secesjonista

Administrator
 • Zawartość

  22719
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Zawartość dodana przez secesjonista

 1. Kilka tytułów podano w tym temacie: forum.historia.org.pl - "Administracja rządowa w Galicji". Można też wyłuskać kilka przydatnych książek z tego: forum.historia.org.pl - "Samorząd terytorialny na ziemiach byłej Rzeczpopsolitej 1861-1891". O aspekcie skarbowym rządów w Królestwie Polskim: forum.historia.org.pl - "Skarbowość Królestwa Polskiego". To na początek...
 2. W Korei czerwony nie ma zbyt "dobrej" konotacji symbolicznej, w odróżnieniu od Chin. Często wyraża namiętność i przemoc, może dlatego tam się pojawiły?
 3. Można dodać: G. Milton "Muszkatołowa wojna Nathaniela: o tym, jak odwaga jednego człowieka zmieniła bieg historii". J. Kieniewicz "Od ekspansji do dominacj. Próba teorii kolonializmu". Autor wątku mógłby uściślić jakie języki wchodzą w grę?
 4. Kiedy Hanka Ordonówna wykonała w "Bagateli" "Rytm amerykański", krytyk Henryk Zbierzchowski pisał o: "diabełku temperamentu", a gdy we Lwowie odbył się Wielki Turniej Taneczny (zorganizowany przez Ecole de Danse prowadzone przez Stefana Niemczynowskiego) w tańcach modnych można było w gazetach wyczytać, iż: "nawet ekscentryczne pomysły murzyńskie transplantowane na grunt cywilizowany, mogą się ucywilizować i robić bardzo miłe wrażenie". Jakie wówczas były znane jazz-bandy? Kto je prowadził? Jak oceniano tę muzykę na łamach ówczesnej prasy? Gdzie można było nauczyć się bostona czy one stepa?
 5. A ten ostatni obrazek - ciekawy, kogo upamiętniał?
 6. Czy można prześledzić jak kształtowała się muzyka kościelna, od zmian (kodyfikacji) św. Ambrożego do hymnograficznej spuścizny Teodora Studyty i Metrofanesa? Dlaczego w prawosławiu muzyka instrumentalna nie towarzyszyła liturgii?
 7. Skoro była muzyka "taneczna" to był i taniec. Jak zatem wówczas tańczono? Którą muzykę uznawano za stworzoną do tańca i czym się wyróżniała?
 8. Proponowałbym taki temat; zarazem zaznaczając by wyjść dalej niż schematy proponowane wcześniej przez kolegą FSO typu: Bund deutschen Matratzen - Związek Niemieckich Materaców Bund deutscher Milchkühe - Związek Niemieckich Krów Mlecznych Bedarfsartikel deutscher Männer - Artykuł Pierwszej potrzeby dla Niemieckiego Mężczyzny. Zresztą kolega jak się okazało tych określeń do końca nie znał... Zatem jak zmieniała się rola i funkcje kobiety w społeczeństwie nazistowskim? Jaki program edukacyjny proponowano młodym dziewczętom w ramach Jungmädelbund, a jaki później? Jakie podręczniki i jakie elementy programu edukacyjnego?
 9. Kiepsko to wróży Drużynie, której animatorem jest Tyberiusz, który nie pamięta kiedy odbył się pierwszy trening. To nie był ostatni trening, to był: pierwszy i ostatni. Chyba że były wcześniejsze? A co z tym językiem?
 10. Zatem nie był wnuczkiem Napoleona I, chyba że dla euklidesa Napoleon I i jego brat Hieronim - to jedna osoba. Warto czytać... ze zrozumieniem i większą uwagą.
 11. Poważnie? możemy poznać cytat gdzie stoi, że ów pan był wnuczkiem Napoleona I; reszta informacji jest u euklidesa podobnego sortu?
 12. Jak to się stało, że flaga spółdzielców stała się flagą LGBT? Ucierpiał na tym uniwersytet w Utrechcie...
 13. To macie kiepską sprawozdawczość. Na waszej stronie można wyczytać (wpis z 12 marca 2017 r.) "Wczorajszy trening należy uznać za bardzo fajne przeżycie. Oby tak dalej, jest nas coraz więcej!". Wczorajszy, czyli trening odbył 11 marca. Z dnia 16 marca nie ma relacji o treningu, nie ma żadnej relacji z tego dnia. Ktoś tu nie wie co sam organizuje?
 14. Ja sobie przypominam inny zapis Regulaminu: Art. 8, punkt 3. oraz Regulamin Karny: Art. 42. Klawiatura szwankuje dość wybiórczo. Ja też nie rozumiem. Wedle mej wiedzy jeśli ktoś zmarł w trakcie pełnienia jakiejś funkcji, nie oznacza to by była to funkcja dożywotnia. Lech Kaczyński był dożywotnim prezydentem?
 15. Skoro można napisać "ć" w słowie "zastąpić" to można napisać podobne znaki w innych słowach. Pewna kultura językowa jednak nas obowiązuje. Nie był dożywotnim szefem FBI.
 16. Zapewne będzie to tajemny język Tyberiusza, który będą poprawiać uczniowie podstawówki. Na początek, jak w wielkomorawskim języku będzie: "rąbek" czy "rombek".
 17. Tydzień temu, to był: 15 marca, wtedy żadnego treningu łuczniczego raczej nie mieliście, chyba że treningi łucznicze praktykujecie w kawiarni Kornel i Przyjaciele.
 18. Zgadzam się, że "róż" rzadko bywa w europejskiej heraldyce, ale istniał. Ależ, to moja rola...
 19. To zdanie jest prawdziwe, nigdzie nie słyszałem by leksem: "Wiking" można było stosować jedynie wedle wykładni francuskiej, zaprezentowanej przez euklidesa. Mamy jakiś imprimatur by stosować francuską terminologię? Kiedy Régis Boyer wydawał "Les Vikings: histoire, mythes, dictionnaire" pewnie nie znał uwag euklidesa - proszę mu je przesłać. A co do Tyberiusza... zaczął swą przygodę z "rekonstrukcją" od zastrzeżeń, że z pewnym panem nie chce mieć do czynienia. Potem wstąpił do Drużyny... po czym zajął się rekrutacją do nowej Drużyny. Co było "nie tak" z tą poprzednią nie wiemy. W nowej Drużynie mamy: Drużynę Wikingów - zaprezentował ją... jeden ochotnik, drużynę Słowiańską - kilka osób plus pies. Łucznicze treningi - wciąż są przesuwane, główna akcja Drużyny to topienie Marzanny - co nie jest odtwarzaniem starosłowiańskich tradycji. Wbrew temu co napisano na stronie FB. Oczywiście nie wiemy co odtwarzać ma grupa Tyberiusza, na początku było to: "plemię Golęszyców, Wikingowie", później: "Dla zainteresowanych naszą kwestią rekonstrukcji Wielkich Moraw...". To co jest odtwarzane? To jakim językiem na pokazach będzie się posługiwać grupa Tyberiusza?
 20. To znaczy, że euklides niewiele wie, o czym pisze, nie wszystko jest w google, albo trzeba umieć to wyszukać. A kto napisał, że miał? Skali wyobrażeń euklidesa nie jestem sobie wyobrazić. Z tego co zauważyłem, na ogół ogranicza się ona do trzech książek i materiałów, co to euklides gdzieś przeczytał, ale nie pamięta gdzie, co to ma do tego notatki, ale cytatu nie może podać itd. Na początek proponuję zapoznać się z pisownią nazwiska osoby, która osią tematu. Osobisty stosunek euklidesa do sądownictwa - jest nam znany, wszystko zaczęło od tego, że euklides nie zrozumiał polecenia w Urzędzie Pracy, tylko czy trzeba to przenosić na inny kontynent? Może euklides założy odrębny temat, gdzie wykaże: na przykładzie orzecznictwa sądów w USA - jak się degenerują?
 21. Róż występuje - faktycznie rzadko, kolorystykę w godle hiszpańskim ostatnio uściślono chyba w 1982 r. (Dekret Królewski Nr. 2267). W Europie istniała całkiem znana dynastia: Hohenzollernowie, istniało małe, ale prężne państwo: Prusy, istniało też państwo niemieckie. W armiach tych państw (i dynastii) barwa różowa była obecna.
 22. Nic... Bywa róż w heraldyce, a godło (o którym myślałem) nie jest z 1981 roku.
 23. Jakich?
 24. Odniosłem się do tego. A w godle Hiszpanii - występuje.