Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Co zrobiłby Napoleon, gdyby udało mu się zdobyć Rosję?

Rekomendowane odpowiedzi

Papież   
(...) Rosja. A raczej jej pogoda . Juz 3 razy moglaby byc podbita . Polska , Napoleon i trzecia Rzesza . Tylko Polacy weszli do Moskwy .

5 razy:

RON - pocz. XVII wieku, Szwecja - pocz. XVIII wieku (gdyby Karol XII nie skręcił na południe na Ukrainę), Francja Napoleona - pocz. XIX wieku, II Rzesza Wilhelma II - pocz. XX wieku i III Rzesza Hitlera - połowa XX wieku

Ale jak powiedział kiedyś Andriej Andriejewicz Własow: Rosja tylko przez Rosjan moze być pokonana.

A na temat:

Napoleon potrzebował kolejnych podbojów. Uderzył by gdzieś. Gdzie? tego juz nie wiem. A Anglia? podpisała by pokój, bo w 1812 roku jedyną siłą współpracującą z Wlk. Brytanią mogła być jedynie Rosja. Gdyby była wyeliminowana, Anglia poszła by na ugodę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

Myślę, że musiał by jakoś tą Rosję okiełznać na przyszłość i tu musiał by wzmocnić Polskę. Zbyt duże wzmocnienie Polski oznaczało by prawdopodobnie osadzenie na tronie kogoś z familii Bonaparte, dla pełnej kontroli.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gryfon   

Ja myślę że odebrał Rosji ziemie wszystkich trzech zaborów A poza tym z Kurlandii i Inflant otworzył by odrębna królestwo  Louisem Nicolasem  Davoutem na tronie żeby ten pilnował przestrzegania blokady kontynentalnej na Bałtyku. Nie wiem tylko czy ziemie dawnej Rzeczpospolitej zostały bu\y po prostu wcielone do Księstwa Warszawskiego czy też Napoleon zdecydował by się raczej odtworzyć Wielkie Księstwo Litewskie?

 

Edytowane przez Gryfon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gryfon napisał:

Ja myślę że odebrał Rosji ziemie wszystkich trzech zaborów A poza tym z Kurlandii i Inflant otworzył by odrębna królestwo  Louisem Nicolasem  Davoutem na tronie żeby ten pilnował przestrzegania blokady kontynentalnej na Bałtyku. Nie wiem tylko czy ziemie dawnej Rzeczpospolitej zostały bu\y po prostu wcielone do Księstwa Warszawskiego czy też Napoleon zdecydował by się raczej odtworzyć Wielkie Księstwo Litewskie?

 

 

To w języku polskim? Raczej: "zdecydowałby się....".

Możemy poznać znaczenie zadziwiającej formy: "bu\y"?

 

Cytuj

Ja myślę że odebrał Rosji ziemie wszystkich trzech zaborów

 

A odebrał? Proponuję zaznajomienie się  trybem przypuszczającym.

 

Cytuj

z Kurlandii i Inflant otworzył by odrębna królestwo

 

"Otworzył"? 

Może: "utworzył"?

 

Cytuj

odrębna królestwo  Louisem Nicolasem  Davoutem na tronie

 

"Odrębna królestwo"?

Gdzieś tam chyba zabrakło też: "z".

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.