Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomasz N

Wybory a zamieszkanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

1. Liczy się tylko zameldowanie. Jeżeli idziemy głosować to tam, gdzie jesteśmy zameldowani (pomijając małe wyjątki). Innymi słowy w wyborach mamy wpływ na teren, na którym jesteśmy zameldowani a nie na którym mieszkamy. Tego się trzymam.

(...)

PS. Mieszkam w Warszawie, ale jestem zameldowany w swojej rodzinnej miejscowości, więc tam będę głosował i współdecydował o moim miejscu zameldowania.

Chciałbym na stałe osiąść w stolicy, ale żaden bank nie chce pożyczyć mi pieniędzy na kupno mieszkania. To tu jest problem zarówno dla mnie, jak i dla wielu ludzi mieszkających tak jak ja na stancji w Warszawie. Ale to już rozmowa na inny temat.

Przyznam się że nie rozumiem takiej postawy. Ja bym się tego nie trzymał.

Edytowane przez Albinos
Temat wydzielony stąd: http://forum.historia.org.pl/topic/14631-nowy-podzial-administracyjny/page__st__105__gopid__216886#entry216886

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Bo to nie ma sensu. Jesteś jak zieloni nad Rospudą, decydujesz o życiu tych, wśród których nie mieszkasz i mieszkać nie planujesz.

A tymczasem nawet obowiązujące prawo pozwala Ci działać z sensem. Wybory radnego czy wójta możesz sobie odpuścić, posła możesz wybierać gdzie chcesz, czyli tam gdzie żyjesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Chodzi o to, że człowiek może być zameldowany tylko w jednym miejscu - przynajmniej tak mi się wydaje. W każdym bądź razie w dowodzie osobistym każdy z nas ma wpisany tylko jeden adres. Mieszkać natomiast można teoretycznie codziennie gdzie indziej. Mieszkając "na walizkach" niczego nie mogę być pewnym. Co innego gdybym miał własne mieszkanie i był zameldowany w stolicy. Może tak się zdarzyć, że sytuacja zmusi mnie do wyjazdu z Warszawy i wtedy gdzie wrócę? Wiadomo, że do swojego rodzinnego domu czyli tam, gdzie jestem zameldowany. Tylko dzięki pracy i wpółlokatorom mieszkam w Warszawie. Gdyby nie oni, to nie stać by mnie było samemu na utrzymanie mieszkania, bo chociaż czynsze w całej Polsce są mniej więcej takie same, to jednak właściciel rząda dla siebie bardzo dużo tzw. "odstępnego". Oznacza to, że gdybym miał własne mieszkanie, to płaciłbym tylko czynsz i stać by mnie było na samodzielne utrzymanie mieszkania. Z drugiej strony nie mogę sobie kupić mieszkania; ba - nie mogę nawet wziąć na nie pożyczki, bo według banków za mało zarabiam. I tak wygląda to błędne koło. I tak lepiej mi się tu żyje niż w rodzinnej miejscowości.

PS. Ja dla przykładu jestem za tym, aby Polacy mieszkający załóżmy na to w Wielkiej Brytanii mogli brać udział w brytyjskich wyborach, ale pod warunkiem, że są tam zameldowani. Oczywiście wiąże się to z utratą prawa do głosowania w Polsce.

Edytowane przez Wschodni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Ma to, że do Państwa i jego systemu powinieneś mieć pretensje a nie do mnie o to, że głosuję tam gdzie jestem zameldowany. Głosuję tam gdzie jestem zameldowany i to nie moja wina, że nie mogę głosować tam gdzie bym chciał, czyli tam gdzie mieszkam. Chcesz, żebym decydował o Warszawie a nawet nie wiem czy następnego dnia po wyborach nie będę musiał jej opuscić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A musisz głosować ? Tu nie ma przymusu.

Na Śląsku przyjezdnych dzieli się na krzoki i ptoki. Pierwsi pracą i zaangażowaniem wrastają w społeczność, zyskują jej szacunek i poważanie. Ale po co ktoś taki jak ptok ma decydować o losach społeczności z którą nie wiąże przyszłości ?

Jeżeli Ci na tym zależy, znajdziesz sposób by stać się warszawskim krzokiem, ale do tego nie trzeba przebudowywać całego państwa.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Nie muszę głosować ale chcę.

Ja nie chcę przebudowywać Państwa. Chcę tylko kupić sobie mieszkanie w stolicy i się tu zameldować. Nie uważam, żeby to było nienormalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

O to nie mam pretensji, ale o głosowanie w miejscu zameldowania, z którym nie wiążesz swego życia. Bo po co tam głosujesz i co chcesz tym osiągnąć ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Głosuję tam, bo została tam moja rodzina. Skoro nie mogę decydować o swoim miejscu zamieszkania, to może chociaż będę decydował o swoim rodzinnym domu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

To odpowiedź na dlaczego. Ale co chcesz tym osiągnąć ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Chcę tylko kupić sobie mieszkanie w stolicy i się tu zameldować. Nie uważam, żeby to było nienormalne.

To se kup! Kto ci broni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

By dokonać wyboru przyszłości. Uczciwie byłoby i własnej, a nie tylko cudzej.

Więc ponawiam pytanie

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.