Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piotrek09i

Czy te książki się nadadzą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacząłem się uczyć do matury z historii i mam pytanie czy te książki się nadają?

Jest to zestaw 21 książek, który były dołączane do gazety wyborczej. Wyglądają tak.

75527851.jpg

Proszę o opinię, czy zawierają wszystkie ważne informację czy opłaca się je czytać czy lepiej poszukać sobie czegoś innego?

I jeszcze mam całą serię tych książek: Książki

Pozdrawiam

Edytowane przez piotrek09i

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacząłem się uczyć do matury z historii i mam pytanie czy te książki się nadają?

Jest to zestaw 21 książek, który były dołączane do gazety wyborczej.

To akurat bardzo wątpliwa rekomendacja. Na Twoim miejscu nie wziąłbym ich za to do ręki. Lepiej nie zdać matury niż wspierać Szechtera! <_<

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To akurat bardzo wątpliwa rekomendacja. Na Twoim miejscu nie wziąłbym ich za to do ręki. Lepiej nie zdać matury niż wspierać Szechtera! <_<

Pozdrawiam!

Na złość mamie utnę sobie palec...

Dziecinne to jakieś, gimnazjalne.

piotrek09i

ale nadal nie wiem czy warto się z nich uczyć

Masz dużo czasu, możesz, tylko po co...

Do zdania matury w stopniu zadowalającym powinien wystarczyć Ci podręcznik ewentualnie jakieś drobne rozszerzenie ale tak szczegółowe opracowania nie są potrzebne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

chcę to zdać jak najlepiej :)

A to nie jest stopień zadowalający? :blink:

Lepiej zrobisz jak sobie poszukasz i przeanalizujesz testy z lat poprzednich, dadzą Ci więcej niż 21 tomowe opracowanie, dotyczy to również rozszerzenia. Dopiero po takiej analizie możesz sięgnąć po dodatkową literaturę.

Oczywiście to tylko moje zdanie, inni mogą się z nim nie zgodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

No tak, tylko że ja chcę rozszerzenie i chcę to zdać jak najlepiej :)

Jak napisał Capricornus zwróć uwagę na arkusze z poprzednich lat, równie dobrze możesz też zakupić jakieś repetytorium, tutaj polecam zatrzymać się przy:

Marek Chmaj, Wojciech Sokół, Janusz Wrona, Historia dla kandydatów na studia prawnicze, administracyjne, politologiczne, historyczne i socjologiczne, Bydgoszcz-Warszawa 2000, Wyd. Branta, ss. 630 (wydanie II: Bydgoszcz-Warszawa 2001, ss. 638; wydanie III: Bydgoszcz-Warszawa 2003, ss. 665; wydanie IV: Bydgoszcz-Warszawa-Lublin 2005, ss. 681)

lub:

http://www.operon.pl/matura_z_operonem/vademecum_maturalne_historia

Dla utrwalenia można zaopatrzyć się w Notatki z lekcji historii, autorstwa Małgorzaty Ciejki. W czasie wolnym można zapoznawać się z literaturą fachową, aby jak najlepiej poznać opinię uznanych badaczy, na dany problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Proponuję podręczniki z Nowej Ery, znajdziesz tam wszystko to, czego potrzebujesz. Jest pięc tomów+dodatki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na złość mamie utnę sobie palec...

Dziecinne to jakieś, gimnazjalne.

Honorowe...

Co do meritum, to w ogóle raczej nie ma sensu czytać żadnych podręczników, bo można, co nie daj Boże, zostać podręcznikowcem, a to już jest nieuleczalne i bardzo szkodliwe.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mając taką alternatywę: być podręcznikowcem i zdać maturę i nie być nim i nie zdać... na co kolega by się zdecydował?

Nie mieszajmy w głowach, cykl z "GW" jak ulał pasuje do matury, wreszcie nawet nasz kolega Samuel nie odmówił przyjęcia nagrody rodem z IPN-u...

Ad meritum: również polecam "Notatki z lekcji historii"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mając taką alternatywę: być podręcznikowcem i zdać maturę i nie być nim i nie zdać... na co kolega by się zdecydował?

Wolałbym nie zdać! Zresztą kto powiedział, że maturę można zdać jedynie studiując podręczniki?

wreszcie nawet nasz kolega Samuel nie odmówił przyjęcia nagrody rodem z IPN-u...

To zachowanie typowe dla komunisty. Gdyby był naprawdę ideowy, to by odmówił jej przyjęcia.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Gronostaju, nie przesadzajmy z tymi podręcznikami ;) Ja też do matury uczyłem się z podręczników, na studiach naczytałem się ich co niemiara, a nie nazwałbym siebie podręcznikowcem. Dla kogoś, kto uczy się do matury, podręczniki nie są złym rozwiązaniem. Tutaj chodzi o pewną konkretną wiedzę, którą najłatwiej znaleźć w formie zbiorczej właśnie w podręcznikach. To jak z komunikacją miejską. Można nie przepadać za nią, ale bywa, że czasem jest dość wygodna i pomocna ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Honorowe...

????

Ja bym to nazwał nieco inaczej.

Zacytuję Ci dwie maksymy.

"Gdy rada głupca jest dobra, to mądry człowiek jej słucha"

To był G. J. Lessing.

"Godzi się uczyć i od nieprzyjaciela."

A to Owidiusz.

Wolałbym nie zdać!

A to mi trąci fanatyzmem.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.