Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Strefa Wolnego Słowa

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież stwierdziłem, że chyba się nie zrozumieliśmy - myślałem, że masz na myśli właśnie jakieś bardziej ambitne tytuły, które zwykle z założenia są przeznaczone dla "odbiory niszowego", a tutaj nagle "wyjechałeś" z tytułami, które są normalnym medialnych "chłamem" (tyle, że akurat "prawicowym" - choć i tego pewny nie jestem, bo jak proPiSuarowe, to raczej średnio prawicowe), niczym nie różniącym się od "chłamu" o po prostu innym politycznym zabarwieniu.

To znaczy jakie ? Czy zechcesz wymienić imiennie , które to tytuły są "chłamem ".

Szanowny Razorblade1967 :)

Bez obrazy, ale "proPiSuarowe" :huh: Cenie Cię, iż mimo różnicy światopoglądowej, która nas dzieli rozmawiamy normalnie, bez inwektyw [edytowano], PiS i jego zwolennicy, jak Jarosław Kaczyński to również postacie nie z mojej bajki... Ale no proszę ;)

// piterzx: Uwagi ad personam. Upominałem już w tej sprawie.

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakie ? Czy zechcesz wymienić imiennie , które to tytuły są "chłamem ".

Sam wymieniłeś choćby "Gazetę Polską" - raczej nie jest to tytuł zbyt ambitny, to jest właśnie ten medialny "chłam" (zresztą w podobny sposób oceniam tytuły reprezentujące inne poglądy), właśnie taka typowa masówka w ramach "popularnych mediów", nastawionych na (odpowiednio podrasowane do założenia) afery, sensacje, skandale itd. Właśnie przykład tego o czym pisałem wcześniej na temat mediów i niewielkiego procentu tego co tam w ogóle ma coś wspólnego z rzeczywistością. Typowy tytuł reprezentujący to, co akurat ani mnie, ani chyba ani Tobie (jak się domyślam po wypowiedziach) się mało w mediach podoba - bo chyba nie chodzi o Tobie o byle jakie media, byle były "prawicowe" (w każdym razie tak odebrałem Twoje pierwsze posty)?

Szanowny Razorblade1967 :)

bez obrazy ale "proPiSuarowe" :huh: , cenie Cie iż mimo różnicy światopoglądowej . która nas dzieli rozmawiamy normalnie bez inwektyw ( spójrz jak inaczej wygląda "polemika "z trollem który temat nawiedził ), PiS i jego zwolennicy jak Jarosław Kaczyński to rowniez postacie nie z mojej bajki ... ale no proszę ;)

No cóż, ot taki drobny żarcik słowny ... akurat moim zdaniem dobrze oddający poziom tej pseudoprawicy (która faktycznie budzi u mnie raczej uczucie obrzydzenia - w przeciwieństwie do typowej prawicy, na jakimś poziomie - z którą się raczej nie zgadzam, choć nie zawsze i nie we wszystkim, ale którą szanuję choćby jako przeciwnika wartego polemiki), ale jak Cię razi to OK, nie będę więcej go tutaj używał.

No ale przynajmniej dzięki temu niezbyt wyszukanemu żarcikowi, wiem już nieco więcej o jaką prawicę Tobie chodzi, a raczej o jaką nie chodzi (bo ludzie jednak bardzo często identyfikują ten cały PiS jako prawicę) - czyli jakiś "pozytyw" jest ... :)

PS. A tak w ogóle to warto chyba bliżej określać co się rozumie przez "prawicę" (itd.) - bo tzw. "powszechnym rozumieniu" to prawicą określa się tych co się lokują "blisko Krk", a do zostania "lewicą" wystarcza antyklerykalizm. A to chyba nie do końca o to chodzi.

Edytowane przez Razorblade1967

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sam wymieniłeś choćby "Gazetę Polską" - raczej nie jest to tytuł zbyt ambitny, to jest właśnie ten medialny "chłam" (zresztą w podobny sposób oceniam tytuły reprezentujące inne poglądy), właśnie taka typowa masówka w ramach "popularnych mediów", nastawionych na (odpowiednio podrasowane do założenia) afery, sensacje, skandale itd. Właśnie przykład tego o czym pisałem wcześniej na temat mediów i niewielkiego procentu tego co tam w ogóle ma coś wspólnego z rzeczywistością. Typowy tytuł reprezentujący to, co akurat ani mnie, ani chyba ani Tobie (jak się domyślam po wypowiedziach) się mało w mediach podoba - bo chyba nie chodzi o Tobie o byle jakie media, byle były "prawicowe" (w każdym razie tak odebrałem Twoje pierwsze posty)?

Jak już pisałem Gazeta Polska ( która jak słusznie zauważyłeś nie jest nowym medium )pojawiała się w temacie przez przypadek i nie jest głównym przedmiotem tego wątka , co sadzisz o nowych tygodnikach prawicowych jak "Do Rzeczy " czy "Sieci "? Czy spotkałeś się z działalnością Blokpressu , lub TV Republika ?

No ale przynajmniej dzięki temu niezbyt wyszukanemu żarcikowi, wiem już nieco więcej o jaką prawicę Tobie chodzi, a raczej o jaką nie chodzi (bo ludzie jednak bardzo często identyfikują ten cały PiS jako prawicę) - czyli jakiś "pozytyw" jest

IMHO PiS to raczej katolicka lewica , ale nie ta partia jest przedmiotem tematu ;)

PS. A tak w ogóle to warto chyba bliżej określać co się rozumie przez "prawicę" (itd.) - bo tzw. "powszechnym rozumieniu" to prawicą określa się tych co się lokują "blisko Krk", a do zostania "lewicą" wystarcza antyklerykalizm. A to chyba nie do końca o to chodzi.

Fakt , to ciekawe zagadnienie ( warte tematu ) , podobnie jak to ze partie "kawiorowej lewicy " poczuwają się do jakichkolwiek związków z lewicowością , redukując jednocześnie prawa pracownicze gdy dochodzą do władzy :B):

prawicą określa się tych co się lokują "blisko Krk", a do zostania "lewicą" wystarcza antyklerykalizm. A to chyba nie do końca o to chodzi.

To zdecydowanie zła wykładnia , czyni mnie lewakiem :B):

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

... co sadzisz o nowych tygodnikach prawicowych jak "Do Rzeczy " czy "Sieci "? Czy spotkałeś się z działalnością Blokpressu , lub TV Republika ?

W wymienionych miałem w ręku "Do Rzeczy" (kolega kupuje i czytuje - ja sobie "papierowe" gazety lub czasopisma ;) - odpuściłem już dawno temu, oprócz tych "branżowych") - subiektywnie oceniam poziom na nieco wyższy od wspomnianej "GP", choć akurat ani osoby tam piszące, ani linia pisma to zdecydowanie nie "moja bajka". W każdym razie propagowanie "linii pisma" nieco bardziej wysublimowane ... ale w sumie chyba "szału nie ma". Prawdę powiedziawszy więcej czytałem dodatku "Historia" (też kolega kupuje i czasem przeglądam, czy przeczytam co bardziej interesujący artykuł - ale nie regularnie, ot jak w rękę wpadnie i jest chwila wolnego). Muszę przyznać, że niektóre artykuły ciekawe, choć nieco zbyt jednostronne - na ale taka "linia programowa".

Nie wiem - ale zdaje mi się, że utrzymanie się na rynku prasy "od wszystkiego" (w odróżnieniu od branżowej, tematycznej itd.) wymusza nakierowanie typowe dla mediów popularnych czyli afera-skandal-sensacja-tragedia. Ludzie o czymś takim lubię czytać i słuchać, to uzyskanie odpowiedniej poczytności czy oglądalności tego od mediów wymaga. Stąd to całe "produkowanie afer" (itd. - sensacji, tragedii, skandali) przez media - jakoś się trzeba na rynku utrzymać, a ludzie lubią o tym czytać. Bo w końcu ile osób przeczyta poważny artykuł traktujący o problemach (rzeczywistych) gospodarki, funkcjonowania państwa etc. - a ilu chce się poemocjonować jakąś rozdmuchaną aferą czy skandalem politycznym?

To zdecydowanie zła wykładnia , czyni mnie lewakiem :B):

Błehehe ... mnie również i to chyba nawet takiego "skrajnego lewaka", a co zabawniejsze będąc zdecydowanym przeciwnikiem "rozpasania socjalu" (a wręcz przeciwnie - raczej jego ograniczania) jest mi do lewicy (w rozumieniu pojmowania roli państwa i podejścia do gospodarki) baaaardzo daleko. Paradoksalnie jeśliby pominąć całą warstwę światopoglądową i narodowościową (co mnie od prawicy mocno oddala) to chyba w wizerunku państwa blisko mi do niektórych poglądów charakterystycznych dla "prawdziwej prawicy" (jako przeciwnika "państwa opiekuńczego")... na pewno duuużo bliżej niż do lewicy.

Masz rację przydałby się temat traktujący o pojmowaniu prawicy, lewicy itp. oraz różnic w faktycznej prawicowości i lewicowości od tego co jest obecnie w "powszechnym rozumieniu".

// piterzx: Wobec tego nie pozostaje mi nic innego niż doradzić Wam założenie takowego tematu. Sugeruję dział Dysputy filozoficzno-społeczne. Pozdrawiam

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Masz rację przydałby się temat traktujący o pojmowaniu prawicy, lewicy itp. oraz różnic w faktycznej prawicowości i lewicowości od tego co jest obecnie w "powszechnym rozumieniu".

// piterzx: Wobec tego nie pozostaje mi nic innego niż doradzić Wam założenie takowego tematu. Sugeruję dział Dysputy filozoficzno-społeczne. Pozdrawiam

Tu pole do działania pozostawiam Szanownemu Razorblade1967 , jako ze On pierwszy wyraził zainteresowanie tym zagadnieniem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Po przeglądzie dzienników i tygodników może miesięcznik. Takie "Nowe Państwo". Ktoś czyta ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji funkcji i znajomości, czytuję różne gazety i periodyki.

"Nowe Państwo" nie zachwyca mnie, jeśli nie liczyć artykułów o zderzeniu kultury konserwatywnej z soc-liberalną.

Przy całej mej sympatii dla prawicy wciąż czekam na odpowiednik "Stańczyka".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

No to sama radość, że ktoś pisze o czymś co czyta(ł). Jakoś mnie nikt nie poprawił, więc jeszcze raz co sądzicie o Młodych Wykształconych z Wielkich Ośrodków ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czytam, nie bardzo wiem czemu ten sarkazm, "Nowe Państwo" dostaję z drugiej ręki (po miesiącu czy dwóch), ale przeglądam, mam wymienić artykuły, które mi się podobały?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A wcale nie wymagam. Mamy jeszcze chyba najstarszą czyli "Najwyższy Czas"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Najwyższy Czas" bardziej do mnie przemawiał z dawniejszych lat, kiedy był jeszcze w formacie "płachty", ze starszych to ja mam jeszcze "Arkę" - już niewychodzącą.

Z nowszych czytuję "Glaukopis" - nie podoba mi się, "Frondę" - podoba mi się, i "Arcana" - raczej pozytywne wrażenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to sama radość, że ktoś pisze o czymś co czyta(ł). Jakoś mnie nikt nie poprawił, więc jeszcze raz co sądzicie o Młodych Wykształconych z Wielkich Ośrodków ?

I raz jeszcze zapytam co masz na myśli ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Secesjonisto co z Teologią Polityczną? ja osobiście czytuję (via internet i wydanie papierowe ale z dużym opóźnieniem) - ich cenie, za dość częste dowołania do antyku ot choćby tekst "Czy człowiek może przeżyć demokrację?"(ze zrozumiałych przyczyn :P) albo Pressje? te drugie miałem w rekach jedynie jeden numer, zrobił pozytywne wrażenie. Może coś więcej na temat poszczególnych wymienionych przez Ciebie pozycji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.