Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jancet

Lustracja nauczycieli akademickich za rządów PiS (relacja Janceta)

Rekomendowane odpowiedzi

Minister Gowin powiedział ostatnio coś więcej. Generalnie według zawsze urzekającej mnie i typowej dla każdego ministra zasady "chcemy dobrze, a nawet bardzo dobrze" i "będą kolejne reformy", ale jakiś ogólny zarys z tego się wyłania. I pozytywny, i niepokojący.

Podoba mi się idea odbiurokratyzowania, choć nie wiem, jak to się da pogodzić z ustaleniami międzynarodowymi. Bo możemy u nas odbiurokratyzować np. idiotyczne skądinąd efekty kształcenia, ale może przełożyć się to uznawalność naszych efektów za granicą.

Podważenie niezbywalności etatów podoba mi się, choć trochę się obawiam, że w warunkach uczelni państwowych może z tego wyjść zbywalność niewłaściwych politycznie piastunów etatów, a niezbywalność właściwych.

Docenienie humanistyki podoba mi się, choć nie wiem, jak się to ma do gospodarki i zapotrzebowania na fachowców.

Niestety, nadal utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszym wyjściem jest całkowita prywatyzacja szkolnictwa wyższego i jak największe odseparowanie od niego wszelkich rządów (pozdrawiam Tomaszu :) ). Inaczej nadal będziemy mieli do czynienia z mieszaniną najgorszych cech systemu "państwowego" i "komercyjnego", bez pozytywów tych systemów.

Niech właściciel decyduje, czy chce mieć prestiżową uczelnię, bo wiązać się z prestiżem będą większe dochody, czy nie - wystarczy mu "zawodówka". Czy chce zatrudniać dożywotnio, czy na pięcioletnie kontrakty. Zatrudniać dużo piszących, którzy potrafią tylko dukać na wykładach, czy niepiszących, którzy dobrze wykładają. Praktyków, czy teoretyków. Starych z nazwiskami, czy młodych z ambicjami. I tak dalej. Coś z tego po paru latach może powstać ciekawego.

A przy okazji - zmieniłem nieco temat, na bardziej ogólny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Niestety, nadal utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszym wyjściem jest całkowita prywatyzacja szkolnictwa wyższego...

Czekali my, czekali, aż w końcu my się doczekali.

:thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

(...)

Niestety, nadal utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszym wyjściem jest całkowita prywatyzacja szkolnictwa wyższego

(...)

Przepraszam, Szanowny Użytkowniku Bruno, ale nieuważnie przegladasz to forum. Był tu już omawiany wątek o sofistach. Jest to historyczny przykład całkowicie prywatnego szkolnictwa wyższego a przecież oni, ci sofiści, doprowadzili do upadku Ateny. Według mnie byli główną przyczyną upadku Rzymu. I Ty to chwalisz?

Lekceważenie przypowieści że historia magistra vitae jest niebezpieczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Może Bruno przegląda uważnie i nawet zauważył, że Twoje tezy są daleko na wyrost formułowane? Ba nie mają wręcz pokrycia w źródłach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.