Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na zjeździe padła propozycja zrobienia podziału na województwa. jednak dotarły do nas głosy, że może byłoby to zbyt dużo - śledzić 16 forów. Może lepiej zrobić podział tematyczny? Przykładowo: konferencje, zjazdy, festiwale, inne? Czekamy na Wasze sugestie.

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myśląc, lepiej zrobić podział tematyczny

Czy wyobrażacie sobie śledzenie 16 subforów w poszukiwaniu konferencji, ciekawych warsztatów cyz też innych rzeczy, jakie organizują koła naukowe?

A zresztą wiemy, że powstaje coraz to więcej pomysłów, i już nie robimy tylko konferencji, ale dyskusje, warsztaty, imprezy historyczne etc.

Czy nie lepszy byłby taki podział?-

- KOŁA NAUKOWE - tam będziemy mogli się pzredstawić, w sensie koła naukowe podsyłać linki do swoich stron - >ewentualnie można zrobić poddziały ze względu na albo województwa, albo specjalizacje

- KONFERENCJE - chyba logiczne

- IMPREZY HISTORYCZNE - tu byśmy podsyłali info o warsztatach, festiwalach etc. (można zmienić nazwę na jakąś inną)

Przydałby się np. jakieś podforum, gdzie moglibyśmy pisać w sprawie problemów, np. robię festiwal historyczny i szukam bractwa rycerskiego - > inni nam wówczas pomogą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hellsing   

Popieram przedmówczynię, zdecydowanie 16 podforów to bardzo dużo, nawet za dużo bym powiedział. Podział zaproponowany przez koleżankę wydaje się sensowny i logiczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Bardzo się cieszę, że propozycja stworzenia miejsca wymiany myśli i informacji między kołami spotkała się z tak dużym entuzjazmem :) I że od razu zaczyna być realizowana. Odnośnie dyskusji na temat podziału tematów.

Czy nie lepszy byłby taki podział?-

- KOŁA NAUKOWE - tam będziemy mogli się pzredstawić, w sensie koła naukowe podsyłać linki do swoich stron - >ewentualnie można zrobić poddziały ze względu na albo województwa, albo specjalizacje

- KONFERENCJE - chyba logiczne

- IMPREZY HISTORYCZNE - tu byśmy podsyłali info o warsztatach, festiwalach etc. (można zmienić nazwę na jakąś inną)

Myślę, że to bardzo dobry pomysł. W pierwszym dziale warto byłoby umieścić u góry przyklejony post, w którym znajdowałaby się na bieżąco aktualizowana lista kół naukowych, które są obecne tu, na forum.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też, aby każde z kół, które się zarejestruje na forum, obligatoryjnie zakładało "swój" temat, w którym, w pierwszym poście, opisaliby się według stworzonej wcześniej metryczki, która mogłaby wyglądać na przykład tak:

pełna nazwa:

rok założenia:

adres e-mail:

strona www:

aktualny zarząd:

opiekun Koła:

sekcje:

rys historyczny:

cykliczne projekty:

plany na przyszłość:

Wydaje mi się, że taki klarowny opis będzie dużym ułatwieniem dla osób, poszukujących informacji na temat poszczególnych kół i ich działalności oraz kontaktu z nimi. W "swoim" temacie koła również mogą wklejać inf. na temat organizowanych przez siebie przedsięwzięć, równolegle do "tablicy ogłoszeń". Dzięki temu osoba szukająca informacji, może szukać zarówno w dziale dotyczącym konferencji oraz imprez, jak i w tematach poszczególnych kół naukowych, gdyby chciała się dowiedzieć, co konkretne koło planuje w najbliższym czasie zrobić. Oczywiście każde Koło musiałoby dbać o aktualizowanie na bieżąco swojego tematu.

Natomiast mam jeszcze uwagę odnośnie bazy konferencji - po pierwsze warto byłoby dodatkowo zrobić kalendarz, w którym zaznaczane byłyby planowane przez poszczególne koła imprezy. Po drugie, dobrze byłoby, aby odgórnie zostało ustalone, w jaki sposób nazywamy tematy. Myślę że "nazwa, miejsce, data" byłoby optymalnie. Pozwoli to na zachowanie porządku i przejrzystości.

Dodałabym także jeszcze jeden dział:

STUDENCKI I DOKTORANCKI RUCH NAUKOWY - dział przeznaczony do ogólnych dyskusji na temat tego, jak działają koła na różnych uczelniach, ich statusie, możliwościach finansowania, problemach, z którymi się spotykają, przepisów i reform szkolnictwa wyższego, dyskusje na temat kondycji ruchu naukowego, a także możliwości współpracy i robienia wspólnych projektów (tematy typu: Pomysł na konferencję - kto chce się włączyć?)...

Chodzi o to, by dział "Koła Naukowe" był wyłącznie informacyjny i by zakładane tam tematy dotyczyły wyłącznie konkretnych kół, natomiast w wydzielonym dziale "studencki i doktorancki ruch naukowy" mogłaby się toczyć cała dyskusja na tematy ogólne i organizacyjne.

Edytowane przez Agata Muszyńska

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Trafne uwagi Agato. Jeśli nie będzie innych propozycji, to zrobimy taki podział jak proponuje Agata.

Co do zakładania tematów przez koła, to jak najbardziej, sam o tym myślałem. Dla mnie nie ma przeszkód, by informacje pojawiały się tu i tu, jednak ważne, by dyskusje się nie dublowały, więc proponuję, by takowe o danym wydarzeniu odbywały się właśnie w nowych tematach.

W sprawie kalendarza, to pomyślę jak to rozwiązać.

Dodatkowy dział to dla mnie żaden problem.

Zachęcam wszystkich do udziału w dyskusji i składania swoich propozycji.

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Trafne uwagi Agato. Jeśli nie będzie innych propozycji, to zrobimy taki podział jak proponuje Agata.

Co do zakładania tematów przez koła, to jak najbardziej, sam o tym myślałem. Dla mnie nie ma przeszkód, by informacje pojawiały się tu i tu, jednak ważne, by dyskusje się nie dublowały, więc proponuję, by takowe o danym wydarzeniu odbywały się właśnie w nowych tematach.

Myślę, że tak będzie optymalnie :) W temacie koła tylko informacyjnie, a w dziale "konferencje" z dyskusją i komentarzami.

Nie wiem też, na ile dałoby się rozwiązać tą kwestię, ale dobrze by było, gdyby użytkownicy forum mogli gdzieś wpisać z jakiej są uczelni/jakie koło reprezentują i żeby ta informacja była widoczna w metryczne, która pojawia się w każdym poście. Dzięki temu będzie wiadomo, z kim się dyskutuje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak będzie optymalnie :) W temacie koła tylko informacyjnie, a w dziale "konferencje" z dyskusją i komentarzami.

Nie wiem też, na ile dałoby się rozwiązać tą kwestię, ale dobrze by było, gdyby użytkownicy forum mogli gdzieś wpisać z jakiej są uczelni/jakie koło reprezentują i żeby ta informacja była widoczna w metryczne, która pojawia się w każdym poście. Dzięki temu będzie wiadomo, z kim się dyskutuje :)

Komentarze, jak rozumiem, mogą tworzyć wszyscy.

Mylnym jest przekonanie, że wszyscy użytkownicy forum są reprezentantami jakiejś uczelni.

To jak w mojej metryczce pojawi się napis "dozorca-ochronirz" to będzie lepiej wiadomo "z kim się dyskutuje"?

Ciekawe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Agacie chodziło o to, że w trakcie Sejmiku była mowa, by w tym dziale dla kół było wiadomo kto reprezentuje kogo. Niestety nie da się czegoś takiego zrobić tylko dla uczestników tego działu, nie mniej można się przedstawić w dziale powitanie lub napisać to w sygnaturce.

Jak dostanę od Dawida adresy mailowe kół, to do wszystkich wyślę zaproszenie, ale promujcie też naszą inicjatywę swoimi kanałami. Sukces tego działu zależy tylko i wyłącznie od aktywności członków kół.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Komentarze, jak rozumiem, mogą tworzyć wszyscy.

Mylnym jest przekonanie, że wszyscy użytkownicy forum są reprezentantami jakiejś uczelni.

To jak w mojej metryczce pojawi się napis "dozorca-ochronirz" to będzie lepiej wiadomo "z kim się dyskutuje"?

Ciekawe...

Nie do końca rozumiem ten sarkazm ;) Skoro to dział dla Kół Naukowych, to wiadomo, że jednak większość dyskutantów to będą osoby, reprezentujące jakieś koło/uczelnię i nie widzę naprawdę nic złego w tym, żeby informacja o tym, skąd kto jest i ewentualnie w czyim imieniu się wypowiada, była widoczna dla wszystkich.

Jeśli nie jest możliwe, by informacja taka pojawiała się w metryczce, może rzeczywiście dobrze będzie, jeśli osoby, które reprezentują poszczególne koła / uczelnie, w miarę możliwości wpisywały takową informację w sygnaturce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Secesjonisto filozofujesz i szukasz dziury w całym. Każdy może tu pisać, ale jak ktoś życzy sobie podanie jaką uczelnię reprezentuje lub woli pisać z imienia i nazwiska to bardzo proszę, uczestnicy Sejmiku uznali, że tak będzie dobrze, ale nikt nikogo nie zmusza. We wcześniejszych postach to łopatologicznie zostało wyjaśnione. Gdybyśmy chcieli zrobić z tego zamknięty dział, to zrobilibyśmy tutaj hasło, lub nadali uprawnienia tylko członkom kół, ale mijałoby się to z celem, bo to forum ma promować koła i ich inicjatywy. Zresztą zgadzam się z Agatą. Dlatego dyskusję na ten temat zakończmy, chyba że są głosy dotyczące podziału, to bardzo proszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem działalność Kół Naukowych podana zostanie do szerokiego oglądu forumowiczów, a co za tym idzie również ich komentarzom i ocenom.

Chyba, że dział ma być zamknięty tylko dla członków owych Kół, o czym nie słyszałem?

Zatem kiedy się wywiąże dyskusja; a mniemam, że tak będzie; nad czyimś referatem na spotkaniu danego Koła - to chciał nie chciał odezwą się też forumowicze, nie zaszczyceni tytułem członków Kół.

Cóż mają zatem wpisać w swych sygnaturach, by być identyfikowanymi...

Poczekam na zdroworozsądkową opinię gregskiego.

Inicjatywie portalu warto przyklasnąć, ale ja już widzę próbę podziału na klasy: my członkowie Kół i ta "reszta".

I na marginesie: to nie jest dział dla Kół Naukowych; bo nie zauważyłem by był zamknięty dla innych użytkowników; to jest dział prezentujący poczynania owych Kół i ich terminarze.

Powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cóż mają zatem wpisać w swych sygnaturach, by być identyfikowanymi...

Hmm... przecież wytłumaczyłem to post wcześniej. Odpowiedź brzmi: nic. Nie chcesz wpisywać, to nie wpisujesz. My to będziemy rekomendować członkom Kół.

Inicjatywie portalu warto przyklasnąć, ale ja już widzę próbę podziału na klasy: my członkowie Kół i ta "reszta".

Nie ma takiego podziału. Liczymy na cenne rady forumowiczów dla członków kół, jak i włączenie się członków kół w inne dyskusje na forum. Nie mniej z racji tego działu, najwięcej tematów będą zakładać członkowie kół, dzieląc się informacjami

I na marginesie: to nie jest dział dla Kół Naukowych; bo nie zauważyłem by był zamknięty dla innych użytkowników; to jest dział prezentujący poczynania owych Kół i ich terminarze.

Tak, przecież napisałem to kilka razy. Nie ma tu żadnego podziału.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.