Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
4313_1481369817

Rzeź na morzu - Mark Felton

Rekomendowane odpowiedzi

Autor: Mark Felton

Tytuł: Rzeź na morzu

Wydawnictwo:Replika

Data wydania:2009

Liczba stron:231

Niniejsza książka jak wskazuje sam tytuł poświęcona jest zbrodniom wojennym. Zbrodniom, które popełniła Cesarska Marynarka Wojenna... Autor tejże pracy wykonał solidną i bardzo ciekawą pracę, która stanowi wręcz uzupełnienia pracy lorda Russela "Rycerze Bushido". Przede wszystkim polemizuje on z tezą jakoby tylko siły lądowe dopuszczały się makabrycznych zbrodni. Podaje i opisuje zaledwie tylko część zbrodni, których winni się japońscy marynarze i oficerowie. Niewątpliwą ciekawostką jest możliwość samodzielnego zgłębienia pewnych zbrodni poprzez strony internetowe, które podaje autor w bibliografii i nie są to jakieś amatorskie stronki, lecz strony poważnych instytucji. Książka jest napisana bardzo ciekawym językiem, rzecz się po prostu czyta i daje dużo do myślenia. Polecam każdemu zainteresowanemu II wojną światową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie to nawet nie recenzja, to po prostu jakieś drobne refleksje o tej publikacji. Jeśli zaś chodzi o spostrzeżenia... hmm... wybór zaledwie kilku spraw pozwala nam poznać lepiej psychikę i naturę japońskiego żołnierze, zastanowić się nad motywami jakimi się kierowali i poznać, także inne oblicze żołnierza nie tylko zabijającego, ale także, który sprzeciwia wobec zastanego stanu rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.