Tatar

Użytkownicy
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Tatar

 • Tytuł
  Ranga: Student
 • Urodziny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Południe Polski
 • Zainteresowania
  Football, american and spanish rap, historia
 1. Chodzi mi o to, czy mamy pisać z tego co mamy w głowie, czy możemy używać książek.
 2. Mam pytanie. Te prace powinniśmy pisać z pamięci, czy możemy korzystać ze źródeł? Bo na maturze jesteśmy zdani sami na siebie.
 3. Mnie bardziej niż ortografię ciekawi, co wyniknie z tych manewrów koreańsko-amerykańskich. Jak myślicie?
 4. Jak to w komunizmie jest, rząd ogranicza gospodarkę do takiego poziomu, żeby obywatele mogli jakoś przeżyć. Większość wędruje na zbrojenia militarne. A co do konserwacji głowić, transportu to nie wydaje mi się, aby było to jakimś dużym problemem finansowym. Ale kto wie.
 5. Oczywiście, źle to ująłem.
 6. Koreańczycy to jeden lud, który jest tylko politycznie poróżniony. Oni mówią tym samym językiem, mają tę samą kulturę, tylko że przez jednego człowieka o chorych ideologiach, są podzieleni. Kim Dzong Il wyznaję doktrynę dżucze, która mówi o tym, że państwo musi być samowystarczalne i niezależne od sił z zewnątrz. A to zapewnia mu broń jądrowa. Naprawdę, żal mi jest tych ludzi z północy, którzy chcieliby normalnie żyć i mieszać się z rodakami z południa. Nadzieją dla KRLD jest objęcie władzy przez człowieka o łagodniejszych poglądach. Kim na pewno obsadzi na "tronie" swojego syna, który miejmy nadzieję, nie bedzie takim tyranem. Albo coś wydarzy się wcześniej
 7. @harry - Wiesz, mi raczej chodziło o tereny na północ od Muru, a mówiąc "nad" sugerowałem się mapą. Logiczne jest, że nie chodziło mi o przestrzeń powietrzną no chyba, że Rzymianie używali samolotów.
 8. Nowej płyty Eminema - Recovery.
 9. Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego Rzymianie, nie parli dalej na północ, tylko zatrzymali się w tym miejscu? Uważam tak jak Furiusz, że lepszym rozwiązaniem byłoby podbicie terenów nad Murem Hadriana.
 10. Ja ostatnio w Hearts of Iron 2 (coś w stylu Europa Universalis, tylko klimaty IIWŚ), a aktualnei pogrywam w Kozacy 2.
 11. Ja na Rosjan mogę mówić jak mi się tylko podoba. Pochodzę z środowiska o poglądach antyrosyjskich, dlatego tak się wyrażam. A po drugie w zasadzie to tylka nazwa, więc nie wiem skąd to oburzenie. Tyle ode mnie
 12. Co do Naramsina, był on drugim wielkim władcą Akadu po Sargonie, ale niektóre źródła mówią, że już pod koniec jego panowania imperium zaczęło podupadać, a być może już chyliło się mocno ku upadkowi. Drudzy znowu twierdzą, że państwo zaczęło upadać za rządów jego syna. Ciężko teraz stwierdzić.
 13. Wciąż nie rozumiem cóż widzisz w tym żałosnego? Cała scena jak to się dzieje jest przesiąknięta propagandą i wygląda po prostu śmiesznie. Kompletnie nie rozumiem pewnych rzeczy. Rosjanie wyrządzili nam wiele szkód, mordowali Polaków bardzo często za nic, w latach powojennych walczyliśmy jak tylko mogliśmy z komunizmem, po to by teraz ktoś mi zwracał uwagę na wyraz "Ruscy". Wiedz, że mojego dziadka zabrali nie wiadomo za co i jak wrócił po roku to ledwo było się z nim dogadać. Za sto lat w języku polskim nie będzie już takiego słowa jak "patriotyzm". Oczywiście, my także byliśmy nie raz agresorami i mordowaliśmy ludzi na ich ziemiach.
 14. @secesjonista - czy oglądałeś ten film wgle? Ruscy mieli, mają i bd mieć bzika na punkcie propagandy. "1612" jeszcze przeszło bokiem, ale to? Jeden wielki shit i tyle. Śmiałem się jak gupi na tym filmie. Heh, robili na tym filmie z nas, Polaków głupków a ty się pytasz co w tym żałosnego.
 15. Powiedziałem to raczej ironicznie, rzekłbym: "pseudopatriotycznie" Literatury rosyjskiej nie czytuję, "Wojna i pokój" to jedna z nielicznych chyba.