Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

brumm   

Witam,

Nie znam sie dobrze na historii, ale prowadzac rozmowe na YT z pewnym czlowiekiem mam potrzebe sie Was spytac jak polscy historycy, katynioznawcy odpowiadaja na zarzuty stawiane w takich jak ten : http://www.komunisci.cryptofighter.com/ link. Wiem, ze sprawa lusek niemieckich jest dyskusyjna. Wiem, ze to pytanie jest zbyt obszerne, wiec zaweze sie do pewnego (rzekomego?) faktu podanego przez czlowieka, z ktorym rozmawialam: Ze Niemcy przed natarciem Armii Czerwonej na Drezno spalili wagon dokumentow z dochodzenia Dr. Butza z 1943. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie znam sie dobrze na historii, ale prowadzac rozmowe na YT z pewnym czlowiekiem mam potrzebe sie Was spytac jak polscy historycy, katynioznawcy odpowiadaja na zarzuty stawiane w takich jak ten : http://www.komunisci.cryptofighter.com/ link. Wiem, ze sprawa lusek niemieckich jest dyskusyjna. Wiem, ze to pytanie jest zbyt obszerne, wiec zaweze sie do pewnego (rzekomego?) faktu podanego przez czlowieka, z ktorym rozmawialam: Ze Niemcy przed natarciem Armii Czerwonej na Drezno spalili wagon dokumentow z dochodzenia Dr. Butza z 1943. Pozdrawiam

Komuniści, którzy przeczą odpowiedzialności Stalina i Berii za mord w Katyniu, Charkowie i Miednoje to jakieś neostalinowskie sekty. Większość komunistów przyjmuje do wiadomości, że to była zbrodnia NKWD. Można choćby spojrzeć na trockistowski portal "Władza Rad".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy nie ma co prowadzić ponieważ takiej osoby nikt nie przekona, zwłaszcza, że materiał zaprezentowany jest wybiórczym zestawem pod ustaloną tezę.

To są polemiki nie do wygrania.

Ciekawe co na to FSO powie, jako że przekonywał nas jak to rzetelna informacja o sprawach katyńskich znana jest już w zasadzie od Gomułki.

Widać na wschodzie jednak - nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: jak zwykle złośliwy deczko. Zastanawia mnie czemu Niemcy mieli by spalić dokumenty? Przecież to tak naprawdę była jedna z prób podzielenia Aliantów. P_o co więc mieliby palić papiery? To ostateczność...

Secesjonista: jaki system - taka wersja. Nie zawsze dało się powiedzieć - to milczano. W tamtym systemie dość wymowny znak. Oficjalna i podręcznikowa wersja historii "dla szaraczków" była nieco inna, jak i dziś w wielu wypadkach. Jakie czasy taka historia... Samo zaś "zwalenie" winy na Niemcy - było konieczne, trzeba było dać jakieś "formalny" tyłochron, po to by ówcześni przywódcy Zachodu mogli to jakoś swoim wyborcom wytłumaczyć. Po wojnie nikt o to już pytał nie będzie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tyłochron, po to by ówcześni przywódcy Zachodu mogli to jakoś swoim wyborcom wytłumaczyć.

A jak to wyjaśnił Wschodni przywódca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FSO:Nie tak calkiem tylko dla "szaraczkow".Jeszcze w koncu lat 80-tych wersje o "niemieckiej zbrodni" wykladano np. w Wyzszej Szkole Marynarki Wojennej(od 1987 Akademia Marynarki Wojennej)w Gdyni,a za uwagi i sprostowania odnosnie tematu sluchaczy karano.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mariusz70: znam takie powiedzenie - tam gdzie kończy się logika zaczyna się wojsko. Po drugie - czy ty sobie wyobrażasz, że wychodzi jeden pan z tytułem i mówi, że to całe ideolo można o kant potłuc? Coś takiego można wspomnieć wśród lubianej grupy na ostatnim roku... może trzecim semestrze od końca. tu jest o Katyniu. Z podobnych "pomyślunków" - na AE uczono co roku iluś definicji czym jest zarządzenie i marketing. Dzielono je i łączono, pisano epopeje o nich. Co by się stało gdyby wyszedł student trzeciego roku, po trzech piwach i powiedział, że to wszystko to dzielenie włosa na czworo i dywagacje w stylu ilość diabłów na czubku szpilki?

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wyobrażam - to się nazywa prawda.

Faktycznie - w PRL i ZSRR - mało wyobrażalne.

Co by się stało gdyby wyszedł student trzeciego roku, po trzech piwach i powiedział, że to wszystko to dzielenie włosa na czworo i dywagacje w stylu ilość diabłów na czubku szpilki?

Powiedzieliby, że to rozżalony FSO, który miał kolosa z matematyki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
brumm   

no bylo na poczatku "Niemcy przed natarciem Armii Czerwonej na Drezno spalili wagon dokumentow z dochodzenia (komisji) Dr. Butza z 1943".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: nie, bo te definicje na trzeźwo nie dało się nijak rozróżnić...

brumm: w kwestii papierów wyjść są trzy: albo dostał je Zachód, albo się spaliły w jednym z wielu bombardowań, albo co chyba najbardziej prawdopodobne wróciły do Moskwy. Z tego co wiem, gros archiwów WH zdobyli Rosjanie i najspokojniej w świecie sobie je wywieźli do siebie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakie definicje?

O czym kolega FSO pisze, bo ja nie pojmuję i do jakiej mej wypowiedzi nawiązuje?

Witam;

secesjonista: nie, bo te definicje na trzeźwo nie dało się nijak rozróżnić...

Ani na trzeźwo, ani w innym stanie nie potrafię zrozumieć o jakiej definicji piszesz.

Jakiś problem z logiką?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.