Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
erbsen

Impresje chwarszczańskie

Rekomendowane odpowiedzi

erbsen   

Zacznę od motta Zbyszka

Warto spotykać w życiu ludzi z pasją.

Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć,

czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem.

Z.K.

Bo właśnie w Chwarszczanach w "cieniu " Kaplicy rok rocznie spotykają sie tacy Ludzie . Ludzie którzy pokochali to miejsce , starają sie przywrócić do życia choć na chwilkę wielkość Templum , Joanitów , Lazarytów czy Krzyżaków . Dzięki nim, ich drobiazgowej wierności szczegółom znajdziemy się w cieniu Kaplicy w Wiekach Średnich .

Moje Impresje to nie sensu stricte reportaż , to wolne wariacje na temat tego rocznego Spotkania na Szlaku . Starałam się zapisać / uchwycić w kadrze chwile i nastrój ... by ten kto ogląda te fotki poczuł urok tego miejsca . Majestat Kaplicy ,radość ludzi spotykających dawno niewidzianych przyjaciół .Ich zabawę ... szczęk mieczy łopot chorągwi . Niepowtarzalny aromat kawy Tomka , smak strawy warzonej , moc miodowego napitku ;) ... słodycz podpłomyków smarowanych miodzikiem . Śmiech i gwar rozmów .

Rzeczona Kaplica to unikatowy zabytek na terenie Polski. Wzniesiona w XIII w przez Templariuszy w stylu wczesno /gotyckim . Po zniszczeniach i przeróbkach doprowadzana jest do stanu świetności .

Niech mottem będzie ten wiersz

Czym są Rycerze ?

... prochem i mgłą .

Ich dzielne miecze rdzą.

A dusze ?

... dusze chyba w niebie są

Mój własnoręcznie "pstrykany " reportaż z tego corocznego wydarzenia. Kilka zdjęć tu zamieściłam . Reszta na platformie Szlaku , zapraszam .

http://new.templariusze.org/platformy_new/viewtopic.php?f=31&t=192

Tu nie mogłam załączyć więcej fotografii pomimo zmiejszenia .

post-9601-0-85196300-1385936345_thumb.jpg

post-9601-0-21720000-1385936361_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat.

Zawsze żywiłem szacunek dla takich pozytywnie zakręconych wariatów, którzy za własną kasę (i to jak sądzę niemałą) bawią się w to co ich pasjonuje. Przy okazji dają też szansę innym, bardziej leniwym, aby i ci mogli czasem dowiedzieć się kilku rzeczy nieosiągalnych w książkach czy filmach. To dzięki takim świrom miałem okazję sprawdzić jak leżały w rękach sten czy pepesza. Ile ważył półtora ręczny miecz (i jak się tym machało) itd., itp.

A fotoreportaż w załączonym linku bardzo fajny. Tylko zauważyłem jedno niepokojące zdjęcie. Jakiś Templariusz całował osobnika płci zupełnie mu przeciwnej! Jak się to ma do prawdy historycznej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat.

Temat ten istnieje na kilku forach. Jest i pozostanie imrpesją z wycieczki. Sądzę, że miejsce tego typu relacji fotograficznych jest na forach turystycznych, gdzie obraz zawsze będzie ważniejszy niż treść, oraz wiedza fotografującego.

Dziwne.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, przesadzasz amonie - ktoś wrzucił relację o imprezie mającej jak najbardziej historyczny charakter, zatem umieszczenie go na naszym forum jest w pełni uzasadnione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Eee tam, przesadzasz amonie - ktoś wrzucił relację o imprezie mającej jak najbardziej historyczny charakter, zatem umieszczenie go na naszym forum jest w pełni uzasadnione.

Jeżeli ten sam wątek jest na kilku forach, jego istnienie na naszym jest niezasadne. Te same fotki, ten sam tekst, osoby różne, chociaż pewnie te same. Jaki jest cel tego spamu, nie wiem. Być może jakiś kompleks chce zaistnieć wszędzie, gdzie tylko możliwe. Trudno z taką chamską postawą dyskutować.

Mam nadzieję, że inni nie zaczną włączać zdjęć z wycieczek, sugerując tym samym nabytą od przewodnika wiedzę, oraz profesjonalizm w temacie jaki ich z miejsca dotknął. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia byłby to spam, gdyby ten sam wpis pojawił się w kilku miejscach na jednym forum, a to, że taki sam wpis pojawia się na różnych forach - wedle mnie może wynikać z chęci podzielenia się z jak największą liczbą osób.

Fragmentu o przewodniku i sugerowaniu nabycia wiedzy nie pojmuję, bo nijak się mają do zalinkowanego tekstu.

Zwykła fotogaleria nie bardzo pojmuję gdzie tu widzisz amonie problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Może nie powinienem się wtrącać ale czy Ty drogi Amonie nie walisz teraz z armaty do wróbla? (Przepraszam erbsena za porównanie do tej lichej ptaszyny)

Podforum ma nazwę : "Eksploracja i rekonstrukcja historyczna" więc chyba można uznać, że ten temat się tu mieści.

To forum jest miejscem gdzie spotykają się pasjonaci historii na bardzo różnym poziomie. Są zawodowcy o zaiste imponującej wiedzy (choćby Woj). Są ludzie innych zawodów którzy interesują się historią, lubią sobie o niej poczytać i których wiedza jest nieco chaotyczna i dziurawa (na przykład taki Ja). Są też pełni entuzjazmu nastolatkowie z wiadomościami wyniesionymi prosto ze szkoły. Mamy też wśród użytkowników przewodników turystycznych (wiem o dwóch) i mogę Cię zapewnić, że piszą (niestety niezbyt często) wspaniałe i ciekawe posty.

Różni ludzie znaleźli sobie tutaj swoje "nisze ekologiczne" i nie widzę w tym nic złego.

Bądźmy też sprawiedliwi .Erbsen (cholera, trudny dla mnie do zapamiętania nick i co chwila muszę sprawdzać czy go dobrze napisałem), no więc erbsen nie wkleiła tutaj tych samych zdjęć co wszędzie (gdziekolwiek by to nie było) ale uczciwie podała linka do "swojego" forum. Ja też podobnie robiłem. Gdy wkleiłem na "Historii" coś co wydawało mi się ciekawe, często linkowałem to na innych forach trochę aby zainteresować innych ludzi a trochę by zareklamować "moje" forum. Co w tym złego?

Naprawdę nie rozumiem o co cały tej "rejwach"...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
erbsen   

Z psychologicznego punktu widzenia @Amon mnie zwyczajnie i po ludzku ... hmmm... nie " <_< trawi " .

Czemu wstawiam ten fotoreportaż ?

By pokazać Chwarszczany . By pokazać "ludzi z pasją " moich przyjaciół.Tak przyjaciół bo w odróżnieniu od tego forum my się znamy ,przyjaźnimy... nie jesteśmy anonimowi.

Czy sie promuję ? Czy chcę zaistnieć ? To na pewno nie wybrałabym niszowego malutkiego historycznego forum .

Wtedy gdybym podała swoje prawdziwe nazwisko etc.

A że lubię fotografować ... cóż w tym złego ?

Jęśli rzeczony @Amon twierdzi że na wielu forach wstawiam Chwarszczany to widać mnie .. hmm.. śledzi :blink: jejkuuu chyba czas się zacząć bać :huh:

Dziękuję Gregski za miłe słowa .

Ogólnie jak mawiał klasy szkoda nerw, ale dla porządku odpowiadam .

P.S.

Chwarszczany zapodałam jako moje foty na Poszukiwaczach i podałam linki do Szlaku na IOH i Marienburg ... jakby kto chciał sprawdzić ;)

Czyli na forach gdzie być może nie znają Szlaku a być może interesują się historycznymi rekonstrukcjami.

Edytowane przez erbsen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tak przyjaciół bo w odróżnieniu od tego forum my się znamy ,przyjaźnimy... nie jesteśmy anonimowi.

W odróżnieniu od tego forum... ja tam face to face rozmawiałem z niejedną osobą z tego forum, niejedną polubiłem, o niejednej wiem więcej, niż o znajomych, z którymi widuję się niemal co tydzień - a nie jestem jedyny. Nie bardzo rozumiem więc skąd wniosek, że tutaj to wszyscy są dla siebie anonimowi.

Tym niemniej nie widzę nic złego w zakładaniu tego samego wątku na kilku forach. Jeśli jest w nic coś, co na każdym forum kogoś zainteresuje, to niech sobie będzie. Nie każdy śledzi niezliczoną liczbę for - ja np. z przyczyn czasowych ograniczam się do 3-4, a i tak w zasadzie tylko tutaj jakoś dokładniej czytam dyskusje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Jęśli rzeczony @Amon twierdzi że na wielu forach wstawiam Chwarszczany to widać mnie .. hmm.. śledzi :blink: jejkuuu chyba czas się zacząć bać :huh:

Chwarszczany zapodałam jako moje foty na Poszukiwaczach i podałam linki do Szlaku na IOH i Marienburg ... jakby kto chciał sprawdzić ;)

Jęśli administracja nie widzi niczego nagannego w mnożeniu identycznych tematów w internecie, nic mi do tego.

Zatem historia.org jest piątym z kolei gdzie istnieje niczego nie wnoszący temat turystyczny. Dziwi mnie dlaczego właśnie nas spotkał ten zaszczyt tym bardziej że jesteśmy cytując erbsena; "malutkim niszowym forum historycznym"

Zadałem sobie trud przejrzenia linków podanych przez erbsena. Wygląda na to że są to różni ludzie, o ile erbsen to jadalny groch z niemieckiego, czyli ze dwa fora to jedna i ta sama osoba.

Na poszukiwaniach skarbów jest inna postać, i na Malborku inna.

Nie wiem kogo szuka erbsen, może byłoby prościej napisać jaki na prawdę jest cel tej zabawy.

Mamy tematy historyczne gdzie każdy, jadalny czy nie może pisać do woli. Sam dwa razy zadałem pytanie na Outremer, a nie doczekałem się odpowiedzi. Dlatego sugeruję aby erbsen, groch jadalny, i inne osoby z wycieczki chwarszczańskiej zajęły się konkretami a nie przypuszczeniami.

amon z Goleniowa.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
erbsen   

Albinosie mam nadzieję że przejżałeś "Impresje Chwarszczańskie " i kiedyś nas odwiedzisz w Chwarszczanach na Jarmarku . Zobaczysz Kaplicę i poznasz ludzi. Na stronie Szlaku zawsze jest "zajawka " Zapraszam .

@Amon

Nie widze podstaw do dyskusji z @userem który sam sie przyznaje ze temat czytał "po łebkach " a jednocześnie pisze o nim używając okresleń ... bzdury etc. A wobec mnie okresleń

Trudno z taką chamską postawą dyskutować

Gdybyś @Amonie czytał dokładnie to nie psałbyś "wycieczka Chwarszczańska" bowiem dokładnie jest napisane iż spotkania organizowane przez Szlak Templariuszy to impreza na którą zjeżdżaja się rycerze / rekonstruktorzy z całej Polski jak i z Niemiec .

Co do ników pod którymi piszę :lol: nik jest jeden @Amonie ... myśl , myśl , włącz myślenie .

P.S.

Dlatego sugeruję aby erbsen, groch jadalny, i inne osoby z wycieczki chwarszczańskiej zajęły się konkretami a nie przypuszczeniami

A tu zajelismy się konkretami .

https://forum.historia.org.pl/topic/15946-inskrypcja-sredniowieczna/

Jeden z userów z tego forum przyłączył sie do próby odgadnięcia napisu .

PS. II

Gdybyś chciał szukać to Ci ułatwię . Ten sam temat zapodałam na IOH , ale tam nikt nawet nie "ruszył " Cóż widac zbyt trudne ...

Na Poszukiwaczach zaś reportaż z wyprawy.

Edytowane przez erbsen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

@Amon

Nie widze podstaw do dyskusji z @userem który sam sie przyznaje ze temat czytał "po łebkach " a jednocześnie pisze o nim używając okresleń ... bzdury etc. A wobec mnie okresleń

Co do ników pod którymi piszę :lol: nik jest jeden @Amonie ... myśl , myśl , włącz myślenie .

P.S.

Jeżeli mam włączyć myślenie, to ty naucz się pisać po polsku, bez błędów itp. uzupełnij wiedzę i luki w wykształceniu podstawowym, ze szczególnym uwzględnieniem historii. Outremer to temat który założyłaś bez przymusu i są to bzdury oraz brednie.

Na przyszłość nie życzę sobie odnosników wyciętych z moich postów oraz jakiejkolwiek dyskusji z tym co piszę itp.

Teraz widać jaka postać zawitała na nasze forum. Szukasz bodźców bo brakuje ci ich na IOH, to źle trafiłaś. Tam się na tobie poznali za późno, tu z miejsca wyszło szydło z worka.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Kolejne posty nie związane z tematem oraz z wycieczkami osobistymi będą usuwane. Proszę zaprzestać wzajemnych docinek ani to ładne ani się dobrze czyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.