Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
666

Polskie Kobbeny

Rekomendowane odpowiedzi

666   

Chodzi o testy wytrzymałościowe po remoncie, o których wspomniał FSO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o testy wytrzymałościowe po remoncie, o których wspomniał FSO.

Bałamucisz.

O wyniki których testów tyczących się których okrętów dokładnie wspominasz?

Kiedy te testy były wykonywane, poproszę o konkretne dane.

Możesz podać dane, jakie osiągnięto po tych testach?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Oj, węszę tu smród kłamstewka. Florek, nie od dziś wiadomo że twoje pojęcie o uzbrojeniu jest żadne i większość tego co piszesz to bzdury przeczytane w mediach ogólnych... a dziennikarzy tych mediów jeżeli idzie o wojskowość i sprzęt, mam za skończonych idiotów którzy sami sobie wszystko wymyślają (niestety to prawda, świetnym przykładem była ostatnia parada w Moskwie gdzie pani dziennikarka stwierdziła iż Pancyr-S1 to rozwinięcie systemy Strzała-Stinger... czymkolwiek to jest).

Natomiast staram się czytywać prasę fachową regularnie na ile jest to możliwe, nie zauważyłem żadnego artykułu w którym narzeka się na Kobbeny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Oj, węszę tu smród kłamstewka. Florek, nie od dziś wiadomo że twoje pojęcie o uzbrojeniu jest żadne i większość tego co piszesz to bzdury przeczytane w mediach ogólnych... a dziennikarzy tych mediów jeżeli idzie o wojskowość i sprzęt, mam za skończonych idiotów którzy sami sobie wszystko wymyślają (niestety to prawda, świetnym przykładem była ostatnia parada w Moskwie gdzie pani dziennikarka stwierdziła iż Pancyr-S1 to rozwinięcie systemy Strzała-Stinger... czymkolwiek to jest).

Natomiast staram się czytywać prasę fachową regularnie na ile jest to możliwe, nie zauważyłem żadnego artykułu w którym narzeka się na Kobbeny.

Tankfanie twa wiedza na temat nowoczesnego uzbrojenia mnie przerasta, ale co do Kobbenów -wydaje się być oczywistym, iż nie są w najlepszym stanie.

Masz jakieś wieści z tego "frontu"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Tankfanie twa wiedza na temat nowoczesnego uzbrojenia mnie przerasta,

Bez przesady, nie jestem omnibusem i wszystko wiedzącym, zresztą piłem do Florka.

ale co do Kobbenów -wydaje się być oczywistym, iż nie są w najlepszym stanie.

To jest oczywiste że nie są w najlepszym stanie ale nie demonizowałbym ich stanu do poziomu takiego że zaraz mają się rozpaść.

Masz jakieś wieści z tego "frontu"?

Nie bardzo, MW to nie moja działka. Aczkolwiek sugerowałbym zajrzeć na NFoW, jest to pierwsze miejsce jakie przychodzi mi do głowy i prawdopodobnie tam o ewentualnych problemach zaczną dyskutować najwcześniej, może nawet jacyś podwodniacy zabiorą głos. Ostatnio widziałem że dyskutowano nad przejęcie U-206A, są ponoć do wzięcia, czy też chodzi o jedną jednostkę, nie orientuje się w tym temacie zbyt dobrze... a właściwie w ogóle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Nie znam szczegółów ale zazwyczaj po każdym remoncie przeprowadza się jakieś testy.

Przy czym za podejrzane uważam że polskie Kobbeny w owych testach wypadają na tyle dobrze że jeszcze nie zostały złomowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

A przepraszam bardzo, czemu mają źle wypadać w testach i być złomowane? Bo mają 40 lat?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak sprzęt, odpowiednio serwisowany potrafi być trwały i dalej działać jak należy. Wycofuje się sprzęt gdy można go czymś nowszym zastąpić lub gdy jest to konieczne.

Popatrz choćby na USA, tam wiele wzorów uzbrojenia wprowadzonych do służby w latach 80 ma służyć nawet do 2050 w swych najnowszych wersjach rozwojowych.

To czemu Kobbeny nie mogą? Pewnie fajnie by było mieć coś nowszego.

Ale tak poza tym, stare wiekiem nie znaczy że jest nienowoczesne, młode wiekiem nie oznacza że coś jest nowoczesne, taki przykład z innej działki byś zrozumiał. Nowy indyjski czołg podstawowy Arjun Mk.1 to poziom technologiczny góra 1985, M1A2SEP czyli kolejna obecnie najbardziej zaawansowana wersja rozwojowa M1 wprowadzonego w 1980 roku to wóz na miarę XXI wieku.

Także to że ów Kobbeny mają te 40 lat nie oznacza że nie mogą wykonywać swych zadań jak należy, skoro nawet w MW FR mogą służyć stosunkowo stare okręty i dalej z powodzeniem wykonywać swe zadania. Mimo mizerii finansowej MW FR.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie mam zielonego pojęcia, jakie procedury ma nasza marynarka, ale na przykład grubość poszycia tankowców sprawdza sie za pomocą... USG. Gdy zachodzi potrzeba umawia się ekipę ze specjalistycznym sprzętem w momencie, gdy statek jest pod balastem i chłopaki w dwa tygodnie są w stanie sprawdzić supertankowiec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Zapewne różne marynarki wojenne na świecie robią to samo, w suchym doku można pewnie, zrobić jeszcze zdjęcia rentgenowskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Nie będę się upierał co do stanu technicznego tych okrętów bo brak mi precyzyjnych danych, ale moim zdaniem skończy się na łzach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie będę się upierał co do stanu technicznego tych okrętów bo brak mi precyzyjnych danych, ale moim zdaniem skończy się na łzach.

A twe zdanie opiera się li tylko na twym przekonaniu, czy li tylko na artykule z GW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Moje przekonanie opiera się na świadomości postępującego tzw. zmęczenia materiału tworzącego kadłub okrętu podwodnego, przetarcia ścian kadłubów naszych Kobbenów w wyniku wielokrotnych remontów oraz deficytu części zamiennych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moje przekonanie opiera się na świadomości postępującego tzw. zmęczenia materiału tworzącego kadłub okrętu podwodnego, przetarcia ścian kadłubów naszych Kobbenów w wyniku wielokrotnych remontów oraz deficytu części zamiennych.

W wyniku deficytu części zamiennych nie następuje przetarcie się ścian kadłuba, jakiś specjalista to potwierdza?

Możesz podać jakich to części zabrakło do remontu kadłuba?

Możesz podać o ile zmieniła się grubość kadłuba wskutek tych przetarć (tylko proszę nie pisz o tych słynnych 1,5 mm.)?

Możesz podać ile każdy ze statków tej klasy był remontowany, bo te "wielokrotne remonty" brzmią cokolwiek dziwnie?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Oto fragment artykułu z "Polski Zbrojnej" na temat polskiej MW, odnoszący się do Kobbenów:

"Ze względu na koniec gwarantowanego okresu bezawaryjnej używalności baterii powinno to jednak nastąpić już w latach 2008–2012."

http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?opt...&Itemid=138

Tak więc ? Na co czekamy ? Któryś z tych okrętów naprawdę może zatonąć. Podczas rejsu w stanie zanurzenia, nagle padnie zasilanie spowodowane awarią baterii i okręt opadnie na dno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Zapominasz że okręty mają systemy awaryjne, także ręcznie też się da szasować zbiorniki balastowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.