Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mazowsze

[Inne] mazowsze.dzielnicowo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   
Kolega gregski nie będzie optował, skusić go można tytułem ambasadora na kraje arabskie
.

Myślałem o Ministerstwie Żeglugi, tylko trzebaby jakiś dostęp do morza wywalczyć.

Panowie nie zapominajmy o koledze mazowsze. Wszak to on rzucił pomysł i jakaś synekura mu się należy.

Lancaster, Twoja propozycja jakoś mi się gryzie z tą plebanią w Wyszkowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłbym zgodę co do Plebani , pod warunkiem wprowadzenia dziedzicznej monarchii i wyboru odpowiedniego księcia ( kandydat winien być jeden :wink: )

Przejdźmy do najważniejszej rzeczy :gathering: Podziału Stanowisk i lukratywnych posad :bye1:

Secesjonista :

Tomasz N:

gregski :

Samuel :

Lancaster :

Widłowy :

co do reszty proponuje zaszczytna role Ludu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

.

Myślałem o Ministerstwie Żeglugi, tylko trzebaby jakiś dostęp do morza wywalczyć.

Panowie nie zapominajmy o koledze mazowsze. Wszak to on rzucił pomysł i jakaś synekura mu się należy.

Lancaster, Twoja propozycja jakoś mi się gryzie z tą plebanią w Wyszkowie.

A po co dostęp do morza - zostaniesz Wysokim Komisarzem d/s Kolonii, zanim je załatwisz akurat twój potomek mógłby zostać Ministrem Żeglugi.

To oczywiste - dla kolegi mazowsze - Ministerstwo d/s Diaspory, któż o nich lepiej zadba i z większym zaangażowaniem.

Niestety Samuelu nie możesz objąć takiego stanowiska; przeszkody są oczywiste; ale już na ten przykład: Ministra Leworządności to i owszem.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Lancaster napisał:

Przejdźmy do najważniejszej rzeczy Podziału Stanowisk i lukratywnych posad :bye1:

Secesjonista :

Tomasz N:

gregski :

Samuel :

Lancaster :

Widłowy :

Ja się nie piszę. Będziecie się migać, a Ślązak, jak zwykle, będzie do roboty.

A Widłowy niewątpliwie na Ministra Rolnictwa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lancaster napisał:

Przejdźmy do najważniejszej rzeczy Podziału Stanowisk i lukratywnych posad :bye1:

Secesjonista :

Tomasz N:

gregski :

Samuel :

Lancaster :

Widłowy :

Ja się nie piszę. Będziecie się migać, a Ślązak, jak zwykle, będzie do roboty.

A Widłowy niewątpliwie na Ministra Rolnictwa

No nie pisząc Slazak na księcia , nie Ciebie Tomaszu miałem na myśli - ale daj się skusić , Ministerstwo Rozrywki albo Książęcy Inspektorat Browarnictwa ( Choć piwo Królewskie produkowane przez Browary Warszawskie jest paskudne )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Zacznijmy od podstawowej rzeczy - co to jest narodowość? Następnie co znaczy nazwa regionu - przykładowo Mazowsze. Kiedy w histori pojawiła się ta nazwa. I ogólnie co kryje się pod nazwą Polska?

I tak od siebie - pochodzenie ponoć Lituania. Zamieszkuje na prawie Mazowszu ( do 1975 roku kieleczczyzna )od XIV. We wszystkich papierach narodowość polska. Nie kielecka, nie mazowiecka tylko polska.

Edytowane przez atrix

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej klasyfikacji narodowość, bo różnie ten termin jest rozumiany w różnych kulturach.

Na ten przykład kolega Łaszcz z kręgu narodu polskiego ekspulsje Edelmana.

eee... tam moja kobiełka pochodzi (ponoć) od Rurykowiczów - to jest dopiero dopust Boży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

W zamian za ambasadę na Jamajce albo - ewentualnie - Australii mogę rozważyć przystąpienie do narodowości mazowieckiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mazowsze   

Koniecznie coś z repertuaru mazowieckiej grupy folkowej BAYER FULL , albo Ich Troje :thumbup:

Bayer Full zajety wojażami po chińskich krainach. a że to wielki kraj to i spodziewac się ich nalezy dalej niz blizej. Inna propozycje co do hymnu prosze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można jaśniej?

A

proszę...

Skoro mamy (jak to kolega sam ujął):

"Tak samo nonsensem jest mówienie o takich "potworkach" jak naród śląski,naród kaszubski czy naród mazurski.

Jeden jest i niepodzielny Naród Polski.

W ramach tworzenia sztucznych narodowości proponuję także utworzenie "narodów" wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego, kujawskiego, pomorskiego, pałuckiego, wileńskiego"

T

o ja informuję, że w niepodzielnym Narodzie Polskim mamy jednak, całkiem niesztucznych przedstawicieli narodu niemieckiego (vide: rzesze krakowskich drukarzy), czy całką dużą reprezentację narodu żydowskiego...

To jak to jest ze wskazaną przez kolegę niepodzielnością?

Za to poważnie należy się zastanowić nad godłem, ja proponuję:

mazurka (Passer montanus)

Będzie to zarazem sprytne przejęcie emocjonalnego podejścia do zakorzenionych symboli, czyli "Mazurka Dąbrowskiego"

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Za to poważnie należy się zastanowić nad godłem, ja proponuję:

mazurka (Passer montanus)

Będzie to zarazem sprytne przejęcie emocjonalnego podejścia do zakorzenionych symboli, czyli "Mazurka Dąbrowskiego"

Ale malkontenci mogą mazurka posądzić o Pruskie pochodzenie.

Co niniejszym czynię :)

Godłem tego naszego nowego państwa powinno być coś drapieżnego.

Ja proponuję Falco peregrinus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.