Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Pierwsza w Polsce blogosfera historyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Secesjonisto, ależ możesz jak najbardziej sprawić, że na forum nie pojawi się żaden post bez Twojej zgody (w tym momencie nie pamiętam, czy trzeba mieć do tego uprawnienia na całym forum, czy może moderator jednego-dwóch działów też dałby radę). Musiałbyś co prawda każdemu użytkownikowi ustawić to ręcznie, ale jak najbardziej masz takie narzędzia do dyspozycji. Jedyna różnica między blogami a forum polega na tym, że tam jest to ustawione automatycznie, a Ty musiałbyś poświęcić parę chwil na zrobienie tego - efekt jednak byłby taki sam. Jeśliś ciekaw daj znać na PW, a powiem co i jak ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zmniejszyć wymiary w gimpie?

Te 10 mb na obrazek to wczytywać się stronka będzie za miesiac wolniej niz film HD ;) a żeby nie strzelać do muchy z armaty to możesz zainstalować przeglądarkę zdjęć IrfanView (tak powyzej wersji 4.25 najlepiej). Jest tez spolszczenie w Necie. Tam w menu Obrazek zmniejszasz zdjęcie jeśli chcesz, np na 50 % ale najważniejsze jest że wybierając Zapisz jako... możesz sobie ustawić stopień kompresji jpg. Tu eksperymentalnie trzeba trochę, ale polecam na 40- 50 %. Powinno być ładne zdjęcie i mało ważyć. Irfan obsługuje też przetwarzanie wsadowe czyli np cały folder na raz.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę trzeba jeszcze popracować ale mój cykl o myśliwcach już zapuszczony i się będzie ukazywał w ciągu najbliższych dni. A potem o Ziemkiewiczu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Chciałem dodać blog Sebastiana do listy swoich blogów na blogspocie, które czytuję i obserwuję.

Wprawdzie dodać go mogę, niemniej wyskakuje mi informacja iż: "Nie można wykryć kanału dla tego adresu URL. Czas opublikowania i aktualizacji postów w blogu nie będzie pokazywany. Czy mimo tego dodać adres URL?"

Skutkiem jest to że niezależnie od aktywności Sebastiana, jego blog widnieje na ostatnim miejscu listy.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Jeśli można prosić o instruktarz jak wykonać przypis dolny. Tak krok po kroku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię manualnie

QWERTYU1IOPASDFGHJKLZXCVBNMQWERTYUI2OPASDFGHJKLZXCVBN3M <-indeksy górne w treści

______ <- kilka podkreśleń

1 XYZ

2 XYZ <- indeksy górne i i treść przypisu

3 XYZ

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No dobra tylko dalej nie wiem jak zrobić przypis dolny na blogu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Kolejna sprawa to tabelki - wklejanie ich w formie ilustracji trochę mija się z celem. Jak inaczej sobie z tym problemem poradzić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko dalej nie wiem jak zrobić przypis dolny na blogu.

Ręcznie. Ja czekam na jakiś nowy rylis blogów, bo ten jest słaby. Ni ma licznika wejść i wygodnego logowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Ręcznie to znaczy? Licznik wejsc jest : kokpit -> ustawienia -> odsłony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

Na moim blogu w rubryce "komentarze" pojawiły się wyraźnie reklamy butów firm TOMS i Fitflex Singapor. Czy jakaś kasa się za to nie należy? Była też i 3-cia reklama ale tą wyrzuciłem bo była zawirusowana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc codziennie dostaję spam po chińsku wczoraj 14, dziś 21, na różnych nickach, ale to pewnie ten sam gość. Moglibyście wyśledzić jego IP i go jakoś zbanować czy coś? Zostawiam próbkę spamu tutaj.

http://mikolajbizon.historia.org.pl/2015/02/17/poklosie/

Poznać można po piśmie chińskim.(Nick tego gościa Wordsde)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.