Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

maciek67   

Witam.

Jak myślicie, czy powstanie połączenia miedzy Warszawą a Grodziskiem jakim bya kolej EKD wpłynęła na rozwój miasta?

Ciekawe co sądzicie o możliwościach jakie EKD dała mieszkańcom Grodziska.Historia EKD jest bardzo ciekawa.

Pewnie są tacy, którzy nie wyobrażają sbie Grodziska bez tej kolejki.

Edytowane przez maciek67

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak myślicie, czy powstanie połączenia miedzy Warszawą a Grodziskiem jakim bya kolej EKD wpłynęła na rozwój miasta?

Ciekawe co sądzicie o możliwościach jakie EKD dała mieszkańcom Grodziska.Historia EKD jest bardzo ciekawa.

Pewnie są tacy, którzy nie wyobrażają sbie Grodziska bez tej kolejki.

Niewątpliwie , wpłynęła na rozwój miasta , sam z WKD korzystałem rzadko , preferowałem zwykle pociągi po 20 minutach bylem na W-wie śródmieście , średnio 1 pociąg co 20 minut , samochodem a mieszkałem na granicy z Milanówkiem , do centrum w zależności od trasy i pory dnia od 0,40 do 1,2 h , w ostatnich latach najbardziej do rozwoju miasta przyczynił się chyba Pan Benedykcinski wieloletni Burmistrz miasta , osoba o mentalności dobrego managera , osobiście bardzo sympatyczny człowiek . :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No, ja mogę sobie wyobrazić Grodzisk bez kolejki WKD. W końcu przez miasto przechodzi również linia PKP. Trudno jest mi sobie wyobrazić rozwój małych miasteczek i wiosek dla których WKD jest w zasadzie jedyną formą komunikacji publicznej. Sztandarowym przykładem może być Podkowa Leśna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maciek67   

Widzę, że Panowie nie mozecie spac :D

Z tego co wiem po uruchomieniiu EKD do Grodzska zstały przeniesione fabryki z Warszawy ( tylko jakie )?

Chociaż juz od 20-tu lat nie mieszkam w Grodzisku , to pamiętam kolejkę a szczególnie zimy jak rzucaliśmy z kumplami w przejeżdżającą kolejkę pigułami ze śniegu. ( STRASZNA GŁUPOTA )

Ale to przypadłość dzieci. Burmstrz burmistrzem a kolejka jezdzi od 1927 roku. Dzięki niej ludzie mają pracę i dojazd do pracy, szkoły, na targ środowy,............................itd.

Wzdłuż kolejki powstały nowe osiedla, rozbudowały się Piaskowa, Brzózki.....

Maszynownia ( STACJA REMONTOWA ) na ostatnim przystanku to też zapewne kilka miejsc pracy.

Zadaję sobie pytanie czy gdyby nie EKD/WKD grodzisk wyglądał by tak samo.

II wojna ś. to też ciekawy okres i szmuglowanie do stolicy co sie dało. Ustawianie z wagonów klejki EKD barykad we wrześniu 39-go roku. To wszystko było interesujące ,ale pozostaje pytanie jaki wpływ miała na rozwój miasta?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.