Smok Eustachy

Użytkownicy
 • Zawartość

  222
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Smok Eustachy

 • Tytuł
  Ranga: Starszy wykładowca
 • Urodziny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

329 wyświetleń profilu
 1. Samej Mewy powstały 3 prototypy więc widać, jak priorytetowym projektem był Jastrząb.
 2. Oblot I 16 to przełom 1933/34. Już wtedy zatem byliśmy zapóźnieni, bo praca nad nim musiały trwać wcześniej nie? Natomiast widzę, że Secesjonista podąża utartą ścieżką infantylnych zaczepek. Propozycję lektury mojego błoga na historia.org.pl odrzucam, jako zbyt zaawansowaną intelektualnie. Proponuję tekst: https://superhistoria.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne/30236/Doktryna-Rayskiego.html 2. Pytanie, kim była owa góra jest inspirujące poznawczo, tylko trzeba dokonać refleksji. Np. kto miał jakies stanowisko względem Wilka a kto tylko przyklepywał pomysły Rayskiego? Otóż nie ma śladu na większe zainteresowanie tym problemem. Faktycznie było tak, że Rayski szedł raz na jakiś czas do ministerstwa, do Sztabu, do Inspektoratu i tam opowiadał różne historie a potem wracał do siebie i robił co chciał. 3. Jastrząb z tego co widzimy był zaledwie zastępnikiem dla Wilka, zachowując jego zbyt słabe założenia - moc 840 km. Dodatkowo był robiony pospiesznie, co spowodowało problemy z osiągami. 4. Faktycznie polityka silnikowa Rayskiego, czyli opieranie lotnictwa na jak najsłabszych silnikach nikogo nie interesowała. 5. O pudrowaniu można by napisać epopeję. Już przed wojną poprawiali dane wywiadu dotyczące np. niemieckich zbrojeń. Teraz rozwadniacie masowo informacje o stanie ówczesnego lotnictwa róznymi bezprzedmiotowymi dygresjami.
 3. Powiem wam, że konsekwentnie pomijacie interakcje Rayski-gora. Pomijacie Wichra. Pomijacie I 16 i jego oblot. Pudrujecie rzeczywistość
 4. Kilka zdań na ten temat: Mętne frazesy wygłaszane z wielką pewnością siebie http://smocze-opary.salon24.pl/782298,metne-frazesy-wyglaszane-z-wielka-pewnoscia-siebie
 5. Wychodzi nowa książka Ziemkiewicza, pompowana przez ten portal też. http://historia.org.pl/2017/05/08/zlowrogi-cien-marszalka-r-ziemkiewicz-zaproszenie-na-wieczor-premierowy/ No no no. Zobaczymy. Będziecie? Z remanentów: https://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza/27691/Nieznosna-latwosc-medrkowania.html Lapsus, „casus paskudens”, jest niestety od pisania nieodłączny. Bardzo możliwe, że mimo wysiłku własnego, redaktora i korekty także w najnowszej książce tu czy tam zdarzyło mi się napisać Grodno, gdy chodziło o Mińsk, albo nazwać jakiegoś Stefana Stanisławem. Czy to dyskredytuje mnie i całość mojego wywodu, to już niech ocenia czytelnik. Jeśli ktoś chce czepiania się szczegółów i ferowania z góry założonych sądów na podstawie mylnie podanego rozmiaru mutry wahacza tylnego zawieszenia używać w taki sposób, jak próbują to robić historyczni brązownicy, to też niech to osądza czytelnik.
 6. Czy ja niewyraźnie pisze? Po P 11 myśliwców miało nie być u nas w ogóle. Douhetyzm. https://superhistoria.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne/28757/Prototypy-polskich-samolotow-mysliwskich-w-II-Rzeczpospolitej.html
 7. No i się ekipa zawinęła....
 8. Wciskanie takich bajek świadomemu kolektywowi nie przejdzie. Poczytajcie se mojego bloga: http://smok.eustachy.historia.org.pl/ http://smok.eustachy.historia.org.pl/2015/02/26/15/ http://smok.eustachy.historia.org.pl/2015/02/25/mysliwce-przed-druga-wojna-cz-3/ http://smok.eustachy.historia.org.pl/2015/02/26/mysliwce-przed-druga-wojna-cz-5-i-nieostatnia/ P 11c miał być ostatnim naszym myśliwcem i po nim nie miało być myśliwców w ogóle. Za czasów Piłsudskiego jeszcze jakoś nad tym panowali. Pod koniec jego życia Rayski się urwał ze smyczy. Powiązać jego działania należy z fanatycznie pojmowanym douhetyzmem.
 9. Na początek tekst źródłowy naświetlający zjawisko w sposób pierwotny: http://niniwa22.cba.pl/jedlicki_chamy_i_zydy.htm Padają tam tezy, że Chamy byli jednolicie polskiego pochodzenia a Żydy były mieszane - takie i takie. Dodatkowo - że Żydy kreowały w kraju antysemityzm. I wiele innych. Proces dziejowy zajmująco jest pokazany. A jak na tą kwestię patrzą współcześni badacze? Nie patrzą? Znalazłem interesujący wywód Antoniego Zambrowskiego: http://www.antonizambrowski.pl/artykuly_archiwalne/2006/chamy_zydy.html A teraz 2 zdania komentarza: Wygląda na to, że stalinięta, m i. Berman, odpowiedzialne za represję usiłowały się przechrzcić na liberałów? I tak to przetrwało aż do tej pory? Z tego środowiska wywodzą się Kuroń i Michnik?
 10. Kiedyś było gorzej. Huta Lenina, Skawina, niska emisja, dwusuwy.
 11. Czyli 90% a nie wszyscy spełniało kryteria usunięcia. Za samo wycie. I nie z sejmu tylko z posiedzenia. 2. http://hartman.blog.polityka.pl/2016/12/17/koniec-kaczynskiego-wybory/#more-2010 3. Faktycznie pisiory nie robią tego: i stąd protest.
 12. A w którym miejscu?
 13. Nie poszedłby do TV i nie epatował swą frustracją gdyby prezentował sobą jakiś poziom
 14. O teraz się czepiamy literówek? No zobaczymy. Tutaj jeden termin by wystarczył, aby opisać sytuację: krakówek. 2. Mamy do czynienia z formacją zbyt słabą intelektualnie aby zrozumiała, przeanalizowała i pojęła przyczyny swej klęski. Jej skutki też. Zamiast analizy zafundowała nam publiczną psychoterapię. A to, że 8 milionów głosujących na Komorowskiego wyjdzie na ulicę i obali. A to, że Timmermans i Guy napomną i się posłowie PiS zawstydzą i przejdą do Platformy. A elektorat padnie z płaczem i wyjdzie na ulicę i obali. Chyba pół litra. Mieliśmy kampanię lżenia społeczeństwa, a to że 500+ przepiją. Pojawił się argument, że może i prawda bo córka exPBKomorowskiego bierze. No ot wtedy oburzenie nagłe. Hejty na urlopowiczów nad morzem (Młynarska). Ogólnie bluzg. Na pewno teraz społeczeństwo wdzięczne wyjdzie na ulicę i obali kaczystów. (To jest określenie Paradowskiej). 3. Słuszne są analizy, że teraz PiS stosuje taktykę walenia w klatkę, aż się małpa zacznie miotać. 4. Ograniczenia przepustek dla dziennikarzy do 2 na sali a reszta w budynku F nie odbiegają od standardów europejskich i w związku z tym ten chlew do którego doszło wypada ocenić jak? Faktycznie to określenie jest nieadekwatne bo obraża chlew, gdzie jednak kultura większa. Więc jaki jest realny powód tego zamętu? Opozycja powinna wystąpić z zarzutem, że marszałek Kuchciński tylko jednego Szczerbę wywalił a powinien 90% opozycjonistów. 5. Kwestia puczu nieudanego jest już naświetlona dostatecznie.