Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do ogólnej dyskusji o maturze z historii 2012. Szczególnie liczę na Wasze opinie po napisanym egzaminie. Na giełdę pytań zostanie założony osobny temat.

Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości związane z maturą, to postaram się na nie odpowiedzieć : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czarrli   

Witam, mam nastepujace pytanie. DLaczego rok temu odywal sie konkurs na wytypowanie tematow maturalnych przez osoby powszechnie znane i powazane, a w tym roku cisza? Jest to troszke niesprawiedliwe, poniewaz rok temu maturzysci mieli swoista podpowiedz na co zwrocic uwage- powtorek nigdy za wiele, a jeden temat sie sprawdzil. Pozdrawiam, Klaudia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czemu w tym roku tego nie zrobiliśmy to sam nie wiem, ale żeby pisać od razu, że to "niesprawiedliwe"? ;) Tamto to była nasza zwyczajna zabawa, ot byliśmy ciekawi co różne znane osoby wskazałyby. To że jakiś temat sprawdził się to akurat czysty przypadek. To nie były w końcu osoby związane z przeprowadzaniem matur. Co do powtórek to najlepiej samemu zobaczyć, jakie tematy dotąd były na maturze, i pod kątem podobnych (nie tych samych!) powtarzać. Nawet bez naszych podpowiedzi można napisać maturę z dobrym wynikiem, za co będziemy trzymać kciuki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Typer maturalny będzie tak jak w poprzednich latach, ale nie wiemy czy jest sens, co roku pytać polityków o tematy maturalne. Jeśli ktoś trafił to po prostu strzelił. Nie mniej wkrótce ogłosimy nasz typer i zaprosimy Was do wspólnej zabawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
helena   

Mam pytanie co do matury, która odbyła się wczoraj. Otóż na maturze rozszerzonej było pytanie o prawda fałsz na podstawie drzewa genealogicznego i należało wpisać jedynie słowo falsz obok tych zdań które są fałszywe. Co jeżeli ja wpisałem fałsz obok tych zdań które były fałszywe a przy dwóch pozostałych wpisałem prawda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy rozwiązywaniu też się nad tym głowiłem, generalnie byłoby to niezgodne z poleceniem. Nie wiem jak podejdzie do tego komisja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Komisja musiałaby być wyjątkowo upierdliwa, aby w takiej sytuacji nie uznać punktu (o ile oczywiście jako "fałsz" została zaznaczona prawidłowa odpowiedź).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
helena   

Czyli zależy od komisji w sumie z histori prawie przy każdym zadaniu liczy się indywidualne podejście egzaminatora. Właśnie martwiłem sie tym bo napisałem fałsz tam gdzie trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jowela   

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.