Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

napata   

Nie widzę chętnych do odpowiedzi... no to ja spróbuję, choć nie znam się na tym za bardzo...

W grobie, a właściwie: w grobach, (bo były to dwa grobowce) pochowano 5 osób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napata, ja nie wiem czy Ty masz wszystkie możliwe książki czy poprostu wiesz wszystko ;) Kupujesz może Archeologię Żywą? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

Aleks, czy to jest następne pytanie? Czy kupuję "Acheologię żywą" ;) Bo jeśli nie, to proszę zadaj możliwie szybko właściwe. Napata nie widział chętnych dokładanie (policzyłam!) przez 2 godziny i 12 minut.

Może niezbyt to konstytucyjne, ale Mod Napata powinien mieć zakaz odpowiadania na pytania w quizie przynajmniej przez jedną dobę, bo inaczej szanse przestają być chociaż zbliżone do wyrównanych. ;);)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

do Aleksa:

Powiem skromnie... słyszało się to i owo... ;) Archeologia żywa...? A co to takiego? ;)

do Merogne:

Masz całkowitą słuszność! Od tej chwili rezygnuję z konstytucyjnego prawa równości i rezygnuję z możliwości (danej wszystkim) udzielania odpowiedzi na pytania. Wiem, że świat nie jest sprawiedliwy, przekonałem się o tym dziś i wcale nie w związku z quizem. Ale co do czasu i jego liczenia... Czy brałaś poprawkę na różnicę pomiędzy kontynentami? Gdy Aleks zadał pytanie - ja spałem snem sprawiedliwego. Było odpowiadać!! Jak wstałem i wyziewałem się, to Wy co? Nie powiecie mi że tacy zapracowani jesteście... :)

Niemniej Merogne ma rację. Będę czekał dwie (a co!) doby i ani minuty dłużej, ale tylko w przypadku, gdy pytanie dotyczyć będzie starożytnego Egiptu. W pozostałych przypadkach, nie czekam. Wy wiecie więcej ode mnie, więc odpowiadajcie! :)

Jeden uwaga: "Mod Napata" stara się zaglądać bardzo często na forum, gdyż uważa że taki jest obowiązek moda... " ;)

A teraz pytanie. Bo musi być, i pozwól Merogne że o tym co się dzieje w dziale Starożytność, zadecyduje wlaśnie moderator... :) . Będzie łatwe.

Jak nazywał się uczeń Jean Francois Champolliona ?

A żeby odpowiadający nie poszedł na całkowitą łatwiznę - proszę podać lata w których żył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Po takim komplemencie nie pozostaje mi nic innego, jak stwierdzić, że odpowiedź jest właściwa i poprosimy teraz Merogne o kolejne pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

Chciałam zapytać o żuczka, chrząszcza zwanego potocznie - s k a r a b e u s z e m.

Jak faktycznie brzmi jego nazwa? Żeby nie było to pytanie wyłącznie "biologiczne" to jeszcze - jak nazywał się bóg przedstawiany z głową skarabeusza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poświętnik, Scarabaeus.

Bogiem, który miał przyjmować postać skarabeusza był Chepri, bóg wschodzącego słońca. Kulkę gnoju, którą miał w zwyczaju pchać przed sobą czarny chrząszcz porównywano do słońca, które ów bóg miał wytoczyć nad horyzont rankiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jaki władca był grzesznikiem i nie przestrzegał zasad judaizmu? Za jego panowania podobno kapłani wynieśli ze świątyni jerozolimskiej Arkę Przymierza, bo bali się reakcji złotej skrzyni na postawiony przez tego władcę posąg bożka w Świątyni. O kogo chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

25 dni to chyba wystarczający okres aby zadający pytanie określił czy odpowiedziano poprawnie, czy nie. Odpowiadający tego oczekuje. Inaczej, może nie zadawać pytań...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przepraszam, myślałem że się domyślicie, że nie o taką odpowiedz mi chodziło. Próbujcie dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Air   

Według mnie to był MANASSES ponieważ to on kazał posąg rzeźbiony wykonać i wstawić do świątyni. Ale oczywiście mylić się jest rzecza ludzką

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.