Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
912_1481369774

Kawa czy herbata?

Wolę pić  

130 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • kawę
      20
    • herbatę
      40
    • kawę i herbatę
      15
    • nie mam zdania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   

Herbata z miodem i cytryna.

Herbata zielona z miodem i cytryną.

Herbata Roibos z czekoladą :P

Herbata Roibos z miodem

Czarna herbata bez dodatków.

Herbata z mlekiem (jak "fajfokoloki")

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Herbata z mlekiem (jak "fajfokoloki")

Raczej Szwaby z Bawarii (stąd potoczna jej nazwa - "bawarka" :mrgreen: )

Kiedyś uwielbiłem aromat "Lavazzy" :shock: :roll: , a teraz, na starość - 3 w 1 :P

A herbatka - obowiązkowo "Imperial Earl Grey" gruszeczki (with bergamot), kolendra, cytrusy (and citrus) - mniam, mniam - polecam :roll:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Zielona herbata ze świeżą miętą zaparzoną w środku, mocno posłodzona - tzw. Berber Whisky pita w Maroku... nie do opisania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

Kawa - bardzo mocna i słodka (byle nie rozpuszczalna i nie z mlekiem)

Herbata - różna. Czarna, zielona, czerwona, owocowa, z jakichś kwiatków, etc. Z dodatkami lub bez.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Maślanka albo kefir? :pale: W życiu tego kijem nawet nie ruszę, toż to się właśnie nie nadaje do picia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Kiedyś dzień w dzień piłem herbatę ale od jakiegoś czasu katuje kawę zbożową. Dzień czy noc piję jakoś mi posmakowało. Piję bez niczego sama zbożowa kawa :-D bez dodatków

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz zrobiłam sobie kawę… i teraz piłabym ją kubek za kubkiem. Do tej pory piłam najczęściej herbatę – ale jestem strasznie wybredna. Przyzwyczaiłam się cudownej mieszanki mojej mamy i innej nie toleruje :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Uwielbiam kawę. Kiedyś drażnił mnie zapach kawy, ale na studiach mi przeszło :mrgreen: Najbardziej lubię Nescafe Classic z mlekiem i cukrem, ale nie tylko Neskę piję. Inne też są dobre - Jacobs Gold, Prima niebieska. Fusiastych w ogóle nie jestem w stanie przełknąć. Tylko rozpuszczalne.

Piję kawę, bo lubię. Nie rozumiem ludzi, którzy muszą pić kawę w celach pobudzających. Moim zdaniem ona wcale takowych nie posiada. Ja mogę wypić kawę, a w dziesięć minut później już smacznie spać. Wydaje mi się więc, że albo ludzie sobie wmawiają, że kawa ma na nich jakiś wpływ, albo ja jestem jakimś cyborgiem i na mnie nie działa :mrgreen: Chyba, że po prostu za dużo już w życiu jej wypiłem i organizm się przyzwyczaił i nie reaguje (jak to z używkami :wink: ).

Maślanka albo kefir? :pale: W życiu tego kijem nawet nie ruszę, toż to się właśnie nie nadaje do picia!
Już po raz któryś nie mogę się z tobą zgodzić :) Maślanka jest rewelacyjna, zwłaszcza smakowa - truskawkowa, brzoskwiniowa albo Straciatella 8) Palce lizać!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

ja zaznaczyłem i kawę i herbatę. A pijam następujące mikstury:

:lol: herbata czarna -rzadko sama, głównie z cytryną lub sokiem malinowym

:D herbaty smakowe (niewiele chyba z herbatami mają wspólnego, ale jest smaczna :tongue: )

:arrow: herbata zielona (ostatnio bardzo mi zasmakowała)

:arrow: kawa rozpuszczalna -obowiązkowo mocna i obowiązkowo z dużą ilością mleka

:arrow: i różnego rodzaju inne napoje (z wyjątkiem C2H5OH)

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Mnie drażni zapach kawy ( może nie dorosłem do tego :lol: ) ;] Natomiast herbaty piję duże ilości lubię :

Czarną z cukrem ( ja słodzę fruktozą :D )

Czarną z miodem i cytryną

Czarną z miodem

Czarna z cytryną

Czarną z syropem

Czerwoną -clean

Czerwoną z miodem

Czerwoną z cytryną

Zieloną ( clean only ! )

Nie lubie :

Każdej z mlekiem

Białej ( sux ! )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Berber Whisky pita w Maroku... nie do opisania

O tak! W ogóle- mięty, herbaty w takich krajach jak Maroko czy Tunezja- coś wspaniałego. Pite jeszcze u Berberów na pustyni- nawet w czterdziestostopniowy upał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
O tak! W ogóle- mięty, herbaty w takich krajach jak Maroko czy Tunezja- coś wspaniałego. Pite jeszcze u Berberów na pustyni- nawet w czterdziestostopniowy upał.

Piłaś?? Byłaś w tamtym rejonie??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Piłaś?? Byłaś w tamtym rejonie??

Miałam tą przyjemność :lol: Ale nie róbmy tu OT :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.