Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Dante666   

Nagle naszła mnie myśl żeby może podyskutować o wykorzystaniu zwierząt do celów czysto militarnych.

Znane są wam jakieś wyjątkowe zastosowania zwierząt???

Czy znacie jakieś konkretne zwierze które czymś się wyróżniło???

Oczywiście chodzi mi o zwierzęta wszelakiej maści ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Temat-rzeka.

Oczywiście konie - jedna z podstawowych form transportu wojsk WH i Armii Czerwonej oraz większości armii europejskich i azjatyckich do końca wojny.

Gołębie pocztowe, wykorzystywane przez Aliantów w Normandii.

Psy z minami, szkolone przez Sowietów. Porażka na całej linii.

Podobnych przykładów jest mnóstwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dante666   

Wiem że dużo można by wymieniać ale czy znasz jakieś zwierzęta które wpisały się w karty historii nawet z imienia???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Amerykanskie psy wykorzystywane przez Marines - maja pomnik na ktorym wszystkie polegle w toku wojny zwierzaki wymienione sa z imienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Takimi zwierzętami były słonie. Na przykład podczas wojny Punickiej. Hannibal wykorzystywał je jak transport w swych bitwach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wiem że dużo można by wymieniać ale czy znasz jakieś zwierzęta które wpisały się w karty historii nawet z imienia???

Znam, ale z okresu I w.św.

Choćby: wielokrotnie odznaczony Stubby, czy Rags.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dante666   

Takimi zwierzętami były słonie. Na przykład podczas wojny Punickiej. Hannibal wykorzystywał je jak transport w swych bitwach.

Hahahaha aleś kolego przywalił ^_^

Chodzi mi o okres 2 wojny światowej.

Ciekawią mnie np. sytuacje poświęcania sie zwierzaków

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Ciekawią mnie np. sytuacje poświęcania sie zwierzaków

Psy-miny. Jak wyżej już wspomniałem.

Ja też znam przykłady raczej z PWS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Takimi zwierzętami były słonie. Na przykład podczas wojny Punickiej. Hannibal wykorzystywał je jak transport w swych bitwach.

Hahahaha aleś kolego przywalił ^_^

Chodzi mi o okres 2 wojny światowej.

Ciekawią mnie np. sytuacje poświęcania sie zwierzaków

Noo bez przesady, nie ma takich przypadków.

Zwierzaki same z siebie się nie poświęcały... poświęcali je ludzie.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

a jak wyglądały te psy miny? na czym to polegało? pies tym samym ginął czy przeżył?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Skoro Sowieci nie oszczędzali ludzi, to mieliby oszczędzać psy? No proszę Cię...

http://media.moddb.com/cache/images/groups...og_17_of_17.jpg

Pies miał założoną minę na grzbiecie i drewniany drążek. Pies miał się wczołgać pod czołg, wówczas drążek miał się wygiąć i uruchomić zapalnik. A następnie zrobić wielkie bum z siebie i czołgu.

Szkolono je w ten sposób, że psy wypuszczano na pole, gdzie stały czołgi. Czołgiści przez dolny właz dawali im jedzenie. Zamysł był taki, że pies miał wczołgać się pod niemiecki czołg w poszukiwaniu jedzenia i jednocześnie się wysadzić.

Problem w tym, że jak psy wybiegły na pole bitwy zawróciły i wlazły pod radzieckie tanki, których kształty znały. Efekt do przewidzenia. ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

jejciu... Achh sowieci... okrutne bestie.... Broń mogła pójść w obie strony, do wroga jak i do swoich. Przed akcją psy były nie karmione tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.