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Pisz więcej to może w islamistów się będą bawić. Litości.

Można rozwinąć ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Pisz więcej to może w islamistów się będą bawić. Litości.

Można rozwinąć ?

Średnio. Naprawdę uważasz, że sądy i prokuratury to dobry sposób ? Nawet mnie, polskiego Ślązaka to oburza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Wybacz ale piszesz jak doradca z ZUS-u.

Po zmianach to ZUS rozdaje karty ;)

Edytowane przez Alex WS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.