Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Juan

Dwa pytania...

Rekomendowane odpowiedzi

Don Juan   

Ostatnio pisze gre, w której akcja będzie działa się w starożytności. W związku z tym mam dwa pytania raczej o podobnej treści.

1. Rzym został założony w 753 r. p.n.e., jednak dopiero później stał się potężnym imperium. W których latach Rzym stał się liczącym narodem?

2. W jakich latach istniało w ogóle coś takiego jak Germanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

272 pne Rzym opanował południe Italii

Po II wojnie punickiej stał się hegemonem zachodniej części Morza Sródziemnego

Bitwa pod Kynoskefalaj (maj 197 p.n.e.) to początek dominacji politycznej nad Grecją

Magnezja 190 pne to początek hegemonii Rzymu nad całym antycznym światem, z czasem Rzym stawał sięcoraz potężniejszy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Kolega wybaczy, ale jak kolega chce pisać grę o starożytności nie wiedząc nic o wojnach punickich czy germanach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

To może kolega napisze gre o czymś na czym się zna. Kiczowatych gier historycznych i filmów mam już powyżej uszu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Nie historycy piszą gry, w4w. A piszący gry nie są historykami. Potrzebują tak zwanych konsultacji, które są dla nich nie zbędne. Kończąc informatykę nie wie się wiele o historii starożytnej. CO ma nasz kolega zrobić? Napisać grę o np. Visual Studio? Bez przesady. Zatem pytaj kolego jak masz jeszcze jakieś wątpliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ja rozumiem Marcinie że ktoś może nie znać szczegółowo historii. Ale nie wiedzieć co to były wojny punickie to już chyba lekka przesada. Jeśli chce się pisać grę historyczną to powinno się przeczytać choć jedno opracowanie o historii danego państwa i o historii jego wojskowości.

Ja chyba nie za dużo wymagam? Oczywiście Don Juan pomogę ci jak będziesz miał jakieś problemy, ale radzę przeczytaj coś fachowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Nawet jeśli coś solidnego, to i tak kolega musi się zapytać co właściwie, nieprawdaż? Jako nie wtajemniczony miałby problemy. Np. mógłby przy jakiejś okazji sięgnąć po N=Michałka i na podstawie tej książki zrobić grafikę...

Niemniej faktycznie interesującym jest, że kolega związany z informatyką nie skorzystał z Google do znalezienia co prostszych zagadnień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Don Juan   

w4w, chociaż się nie znam na historii to i tak musimy tą grę napisać bo kazali :P Co prawda nie ja jestem w grupie od wyszukiwania informacji ale kolega od tej fuchy jest chwilowo niedostępny w pracy :wink:

Niemniej faktycznie interesującym jest, że kolega związany z informatyką nie skorzystał z Google do znalezienia co prostszych zagadnień.

W Googlach znalazłem to forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Tak proponuje założyć spółkę my wkładamy swoją wiedzę ty piszesz tą grę a zyskami dzielimy się po równo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.