Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiony Polak w historii Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest wasz ulubiony Polak w historii Polski?

Ja najbardziej lubie Władysława Jagiełło za to, że był tak spokojny, nie pijał wina, miał husteczkę do nosa, chodził na spacery, wygrał pod Grunwaldem, a druga potać, którą bardzo lubię to Zygmunt August, czyli tzw. król pojutrek, bo zawsze mówił, że jutro, do tego porywycz i uparty jak ja. Do tego dołożyłbym Leszka Balcerowicza, bo go podziwiam za to co zrobił i robi nadal dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jesłi o mnie chodzi to zdecydowanie Józef Piłsudski. To co ten człowiek potrafił zrobić dla Polski, to coś naprawdę niesamowitego. Świetne wyczucie polityczne, był jednym z niewielu, którzy potrafili przewidzieć przebieg I WŚ. Był człowiekiem bardzo zdecydowanym jeśli chodzi o działanie, nie bał się podejmować ważkich decyzji. A że miał wady? Kto ich nie ma, one czynią nas bardziej ludzkimi. Pewnie mógłbym wskazać jeszcze kilka innych postaci, ale to może później :lol: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Władysława Jagiełło

A czy on nie był czasami Litwinem , który się znaturalizował ???

Podobnie jak Albinos , ja również najbardziej lubię Piłsudskiego . Pochodził z rodziny o tradycjach powstańczych ( wg posła Suskiego miałby zapewnione członkostwo w PiS-ie )

spędził jakiś czas na Syberii , organizował oddziały paramilitarne , nie bał się podejmować trudne decyzje , kochał Polskę . Krótko mówiąc wzór dla każdego patrioty .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Żółkiewski za Dymitriady, za to, że obsadził Polskiego cara w Moskwie. Przyczynił się do zwycięstwa Zamoyskiego nad Michałem Walecznym w bitwie pod Bukową. W 1607 pokonał siły rokoszu Zebrzydowskiego w bitwie pod Guzowem. Kierował karierą przyszłego hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Umarł honorowo, dlatego ma mój szacunek i jest moim ulubionym Polakiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albertus   

Trudno tak wybrać ze wszystkich okresów ulubionego Polaka. Powiem, że mam ich wielu. Jednym z nich jest Józef Piłsudski. Każdy chyba o nim wie, a zresztą kolega w 2 poście o nim napisał. Na uwagę zasługuje Jan Paweł II. Był wielkim patriotą, zawsze był z Polakami. Można by było pisać bez końca...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   

"( wg posła Suskiego miałby zapewnione członkostwo w PiS-ie )" :eek:

Suski jest chyba niepoważny, uważa ,że jeden z największych Polaków chciałby należeć do partyjki, która uważa, że zbudowała 4RP, choć wcale tego nie zrobiła? Nie ruszyli konstytucji, nie wiedzą nawet jak to zrobić, są to osobniki, które tylko planują, myślą co by tu zrobić, żeby nic nie robić, ale żeby było, a Józef Piłsudski był człowiekiem czynu, planował i starał się to wprawić w czyn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja cenie postać Tadeusza Rejtana. Jego czyn przedstawiony przez Matejkę na obrazie albo wogóle zaangażowanie w to co robił, zaangażowanie w to, czym żył robią wrażenie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Suski jest chyba niepoważny, uważa ,że jeden z największych Polaków chciałby należeć do partyjki, która uważa, że zbudowała 4RP, choć wcale tego nie zrobiła?
A dlaczego nie? Ta "partyjka" sie wzoruje na "wielkim Polaku", który twierdził, ze uzdrowił państwo (sanacja=uzdrowienie), a wcale tego nie zrobił. I ta partjka robi prawie to samo co "wielki Poalk" - wszedzie wymienia ludzi na lojalnych wobec siebie, nie wązne czy lepszych czy gorszych. Ot sprawdzona sanacyjna metoda. Jakby mogli to by pewnie Bereze Kartuska reaktywowali i wprowadzili reszte piłsudczykowskich pomysłów, tylko sytuacja międzynarodowa nie pozwala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
"( wg posła Suskiego miałby zapewnione członkostwo w PiS-ie )" :eek:

Suski jest chyba niepoważny, uważa ,że jeden z największych Polaków chciałby należeć do partyjki, która uważa, że zbudowała 4RP, choć wcale tego nie zrobiła? Nie ruszyli konstytucji, nie wiedzą nawet jak to zrobić, są to osobniki, które tylko planują, myślą co by tu zrobić, żeby nic nie robić, ale żeby było, a Józef Piłsudski był człowiekiem czynu, planował i starał się to wprawić w czyn.

Nie zrozumieliśmy się . Chodzi mi oto co powiedział kiedyś poseł Suski . Mówił , że osoby , których dziadkowie walczyli w AK , albo pradziadowie w Powstaniu Styczniowym , mają w sobie "genetyczny patriotyzm" . Rodzice Piłsudskiego walczyli w Powstaniu Styczniowym , więc "dziadek" miał genetyczny patriotyzm , a więc członkostwo w PIS .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Zygmunt III Waza. Postać kontrowersyjna, ale niezwykle przeze mnie lubiana. Walczył z szlachtą ile mógł, niestety w tym najlepszym momencie do reform (po rozbiciu rokoszu zebrzydowskiego) zrezygnował z nich, ponieważ głowę zaprzątnęły mu sprawy wschodnie. Także niezły wojownik, co świadczy o tym, że wkurzony na Zamoyskiego, natarł na niego z rapierem... Niezły wódz (Stegeborg, oraz: Linkonping - pomimo fatalnych warunków pogodowych dobrze dowodził i Gniew - cesarscy lepiej od G2A dostawali...). I dobry polityk co świadczy o tym, że nie pozwolił królewiczowi Władysławowi na objęcie tronu rosyjskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.