Tomasz N

Użytkownicy
 • Zawartość

  7395
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Tomasz N w Rankingu w dniu 19 Grudzień 2016

Tomasz N posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

36 Good

O Tomasz N

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnie wizyty

3422 wyświetleń profilu
 1. poziom dopuszczalny roczny dla PM10 – 40 µg/m³ Średniodobowy 50 µg/m³
 2. Już było (poseł Dyka)
 3. Z mojej serii kryminałowej tym razem angielski M. J. Arlidge Powiedz panno gdzie ty śpisz. Cóż nie dla mnie, taki "brudny". A nasza nacja tam pojawiająca się nie odbiega od średniej "książkowej", czyli tylko dziwki i sutenerki . Jeden chłop "krajowy" się tam pojawia, cóż kiedy morderca - nekrofil. I to marynarz z okrętu "Ślązak" !!!!
 4. A tu zwierzak sąsiadów (latem).
 5. Teraz Wojewódzki Konserwator Zabytków. Wynika z to z Ustawy o ochronie zabytków art. 36 p. 1 ust 12. I tyczy to rzeczy znalezionych i pod ziemią i w wodzie, magnesem, sitkiem saperką też. Nb działanie Izki czyli pójście do muzeum nie jest właściwe. Wszelki zabytek pozyskany w wyniku poszukiwań jest własnością Skarbu Państwa (regale zawarte w art 35 p. 1), a znalazcy przysługuje tylko nagroda. Ale organem który należy powiadomić o znalezisku nie jest najbliższe, czy jakiekolwiek muzeum, a wojewódzki konserwator zabytków, lub wójt, burmistrz bądź prezydent. Pójście do muzeum kończy się zatem obligatoryjnym skierowaniem sprawy do prokuratury lub policji przez muzeum. I to nie jest żadna nadgorliwość tych organów. Co innego mogą zrobić. Zatem do wójta, burmistrza lub prezydenta. I przekaż protokolarnie Izko.
 6. Pan Sveen coś zmienił zdanie, bo w kolejnym kryminale "Piekło otwarte" pojawiają się już dwaj polscy robotnicy odnajdujący trupa. I tu taki dialog dwóch Norwegów: - Kurde, jestem słaby w angielskim, a ci pieprzeni Polacy wciskają mi jakiś kit. - Leif, to my jesteśmy krajem trzeciego świata, nie Polska. Myślałem, że to wiesz. - Włożyli je tam [ciało TN] z powrotem. Dobrze, że ci durnie nie upuścili go na podłogę. Gdyby to byli Murzyni, toby upuścili, nie sądzisz ? - Nie jestem pewien kto tu jest durniem. Swoją drogą chętnie zamieniłbym cię na Murzyna.
 7. Teraz był norweski kryminał Garda Sveena "Piekło otwarte". W nim też fajny opisik, jakby z sąsiedztwa ... szklane klatki obok nich zawierały niewiele więcej niż biurowe przestrzenie, w których pracownicy tkwili przykuci do ekranów komputerów jak niewolnicy, o ile nie siedzieli na niekończących się zebraniach. Licytowali się tam w użyciu jak największej liczby obcych słów, stanowiących opakowanie dla sprzedawanych przez nich, nieskończenie banalnych przekazów. Trzymając się klimatów nordyckich, to teraz kolej na jakiś fiński, bo duński, fakt że bardzo stary, kiedyś już czytałem. Zna ktoś jakiś porządny ?
 8. Od kiedy brąz łapie magnes ?
 9. Ktoś chciał mieć finkę. Może myśliwy ?
 10. Wygląda na paradny, Staranne wykonanie.
 11. A ja z nawyku kryminały Emelie Schepp. Jest tam bohater, który mi się podoba, a pewnie spodobałby się Gregowi. "Zaliczam się do osób żyjących bez Facebooka. Ciekawe, ilu was jest ?
 12. I wcześniej. Jak w neolicie nasi przodkowie wypalali lasy, to czasem im się to, przy sprzyjających warunkach pogodowych, przytrafiało.
 13. Kiedy on bywa, a w zeszłym tygodniu wyjątkowo intensywny w dolinie Wisły. Jechałem wtedy z czystego, słonecznego Bielska na północ i w Czechowicach Dziedzicach wpadłem z góry w burą chmurę, w której widoczność była max na 200 m. Wiatr był wtedy od południa i biedakom tam przebywającym do tego co mieli od siebie, wcisnęło jeszcze to co się kisiło nad Bielskiem.
 14. Smog najwięcej zawdzięcza nowoczesnym piecom ekologicznym, z automatyką sterującą nadmuchem wentylatorowym oraz akcyzie do paliwa. W tle walka o zachowanie miejsc pracy w górnictwie skutkująca obniżonymi normami jakości.
 15. Wygląda na to że zrzucają się i coś wydają, może do rozdawania. Mnie się udało w tym roku tanio kupić "Album wyposażenia Wojska Polskiego" z 1933 r.