Smok Eustachy

Użytkownicy
 • Zawartość

  217
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Smok Eustachy

 • Tytuł
  Ranga: Starszy wykładowca
 • Urodziny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Wychodzi nowa książka Ziemkiewicza, pompowana przez ten portal też. http://historia.org.pl/2017/05/08/zlowrogi-cien-marszalka-r-ziemkiewicz-zaproszenie-na-wieczor-premierowy/ No no no. Zobaczymy. Będziecie? Z remanentów: https://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza/27691/Nieznosna-latwosc-medrkowania.html Lapsus, „casus paskudens”, jest niestety od pisania nieodłączny. Bardzo możliwe, że mimo wysiłku własnego, redaktora i korekty także w najnowszej książce tu czy tam zdarzyło mi się napisać Grodno, gdy chodziło o Mińsk, albo nazwać jakiegoś Stefana Stanisławem. Czy to dyskredytuje mnie i całość mojego wywodu, to już niech ocenia czytelnik. Jeśli ktoś chce czepiania się szczegółów i ferowania z góry założonych sądów na podstawie mylnie podanego rozmiaru mutry wahacza tylnego zawieszenia używać w taki sposób, jak próbują to robić historyczni brązownicy, to też niech to osądza czytelnik.
 2. Czy ja niewyraźnie pisze? Po P 11 myśliwców miało nie być u nas w ogóle. Douhetyzm. https://superhistoria.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne/28757/Prototypy-polskich-samolotow-mysliwskich-w-II-Rzeczpospolitej.html
 3. No i się ekipa zawinęła....
 4. Wciskanie takich bajek świadomemu kolektywowi nie przejdzie. Poczytajcie se mojego bloga: http://smok.eustachy.historia.org.pl/ http://smok.eustachy.historia.org.pl/2015/02/26/15/ http://smok.eustachy.historia.org.pl/2015/02/25/mysliwce-przed-druga-wojna-cz-3/ http://smok.eustachy.historia.org.pl/2015/02/26/mysliwce-przed-druga-wojna-cz-5-i-nieostatnia/ P 11c miał być ostatnim naszym myśliwcem i po nim nie miało być myśliwców w ogóle. Za czasów Piłsudskiego jeszcze jakoś nad tym panowali. Pod koniec jego życia Rayski się urwał ze smyczy. Powiązać jego działania należy z fanatycznie pojmowanym douhetyzmem.
 5. Na początek tekst źródłowy naświetlający zjawisko w sposób pierwotny: http://niniwa22.cba.pl/jedlicki_chamy_i_zydy.htm Padają tam tezy, że Chamy byli jednolicie polskiego pochodzenia a Żydy były mieszane - takie i takie. Dodatkowo - że Żydy kreowały w kraju antysemityzm. I wiele innych. Proces dziejowy zajmująco jest pokazany. A jak na tą kwestię patrzą współcześni badacze? Nie patrzą? Znalazłem interesujący wywód Antoniego Zambrowskiego: http://www.antonizambrowski.pl/artykuly_archiwalne/2006/chamy_zydy.html A teraz 2 zdania komentarza: Wygląda na to, że stalinięta, m i. Berman, odpowiedzialne za represję usiłowały się przechrzcić na liberałów? I tak to przetrwało aż do tej pory? Z tego środowiska wywodzą się Kuroń i Michnik?
 6. Kiedyś było gorzej. Huta Lenina, Skawina, niska emisja, dwusuwy.
 7. Czyli 90% a nie wszyscy spełniało kryteria usunięcia. Za samo wycie. I nie z sejmu tylko z posiedzenia. 2. http://hartman.blog.polityka.pl/2016/12/17/koniec-kaczynskiego-wybory/#more-2010 3. Faktycznie pisiory nie robią tego: i stąd protest.
 8. A w którym miejscu?
 9. Nie poszedłby do TV i nie epatował swą frustracją gdyby prezentował sobą jakiś poziom
 10. O teraz się czepiamy literówek? No zobaczymy. Tutaj jeden termin by wystarczył, aby opisać sytuację: krakówek. 2. Mamy do czynienia z formacją zbyt słabą intelektualnie aby zrozumiała, przeanalizowała i pojęła przyczyny swej klęski. Jej skutki też. Zamiast analizy zafundowała nam publiczną psychoterapię. A to, że 8 milionów głosujących na Komorowskiego wyjdzie na ulicę i obali. A to, że Timmermans i Guy napomną i się posłowie PiS zawstydzą i przejdą do Platformy. A elektorat padnie z płaczem i wyjdzie na ulicę i obali. Chyba pół litra. Mieliśmy kampanię lżenia społeczeństwa, a to że 500+ przepiją. Pojawił się argument, że może i prawda bo córka exPBKomorowskiego bierze. No ot wtedy oburzenie nagłe. Hejty na urlopowiczów nad morzem (Młynarska). Ogólnie bluzg. Na pewno teraz społeczeństwo wdzięczne wyjdzie na ulicę i obali kaczystów. (To jest określenie Paradowskiej). 3. Słuszne są analizy, że teraz PiS stosuje taktykę walenia w klatkę, aż się małpa zacznie miotać. 4. Ograniczenia przepustek dla dziennikarzy do 2 na sali a reszta w budynku F nie odbiegają od standardów europejskich i w związku z tym ten chlew do którego doszło wypada ocenić jak? Faktycznie to określenie jest nieadekwatne bo obraża chlew, gdzie jednak kultura większa. Więc jaki jest realny powód tego zamętu? Opozycja powinna wystąpić z zarzutem, że marszałek Kuchciński tylko jednego Szczerbę wywalił a powinien 90% opozycjonistów. 5. Kwestia puczu nieudanego jest już naświetlona dostatecznie.
 11. http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/kluby.xsp Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość 234 posłów · strona www · współpracownicy · kontakt 2. Dziabnięcie powoduje, że poseł trafia na intensywną terapię i nie może głosować i nie ma kworum. A jak go dziabną za mocno to i tak wdrożenie następnego zajmie jakiś czas. 3. Rozszerzcie w końcu swoje słownictwo: http://sjp.pwn.pl/sjp/dziabnac;2455525.html dziabnąć — dziabać 1. pot. «uderzyć, przeciąć coś ostrym narzędziem» 2. pot. «uderzyć, zranić kogoś czymś ostrym» Bo jest mi już wstyd.
 12. I to ma być argument przeciw czemu? Że się dał poznać jako kaczofobiczny fanatyk? Ze słownikiem się zapoznaj bo widzę, że nie opanowałeś w sposób dostateczny.
 13. Bardzo proszę o minimum szacunku dla interlokutorów. 2. Jak ktoś robi bałagan to robi bałagan. Jak robi chlew to robi chlew.
 14. Nie objaśnicie społeczeństwu, jaki jest sens działań opozycji. Przecież robili chlew na sali obrad i jak chcieli głosować to wystarczyło, żeby przestali. 2. PiS ma 304 posłów i se przegłosuje, co tam chce. Chyba że planują dziabnąć pięciu. http://smocze.opary.salon24.pl/740386,pucz-grudniowy-przez-walese-wysniony-amebowcy-kurde-balans http://smocze.opary.salon24.pl/741002,opozycji-faza-maniakalna Proszę objaśniam sytuację.