Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
he-man

Zapowiedzi wydawnicze

Rekomendowane odpowiedzi

he-man   

Witam. Cieszę się z tak szybkiego odzewu.

Otóż książka będzie liczyć ok. 270 stron. W tym ilustracji (wł. zdjęć) będzie ok. 260 i do tego 40 planów (na każdy zamek). I jak się to Tobie widzi?

Generalnie będzie to album, ale z dość dokładnymi opisami i ciekawostkami związanymi z warowniami panów zakonnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Widzi się mnie to tak:

Dobrze, że powstaje taka synteza, da pewną znajomość rzeczy szerszej rzeszy czytelników, bo ta znajomość (także i moja, interesuje mnie raczej uzbrojenie krzyżackie, a nie krzyżacka architektura) opiera się głównie na Malborku. Dobrze by było, gdyby uwypuklono wyjątkowe cechy poszczególnych zamków i w podsumowaniu dano ogólne "parametry" standardowego krzyżackiego zamku (o ile coś takiego istniało/istnieje). Za to bardzo się cieszę z powodu sporej ilości zdjęć, a przede wszystkim - planów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Plany jak najbardziej są, ich realizacja wymaga pieniędzy, a tych jak zwykle nie ma.

Oczywistą sprawą jest, że wydawnictwo dąży do wydania "Historii Japonii", ale jak będzie?

Jak coś będę wiedział, to dam znać :D

Natomiast już niedługo ma ukazać się bogato ilustrowana książka pt. "Zamki krzyżackie".

Wygląda naprawdę nieźle. Ciekawe, czy i czytelnikom się spodoba.

Odnośnie tej historii Japonii czy byłoby to wznowienie pracy prof. Tubielewicz czy też praca nowego autorstwa?

To dobrze, że są plany, poczekamy-zobaczymy kiedyś coś z pewnością zostanie wydane, póki, co mam książek pod zapasem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   
Widzi się mnie to tak:

Dobrze, że powstaje taka synteza, da pewną znajomość rzeczy szerszej rzeszy czytelników, bo ta znajomość (także i moja, interesuje mnie raczej uzbrojenie krzyżackie, a nie krzyżacka architektura) opiera się głównie na Malborku. Dobrze by było, gdyby uwypuklono wyjątkowe cechy poszczególnych zamków i w podsumowaniu dano ogólne "parametry" standardowego krzyżackiego zamku (o ile coś takiego istniało/istnieje). Za to bardzo się cieszę z powodu sporej ilości zdjęć, a przede wszystkim - planów.

Tofiku, jest już taka pozycja: Mieczysław Haftka, Zamki Krzyżackie w Polsce, wydana przez Wydawnictwo Consort i Muzeum Zamkowe w Malborku w (chyba) 1999r.

pozdr

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wydana ok. 10 lat temu, stąd nie dziwota, że słabo dostępna. Jest wiele pozycji na temat zamków, ale czy ujmują one opisywany temat w szerokim zakresie i na odpowiednim poziomie? Pytam, bo na temat twierdz nie czytałem nic, oprócz tego, co czasem można spotkać w syntezach państwa krzyżackiego czy książkach na temat tamtejszego uzbrojenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
he-man   

Pozwólcie, że jeszcze dołożę swoje trzy grosze. Otóż książka "Zamki krzyżackie" z racji na ogrom materiału fotograficznego i licznych planów zamkowych, zaliczana być może bardziej do albumów niż do publikacji o charakterze szczegółowym. Natomiast opisy zamków są na tyle dokładne i ciekawe, że z pewnością zaspokoją oczekiwania czytelników co do tego rodzaju tytułów. Natomiast, jeśli chodzi o odpowiedni poziom, to ocena będzie należała do Czytelników. Każdy ma swój kanon oceniania. Poczekajmy do premiery rynkowej. Patrząc na to co do tej pory pojawiło się w sprzedaży w tym temacie sądzę, że warto będzie po tą książkę sięgnąć.

Pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

He-man, kto jest autorem zapowiadanej przez Ciebie książki Zamki krzyżackie?

Bo być może rozmawiamy o tej samej pozycji :)

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
he-man   

Już mam w ręku egz. sygnalny ossolińskich "Zamków krzyżackich" Tomasza Torbusa.

Tak więc, już na dniach będą w sprzedaży ;)

P.S. Książka robi całkiem niezłe wrażenie.

12711639280.21890700!Zamki_krzyzackie_m.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
he-man   

Wszystko wskazuje na to, że na początku września ukażą się nowe tytuły ossolińskie.

Będą to:

"HITLER I STALIN. FAŁSZERSTWO, WYMYSŁ, PRAWDA" Wernera Masera

Tym, co różni książkę Masera od podobnych publikacji, jest bardzo wnikliwa analiza dotychczasowych opracowań. Autor pokazuje, jak biografie Hitlera i Stalina są – świadomie lub nie – fałszowane, zniekształcane lub pisane z dużą dozą fantazji. Wykazuje i piętnuje fałszerstwa dokonane z rozmysłem, zwłaszcza w pracach cieszących się znaczną popularnością.

Werner Maser – niemiecki historyk, niekwestionowany autorytet w zakresie problematyki hitleryzmu i stalinizmu.

12815984070.08820000!Hitler_i_Stalin_m.jpg

"CEL: PATTON" Roberta K. Wilcoxa

George Smith Patton, amerykański generał z okresu II wojny światowej, jeden z najważniejszych dowódców alianckich, był postacią bardzo kontrowersyjną. Po wojnie, kiedy został gubernatorem Bawarii, słynne stały się jego niedyplomatyczne, niecenzurowane wypowiedzi dla prasy. Śmierć Pattona w efekcie wypadku samochodowego w 1945 r. w Niemczech do dziś budzi wiele wątpliwości. Czy dokonano zamachu? Kto mógł być zleceniodawcą? Robert K. Wilcox dociera do naocznego świadka wydarzeń oraz nieujawnianych dotąd dokumentów. Książka, prezentująca zarazem bezkompromisowe działania służb specjalnych, rzuca nowe światło na tę zagadkową sprawę.

Robert K. Wilcox – amerykański pisarz, dziennikarz i wydawca; interesuje go historia najnowsza i współczesne konflikty militarne; autor książek m.in. z zakresu lotnictwa.

12828231740.65791900!cel_patton_m.jpg

"BIAŁA WRONA" Vladimira Lazarisa

Zbeletryzowana, oparta na dokumentach, sensacyjna biografia arabskiego intelektualisty – Aziza Dometa – który przebył drogę od zauroczenia syjonizmem po fascynację ideologią faszystowską. Przez całe swoje życie Domet był „biała wroną” – wszędzie obcy i odrzucany: jako arabski chrześcijanin przez muzułmanów, zaś jako propagator syjonizmu przez Żydów, wątpiących w szerość jego intencji. Ukoronowanie marzeń Aziza, nowa ojczyzna – Niemcy – cynicznie wykorzystała jego umiejętności, doprowadzając go do moralnej degradacji.

Książce przybliża barwny świat Wschodu, jego obyczaje i tradycje, stosunki między Arabami i Żydami od początku XX w., a także codzienność międzywojennych Niemiec.

Vladimir Lazaris – pisarz, dziennikarz, scenarzysta, tłumacz, historyk z zamiłowania; od lat mieszka w Izraelu; autor ponad 20 książek, głównie o tematyce historycznej.

12815988700.74108400!Biala_wrona_m.jpg

"DEMOKRACJA W TEORII I PRAKTYCE" Władysława J. Stankiewicza

Książka wpisuje się w spory o rozumienie i wizje demokracji, jest głosem w dyskusji nad statusem współczesnej politologii, nad tym, czym jest władza, przemoc i suwerenność w dzisiejszej demokracji. Autor pisze o niebezpieczeństwach, jakie niesie dla demokracji, a także dla procesów poznawczych, ideologia i praktyka relatywizmu.

12828231970.49448400!Demokracja_m.jpg

www.ossolineum.pl

Edytowane przez he-man

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że bellona ma wydać książkę S. Czerepa, (autora Łucka i II Brygady Legionów) o wielkiej bitwie na Jeziorach Mazurskich w czasie IWŚ- słyszał ktoś coś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.