Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Lech Kaczyński Prezydent RP

Rekomendowane odpowiedzi

nie prezydentów RP (ok, bo żaden z nich, do tej pory, nie umarł)

To Narutowicz, Wojciechowski i Mościcki jeszcze żyją? :) :)

Jarpen Zigrin

Nie leżą tam tylko królowie,

Jeszcze żony królów, ich dzieci, inni krewni...

Wg mnie błąd

Według mnie też, powinien leżeć z innymi.

secesjonista

FSO - To przypomnij nam wszystkim gdzie spoczywa Miłosz?

Ja, ja przypomnę.

Leży w Krypcie Zasłużonych na Skałce.

Ale tam też nie było miejsca, i nadal nie ma...

A co z pewnym pomysłem, jakiś profesor to mówił, nie wiem kto, znam to z drugiej ręki.

Na ścianie krypty Kaczyńskich przybić tablice z wypisanymi nazwiskami wszystkich pomordowanych w Katyniu oraz tablice z nazwiskami wszystkich pasażerów i załogi prezydenckiego samolotu.

Powstałaby taka symboliczna krypta ofiar Katynia na Wawelu, to mogłoby pogodzić protestujących, byłoby to bardziej ?Mauzoleum Katyńskie? niż grób pary prezydenckiej.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Idea Capricornusa mi się podoba, niezależnie od miejsca, gdzieś powinno się upamiętnić tę tragedię.

Mnie interesuje kto przesądził o miejscu pochówku. Wg Bielana rodzina się tylko zgodziła, wg Dziwisza duchowni tylko zaaprobowali decyzję. Więc kto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Jeżeli komukolwiek bardzo zależało na tym, aby Lech Kaczyński spoczął na Wawelu i rodzina to zaakceptowała, to nie pozostaje nam nic innego jak to zaakceptować. :) Byćmoże był to dla nich zaszczyt. :)

Ale szkoda, że nie pochowają Go w Warszawie, gdzie mieszkał chyba całe życie...

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
powodowana tym, że umarł Prezydent RP, nie tyle, co Lech Kaczyński, co Prezydent Kaczyński. Tak jak kiedyś głową kraju był król tak dziś Prezydent, to wg mnie wystarcza, do pochowania tam.

Też jestem przeciwny jego pochówkowi na Wawelu - jest to nekropolia naszych bohaterskich królów, narodowych wieszczów, ludzi wybitnie zasłużonych dla Polski, a tu - no właśnie ....

Wreszcie Kaczyński to zadeklarowany piłsudczyk, więc będzie im razem tam dobrze.

Sarkazm i ironia nie na miejscu - kudy jednemu do drugiego ?

Dodam, że nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, jak i w tym roku bym na niego nie głosował, ale wolę rodziny należy uszanować, tym bardziej, że znajduję dla tego uzasadnienie.

To rodzina decyduje, że ktoś ma być pochowany na Wawelu ????????????

Prezydent wreszcie zginął pełniąc służbę publiczną, nie jeden pochowany na Wawelu zginął inaczej.

Może niegrzecznie jeszcze o tem pisać, ale przypomnę, że prez. Kaczyński poleciał do Katynia niezaproszony, z własnej inicjatywy (panuje obecnie zbiorowa, narodowa amnezja, jaka była historia jego wyjazdu, i w jakie zakłopotanie wprawił sowiecką stronę) ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Dlaczego wszyscy piszą o pochówku na Wawelu, a nie w katedrze wawelskiej ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Bo pewnie wszyscy lubią używać "skrótów myslowych". :)

To rodzina decyduje, że ktoś ma być pochowany na Wawelu ????????????

:)

Pewnie chodziło o to, że jak rodzina się na to zgodziła, to trzeba to uszanować. :) Myślę, że w takich momentach nikt nie myśli o tym, by pogrzebowi kogoś bliskiego towarzyszył wielki splendor i chwała, więc nie była to sugestia rodziny, by Kaczyński spoczął właśnie tam.

Q

Edytowane przez Qrosava

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego wszyscy piszą o pochówku na Wawelu, a nie w katedrze wawelskiej ?

Wzgórze nazywa się Wawel, więc właśnie na Wawelu będzie pochowany Prezydent ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Może niegrzecznie jeszcze o tem pisać, ale przypomnę, że prez. Kaczyński poleciał do Katynia niezaproszony, z własnej inicjatywy (panuje obecnie zbiorowa, narodowa amnezja, jaka była historia jego wyjazdu, i w jakie zakłopotanie wprawił sowiecką stronę) ....

Rosyjską ciekawy rosyjską

A sowieci potrafili sie znaleźć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: spoczywa w Krypcie zasłużonych, ale to jakie spory i jaka argumentacja była, w jaki sposób sprawa się rozegrałą pokazuje, że tak naprawdę to włądze kościelne muszą wydać zgodę na taki pochówek. W tym wypadku zostały "przymuszone" o ile się tak wyrażę przez społeczeństwo.

W wywpadku Prezydenta Kaczyńśkiego - nic takiego nie miało miejsca, ba w wywiadach jedni na drugich zrzucają winę - kto wpadł na pomysł, zaś do samego autorstwa przyznaje się chyba zdziesięć osób [któryś portal w internecie to zamieszczał z opiniami współautorów - gazeta?].

W tym wypadku podejrzewam, że chodzi o coś więcej być może próba ugrania czegoś politycznego, wygrania czegoś. W każdym razie zamiast wygrać podzieli on Polaków, być może sprawi to także, to, że w nadciągającej przecież takiej czy innej kampanii wyborczej - będzie to jeden z wielu argumentów, na "nie", dla jakiegokolwiek kandydata z PiS-u.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Za kilka lat to samo społeczeństwo będzie przymuszało duchownych do niewpuszczenia zwłok Jaruzelskiego. Chyba, że założyć, że pochówek Kaczyńskich będzie tylko wyjątkiem, który nie stworzy nowej reguły.

A może w ogóle nie tworzyć tradycji pochowania prezydentów III RP w jednym miejscu i robić to wg ich woli/woli rodziny/woli czyjejkolwiek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Qrosawa,

Z drugiej jednak strony nie można aż do tego stopnia wywyższać jego dokonań, które nie były zbyt wielkie. To , że jest żałoba narodowa nie znaczy , że teraz mamy o nim mówić jak o bohaterze narodowym, człowieku bez skazy . Doceniam jego zaangażowanie w politykę historyczną Polski ,ale (z całym należnym Panu prezydentowi szacunkiem ) nie uważam go za najlepszego prezydneta RP po '89.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jakkolwiek to może zabrzmi dziwnie, ale uważam, że jednym z jego największych dokonań była tragiczna śmierć.

Nigdy wcześniej nikt nie był w stanie zainteresować Świat sprawą katyńską. W wyniku katastrofy prezydenckiego samolotu tematyka ta królowała chyba na wszystkich kanałach przez 3-4 dni. Gdy w pewnym momencie w saudyjskiej telewizji zobaczyłem zdjęcia z ekshumacji z 1943 roku pomyślałem, że może ta śmierć nie była zupełnie bezsensowna.

Zastanawiam się też na ile rosyjskie zachowanie jest wymuszone faktem, że katyńska zbrodnia została upubliczniona z taką intensywnością na światowym forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że poniekąd Lechowi Kaczyńskiemu chodziło o rozpowszechnienie wiedzy o zbrodni katyńskiej. Lech Kaczyński zrealizował ten cel, szkoda tylko , że w tak tragiczny sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Robin Hood: między nami mówiąc, łaska pańska, ups ... wyborców, na pstrym koniu jeździ. Co tak naprawdę oznacza, że dopeiro przybliżone ywniki pierwszej tory wyborów mogłyby pokazać czego można by się spodziewać ale to tak na marginesie.

Fakt że świat interesuje się zbrodnią katyńską - jest tak samo znaczący jak to, że po dramatycznym apelu dajmy na to znad Jez. [?] Aralskiego w iluś telewizjach szłyby reportaże o nim, pokazano by filmy dokumentalne i kilka reporterów pokazałoby stopień zasolenia, a kolejni następni - jak się marnuje woda.

Ta katastrofa, wypadek spowodowaly zbliżenie polsko - rosyjskie i jest to jeden z niewielu realnych jej wymiarów i zysków na arenie międzynarodowej. Jakie inne zmiany przyniesie trzeba będzie poczekać na wybory prezydenckie i to czy partia się rozsypie [mówię o PiS] czy nie...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.