Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

No cóż Samuel nie wie, więc może ktoś inny ?

Bo to chyba trudne. Mieliśmy (i mamy) tu na Forum takiego raroga, ale wytrwał w swej nierewolucyjności raptem półtora roku, a co tu mówić o całym dwudziestoleciu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Gdybym założył temat o represjach władz PRL wobec opozycji, to też byłoby niesmaczne i niegodne, Twoim zdaniem?

A gdybym ja założył temat o prześladowaniu biednych esesmanów z Einsatzgruppen, konfidentów Gestapo czy o zbrodniczym zamachu na Kutscherę, byłoby to Twoim zdaniem w porządku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A gdybym ja założył temat o prześladowaniu biednych esesmanów z Einsatzgruppen, konfidentów Gestapo czy o zbrodniczym zamachu na Kutscherę, byłoby to Twoim zdaniem w porządku?

A czy członkowie KPP byli zbrodniarzami i terrorystami, tak jak osoby przez Ciebie wymienione? Nie. Porównujmy rzeczy porównywalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A czy członkowie KPP byli zbrodniarzami i terrorystami,

No chyba nie wszyscy :unsure:

Generalnie to chcieli destrukcji Państwa Polskiego.

A Państwo to, musiało się bronić. Metody no cóż, nie zawsze były "białorękawiczkowe".

Nie usprawiedliwiam, aczkolwiek rozumiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

nie pisałem o danym czasie tylko o międzynarodówce jako takiej. Poza tym rację ma S.Ł. który uważa, że komunistyczny pomysł na przyszłość kraju był w '18 r. taki sam dobry jak każdy inny. Każdy miał prawo mówić co będzie najlepsze - także komuniści. Prawo o czym ileś razy pisałem - nie zakazywało szerzenia idei komunistycznych. Zaś wielcy pisarze bywało pisali "pod zamówienie". Bodajże Tuwimowi wypomina się peany o Stalinie a zapomina że napisał Bal w Operze...

Ktoś pisał o rozstrzelanych komunistach - no tak nasze władze naszą opozycję tylko więziły, w zasadzie torturowały, czasem wypędzały i zgadzały się na zdania odrębne sądu... No taż raj na ziemi. A mogli iść za przykładem swego sąsiada...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

Poza tym rację ma S.Ł. który uważa, że komunistyczny pomysł na przyszłość kraju był w '18 r. taki sam dobry jak każdy inny. Każdy miał prawo mówić co będzie najlepsze - także komuniści. Prawo o czym ileś razy pisałem - nie zakazywało szerzenia idei komunistycznych.

Ale tylko komunistom nierewolucyjnym, Znasz takich FSO ?

komunistyczny pomysł na przyszłość kraju był w '18 r. taki sam dobry jak każdy inny

Naprawdę ? W Rosji również ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bełkot   

Nie bardzo rozumiem.

To na początek - co to są prześladowania? Czy to przypadkiem nie ma czegoś wspólnego z omijaniem prawa i sekowaniem osób lub grup w imię widzimisia?

Bo jak Ty, lubo ktokolwiek kto nie jest sędzią na sali sądowej zaopatrzonym w dowody sprawy przez prokuratora, wskazujesz kolesia należącego do KPP jako wroga Polski i na tej podstawie molestujesz go w Berezie - to jest to właśnie modelowe prześladowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ale kogo prześladowania? Marchlewskiego, Dzierżyńskiego i Kona?

Jeżeli o nich mowa toż w majestacie prawa zostali oskarżeni osobiście przez gen. Józefa Hallera o zdradę stanu i działanie na szkodę Państwa Polskiego, na szkodę Armii Polskiej przez sprowadzenie na Polskę obcej wrogiej armii, na której sile miał się oprzeć nowy rząd bolszewicki w Polsce. Jest to wszystko zapisane w dokumencie Do referenta sądowo-prawnego przy d-twie 1 armii [w:] Bitwa warszawska 13-28 VIII 1920. Dokumenty operacyjne, cz. II [17-28 VIII], pod red. M. Tarczyńskiego, Warszawa 1996, s. 652.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bełkot   

Marchlewskiego, Dzierżyńskiego i Kona?

A to o nich pisał Samuel, że byli "prześladowani"? Bo jakoś mi się nie wydaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Dobra, ale co to ma wspólnego z zasadami państwa prawa?

Odniosłem wrażenie że odnosisz się do pozycji podanej przez moją osobę w poście #25

Skoro jednak podajesz pętelkę do pierwszego postu Samuela, muszę oddać pole. Ich wszystkich bowiem osądził, również o ZDRADĘ w MAJESTACIE prawa tow. Stalin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A czy członkowie KPP byli zbrodniarzami i terrorystami, tak jak osoby przez Ciebie wymienione?

Tak, byli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Capricornus napisał:

Wszyscy? Bez wyjątków?

Jak ładnie! To może Ty Capricornusie podasz nazwiska tych praworządnych komunistów nierewolucyjnych ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.