Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Wydaje mi się, że takowego tematu nie było.

A chodzi mi o opnie,

A i również o moje wspomnienia z pracy w w instytucji. Nie chce mi juz wspomagać konkurencji. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jakby nie patrzeć, muzeum mojego dzieciństwa. Każda kolejna wyprawa to było dla mnie przeżycie. Tak to co stało i stoi na zewnątrz jak i wystawy w środku. Teraz jestem szalenie ciekaw, jak to będzie się prezentować po przenosinach do nowego gmachu. Choć odnoszę dziwne wrażenie, że to już nie będzie to, co kiedyś. A co do wspomnień widiowy, to osobiście czekam na jak najwięcej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Na razie to tylko bardzo wczesne wspomnienia. Pacholęciem będąc, często jeździliśmy Rozbrat. Ojciec mi pokazywał gmach i mówił mi że to jest Muzeum Wojska Polskiego.

A co tam jest? ( pyta sie pachole) A takie figury husarii ( odpowiada ojciec ) .A co to jest ( pachole)?

A to taka skrzydlata jazda z piórami (. Zresztą niedługo tam pójdziemy (ojciec ).

A jak sobie to wyobraziło pachole? Mocno zaznaczam obryte w teatrach bajkowych. No cóż, siedzi się w krzesłach, a po scenie paradują Indianie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

MWP odwiedzalem rok po roku od samiutkiej malenkosci.Potem przerwa z dekade trwajaca,a w ubieglym miesiacu ponowna wizyta.

Juz przy wejsciu niespodzianka.Piekny przedwojenny pomnik Dowborczykow,zniszczony potem w ramach tzw.utrwalania wladzy ludowej.Na dziedzincu jednak tradycyjnie masa eksponatow,ktorych stan wola stanowczo o konserwacje.Przybylo nieco samolotow i smiglowcow.Rarytasem jest tankietka TKS-3.Pojazd jest perfekcyjnie odrestaurowany i sprawny technicznie.Wnetrza wywoluja nostalgie,bo po prostu niestety niewiele sie tam przez dziesieciolecia zmienilo.No,sa pewne wyjatki.

Sale poswiecone mordowi w Katyniu to zupelnie inne podejscie do muzealnictwa,procz gablotek z eksponatami odzialywuje na odbiorce dekoracja,kroniki filmowe i kolejny uklad pomieszczen.Duze,duze brawa.

Ekspozycja poswiecona wrzesniowi 1939 to wprawdzie bardziej konserwatywne podejscie do tematu,ale tez jakas swierzosc pomyslow tutaj sie widzi.Przybylo eksponatow,a ladne obrazy i modele sa ciekawym ich uzupelnieniem.

Historie najnowsza ilustruje salka(a raczej westybul)poswiecona funkcjonariuszom BOR-u,ktorzy zgineli w katastrofie Smolenskiej.

Nadal nie posiada MWP przyzwoitego sklepiku z pamiatkami i wydawnictwami.Istnieje wprawdzie kiosk z kilkoma drobiazgami i ksiazkami,ktore przeciska sprzedawczyni przez otwor w szybie.Szkoda wielka,tym bardziej ze z "kioskiem" sasiaduje duza szatnia,ktorej czesc mozna chyba bez klopotu na taka pozyteczna i co wazne dochod przynoszaca dzialalnosc poswiecic.

Ogolnie wrazenia pozytywne,a bylem z kobieta,ktora pomimo braku zainteresowania historia wcale sie nie nudzila.Widac jednak wyrazna potrzebe modernizacji tego muzeum.Moim zdaniem oczywiscie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.