secesjonista

Administrator
 • Zawartość

  22710
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana secesjonista w Rankingu w dniu 8 Luty

secesjonista posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

62 Excellent

O secesjonista

 • Tytuł
  Ranga: Rektor
 • Urodziny 03/13/43

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Historia XIX wieku

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Socjologia, historia idei

Ostatnie wizyty

2004 wyświetleń profilu
 1. Kiepsko to wróży Drużynie, której animatorem jest Tyberiusz, który nie pamięta kiedy odbył się pierwszy trening. To nie był ostatni trening, to był: pierwszy i ostatni. Chyba że były wcześniejsze? A co z tym językiem?
 2. Zatem nie był wnuczkiem Napoleona I, chyba że dla euklidesa Napoleon I i jego brat Hieronim - to jedna osoba. Warto czytać... ze zrozumieniem i większą uwagą.
 3. Poważnie? możemy poznać cytat gdzie stoi, że ów pan był wnuczkiem Napoleona I; reszta informacji jest u euklidesa podobnego sortu?
 4. Jak to się stało, że flaga spółdzielców stała się flagą LGBT? Ucierpiał na tym uniwersytet w Utrechcie...
 5. To macie kiepską sprawozdawczość. Na waszej stronie można wyczytać (wpis z 12 marca 2017 r.) "Wczorajszy trening należy uznać za bardzo fajne przeżycie. Oby tak dalej, jest nas coraz więcej!". Wczorajszy, czyli trening odbył 11 marca. Z dnia 16 marca nie ma relacji o treningu, nie ma żadnej relacji z tego dnia. Ktoś tu nie wie co sam organizuje?
 6. Ja sobie przypominam inny zapis Regulaminu: Art. 8, punkt 3. oraz Regulamin Karny: Art. 42. Klawiatura szwankuje dość wybiórczo. Ja też nie rozumiem. Wedle mej wiedzy jeśli ktoś zmarł w trakcie pełnienia jakiejś funkcji, nie oznacza to by była to funkcja dożywotnia. Lech Kaczyński był dożywotnim prezydentem?
 7. Skoro można napisać "ć" w słowie "zastąpić" to można napisać podobne znaki w innych słowach. Pewna kultura językowa jednak nas obowiązuje. Nie był dożywotnim szefem FBI.
 8. Zapewne będzie to tajemny język Tyberiusza, który będą poprawiać uczniowie podstawówki. Na początek, jak w wielkomorawskim języku będzie: "rąbek" czy "rombek".
 9. Tydzień temu, to był: 15 marca, wtedy żadnego treningu łuczniczego raczej nie mieliście, chyba że treningi łucznicze praktykujecie w kawiarni Kornel i Przyjaciele.
 10. Zgadzam się, że "róż" rzadko bywa w europejskiej heraldyce, ale istniał. Ależ, to moja rola...
 11. To zdanie jest prawdziwe, nigdzie nie słyszałem by leksem: "Wiking" można było stosować jedynie wedle wykładni francuskiej, zaprezentowanej przez euklidesa. Mamy jakiś imprimatur by stosować francuską terminologię? Kiedy Régis Boyer wydawał "Les Vikings: histoire, mythes, dictionnaire" pewnie nie znał uwag euklidesa - proszę mu je przesłać. A co do Tyberiusza... zaczął swą przygodę z "rekonstrukcją" od zastrzeżeń, że z pewnym panem nie chce mieć do czynienia. Potem wstąpił do Drużyny... po czym zajął się rekrutacją do nowej Drużyny. Co było "nie tak" z tą poprzednią nie wiemy. W nowej Drużynie mamy: Drużynę Wikingów - zaprezentował ją... jeden ochotnik, drużynę Słowiańską - kilka osób plus pies. Łucznicze treningi - wciąż są przesuwane, główna akcja Drużyny to topienie Marzanny - co nie jest odtwarzaniem starosłowiańskich tradycji. Wbrew temu co napisano na stronie FB. Oczywiście nie wiemy co odtwarzać ma grupa Tyberiusza, na początku było to: "plemię Golęszyców, Wikingowie", później: "Dla zainteresowanych naszą kwestią rekonstrukcji Wielkich Moraw...". To co jest odtwarzane? To jakim językiem na pokazach będzie się posługiwać grupa Tyberiusza?
 12. To znaczy, że euklides niewiele wie, o czym pisze, nie wszystko jest w google, albo trzeba umieć to wyszukać. A kto napisał, że miał? Skali wyobrażeń euklidesa nie jestem sobie wyobrazić. Z tego co zauważyłem, na ogół ogranicza się ona do trzech książek i materiałów, co to euklides gdzieś przeczytał, ale nie pamięta gdzie, co to ma do tego notatki, ale cytatu nie może podać itd. Na początek proponuję zapoznać się z pisownią nazwiska osoby, która osią tematu. Osobisty stosunek euklidesa do sądownictwa - jest nam znany, wszystko zaczęło od tego, że euklides nie zrozumiał polecenia w Urzędzie Pracy, tylko czy trzeba to przenosić na inny kontynent? Może euklides założy odrębny temat, gdzie wykaże: na przykładzie orzecznictwa sądów w USA - jak się degenerują?
 13. Róż występuje - faktycznie rzadko, kolorystykę w godle hiszpańskim ostatnio uściślono chyba w 1982 r. (Dekret Królewski Nr. 2267). W Europie istniała całkiem znana dynastia: Hohenzollernowie, istniało małe, ale prężne państwo: Prusy, istniało też państwo niemieckie. W armiach tych państw (i dynastii) barwa różowa była obecna.
 14. Nic... Bywa róż w heraldyce, a godło (o którym myślałem) nie jest z 1981 roku.