Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mironi

Czy w Holokauście, można dopatrzyć się pewnych względów religijnych?

Rekomendowane odpowiedzi

mironi   

Historia mówi nam o wielu pokoleniach w których ze względów religijnych toczyło się wiele wojen religijnych.

O II wojnie światowej tak powiedzieć nie możemy, ale pewne wskazówki wskazują na sens pytania czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych?

Np. Zbrodniarz Hitler, mordował niewinnych Żydów, i ten „holokaust”, rzuca jakby cień na naród żydowski iż to ze względu że w przeszłości ktoś dopatrzył się religijnej winy u tego narodu, potem niesłusznie wykorzystał to przeciw nim.

Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ja to podam inaczej. Czy ochrzczenie (wychrzczenie) się Żyda zwiększało jego szanse na przeżycie w III Rzeszy ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja to podam inaczej. Czy ochrzczenie (wychrzczenie) się Żyda zwiększało jego szanse na przeżycie w III Rzeszy ?

Nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Dziękuję za opinie, jednak ja chciałbym ponowić pytanie;

czy w powodach jakie sprawiły że Hitler uwziął się na Żydów, może występować również wątek religijny?

Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Karaimi na Litwie nie byli prześladowani , mimo iż ich religia jest odmianą Judaizmu , bo ich pochodzenie etniczne jest tureckie , ale wystarczył jeden dziadek lub babka w rodowodzie będący nawet czasowo członkiem żydowskiej gminy wyznaniowej by zostać uznanym za Żyda .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Zadaj odmienne pytanie, choćby biorąc przykład z Tomasza Manna. Ów bowiem dywagował nad tym, "w jaki sposób takie zjawisko jak ruch hitlerowski i ideologia nazistowska mogły były w Niemczech się zrodzić i co w niemieckiej kulturze umożliwiło ich powstanie?".

Pisał, Mann iż każdy Niemiec w monstrualnościach nazizmu rozpozna ze zgrozą groteskowo zniekształcone rysy, które widział w najlepszych (najlepszych, to istotne) przedstawicieli swojej kultury.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych?

Na zbrodnie popełniane na Żydach tradycje chrześcijańskiego antysemityzmu swój wpływ miały.

Tak jak i w zbrodniach popełnianych przez Chorwatów i Węgrów na Serbach i odwrotnie, miały swój wpływ względy religijne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na zbrodnie popełniane na Żydach tradycje chrześcijańskiego antysemityzmu swój wpływ miały.

Tak jak i w zbrodniach popełnianych przez Chorwatów i Węgrów na Serbach i odwrotnie, miały swój wpływ względy religijne.

Jasne ze miały , ale ideologia hitlerowska opierała się na rasizmie nie na kryteriach religijnych , nie rozumiesz tematu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ideologia hitlerowska opierała się na rasizmie nie na kryteriach religijnych , nie rozumiesz tematu .

Raczej wzrok mi się zepsuł, bo ani w temacie wątku, ani w inauguracyjnym pytaniu czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych? nic o ideologii hitlerowskiej nie zobaczyłem.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Raczej wzrok mi się zepsuł, bo ani w temacie wątku, ani w inauguracyjnym pytaniu czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych? nic o ideologii hitlerowskiej nie zobaczyłem.

Holokaust - Balum , zrobił Papież do spółki z Patriarchą Jerozolimy i Konstantynopola , czy tez Hitler i nazistowska III Rzesza , nie rozumiesz tematu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Holokaust - Balum , zrobił Papierz do spółki z Patriarchą Jerozolimy i Konstantynopola , czy tez Hitler i nazistowska III Rzesza

Sam nie rozumiesz i się rzucasz jak zwykle bez sensu.

Zaś holokaust nie jest wyłącznie dziełem Hitlera i III Rzeszy. Mają tu swój udział i insze nacje niż Niemcy. Jak i inne państwa.

EOT

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sam nie rozumiesz i się rzucasz jak zwykle bez sensu. EOT

Jak chcesz poświecić odrębny temat mojej osobie to się Balum nie krepuj , ale w tematach merytorycznych unikaj spamu lub OT .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, jednak ja chciałbym ponowić pytanie;

czy w powodach jakie sprawiły że Hitler uwziął się na Żydów, może występować również wątek religijny?

Dziękuję.

Hitler uwziął się nie tylko na Żydów. Zagłada dotyczyła także Cyganów=Romów. Jakie przesłanki przemawiają za tym, że mógłby w tym wypadku występować wątek religijny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.