Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 - 2009/2010

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem informacje, że przeszedłem dalej. II etap 4 lutego w Krakowie. Moja praca otrzymała ocenę celującą. Wiem, że Andreas startował (jak u Ciebie? :D ), ale może ktoś jeszcze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jestem, jestem! :D

Moja praca też przeszła, 2 lutego jadę do Bydgoszczy bronić jej. Profesor w końcu mi nie powiedział, jaką ocenę dostałem, ale wiadomo, że przynajmniej dobrą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nawzajem życzę. :D

Z tego co słyszałem, II etap to formalność i polega głównie na sprawdzaniu wiedzy z pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z tego co słyszałem, II etap to formalność i polega głównie na sprawdzaniu wiedzy z pracy.

Doskonała znajomość pracy to podstawa i na II etapie podobnież tylko to sprawdzają. Choć i tutaj zapewne znajdą się aspekty, w których komisja może zagiąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze mimochodem wspomnę, że z mojej szkoły do kolejnego etapu przeszli wszyscy którzy wzięli udział w konkursie, tj. 10 lub 11 osób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

U mnie podobnie(7-8 osób). Zwykle tak jest, że wszystkie prace przechodzą. Tak mi przynajmniej ''wyjadacze'' mówili.

Lekko się boję, bo mam sporo książek z bibliografii, których nie czytałem w całości, a tylko wybierałem z nich fragmenty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Także mam sporo pozycji w bibliografii, których nie miałem okazji przejrzeć, ale się tym tak bardzo nie martwię. Ważne by po prostu dobrze orientować się w swoim temacie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

A więc uwaga wypowiadam się :)

Z tego co pamiętam komisja pyta głównie z pracy. No! ewentualnie z tematów, które że tak powiem gdzieś tam wokół pracy wirują.

A wyglądało to tak, że profesorowie recenzowali pracę ucznia, rozkładali je na kupki i zanosili do komisji gdzie następowała totalna rzeź :D

Rok temu pisałem prackę na temat okupowanego Lwowa i stosunków polsko-ukraińskich. Nie powiem, pytali z pracki ale właśnie nie tak stricte, mnie np zadano pytanie o mniejszość ormiańską we Lwowie i Boya, choć w pracy słowa byś na ten temat człowiecze nie znalazł :B):

Ale cóż, wtedy się udało, bądźmy tej samej myśli i w tym roku !

Nawiasem mówiąc wybrałem temat bpdaj II: "Polacy w największym więzieniu świata. Dzieje polskiej Golgoty Wschodu na Syberii".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

I oto wróciłem. Już wiem nawet jaką ocenę dostałem od nauczyciela - celująca. ;)

A co do dzisiejszego etapu, to myślę, Pedrosie, że się jeszcze spotkamy. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I wróciłem z tarczą ;) 1 miejsce ex aequo z forumowym kolegą Generałem i jakąś inną osobą. Średnia ocen z pracy i odpowiedzi 6.0 :) Andreasie spotkamy się na finale?

Panowie z komisji byli bardzo mili. Dostałem w sumie 4 pytania. Zapytano mnie dlaczego akurat ten temat ("Przywódcy Polski Walczącej przed sowieckimi sądami..."), powstanie w Czortkowie, partyzantkę na Kresach a'la Hubal oraz o powstanie warszawskie, czy miało sens i szansę powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Spotkamy się na finale w Dobrzyniu. Wpuszczono mnie(muszę powiedzieć, że chyba pierwszy raz w życiu byłem koloru kartki papieru) i podobne pytania co Pedros, tyle że do mojej pracy(''Z Sowietami nie walczyć...''-w dodatku jako jedyny z całego okręgu wybrałem ten temat), czyli: czy zgadzam się z decyzją NW i potem zeszło na temat Konwencji Genewskiej: ja twierdziłem, że ZSRR zapowiedział, że będzie traktować jeńców zgodnie z nią i było tak kilkakrotnie, jednak w większości przypadków nie. Chwilę podyskutowałem, a potem mnie wygonili(dosłownie jakieś 3-4 minuty). Potem Pani Przewodnicząca powiedziała, że jestem ''mocno wygadany''.

Z pracy i obrony podobnie - 6.0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Z mojej szkoły 3 osoby. Łącznie przeszło 13 osób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Andreas, Don Pedrosso: szczere gratulacje:)

pozdr

PS. I kudy mnie do was... nawet na najmarniejszej olimpiadzie nie bylem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.