Skocz do zawartości

Amanki

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Amanki

  • Tytuł
    Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    Starożytność

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Szkoły prywatne w PRL

    Dzięki za bibliografię Secesjonista ;)Kilka pozycji mnie zainteresowało.
  2. Dzięki za informacje. Zapomniałem o tym tygodniku Veto. Poszukam archiwalnych wydań. Może gdzieś w bibliotekach coś się uchowało.
  3. Totolotek

    Dzięki za informacje. Wiem o podnoszeniu kwoty i w drugiej połowie lat 80-tych wygrane zaczęły sięgać kilkuset milionów, ale najbardziej interesuje mnie pierwsza połowa tych lat. Mam nadzieję, że może ktoś z forum wygrał albo zna kogoś kto wtedy trafił "szóstkę" i może podać dokładną kwotę. Minęło już tyle czasu, że chyba nie jest to tajemnicą .
  4. Totolotek

    Taka informacja pojawia się dopiero od roku 2003. Nawet archiwa wygranych na stronie lotto można sprawdzić dopiero od 1996r i tylko w spisie najwyższych wygranych. Wcześniejsze wygrane nie były widać archiwizowane.
  5. Totolotek

    Dzięki za informacje. Pracy Kulińskiej nie znałem, ale większą część historii totolotka czytałem w innych opracowaniach. Archiwalne wyniki można znaleźć też na stronie lotto, ale mi chodzi o wysokość wygranych, a nie o trafienia.
  6. Witam. Interesuje mnie historia totolotka. Szukam informacji na temat wysokości głównych wygranych w dużym lotku w latach 80-tych. Czy wie ktoś albo pamięta ile wynosiła najwyższa wygrana za trafienie "szóstki"? Najbardziej interesuje mnie pierwsza połowa lat 80-tych. W latach 80-tych odbywały się w sobotę dwa losowania dużego lotka. Czy ktoś pamięta jaki był system podziału głównej nagrody, jeśli dwie osoby trafnie wytypowały 6 liczb, jedna w jednym, a druga w drugim losowaniu? Czy nagrodę dzielono po prostu na pół?
  7. Witam. Temat mieszkań przewijał się trochę w temacie, ale chciałbym spytać o ceny mieszkań w Warszawie w latach 80-tych. Znalazłem informacje, że pod koniec lat 80-tych cena, na rynku prywatnym, wynosiła ponad 7,8 mln zł za metr. Czy ktoś wie ile kosztowało mieszkanie, na rynku prywatnym, w Warszawie w pierwszej połowie lat 80-tych? Ciekawi mnie też czy łatwo było w ogóle znaleźć takie oferty?
  8. Witam. Chciałbym odświeżyć trochę temat i spytać o szkoły prywatne działające w Warszawie w PRL-u. Wiem, że działała przy ambasadzie amerykańskiej American School of Warsaw przeniesiona w latach 70-tych na ul. Konstancińską 13. Obecnie siedziba znajduje się w Konstancinie. Najpierw to była szkoła podstawowa z przedszkolem, a pod koniec lat 80-tych poszerzyli ją o liceum. Z tego co udało mi się znaleźć wynika, że Polacy nie mogli do 1989r. chodzić do tej szkoły. Ciekawi mnie czy ktoś z forum wie o innych podobnych szkołach? Czy poza tą szkołą istniały w Warszawie inne niepubliczne szkoły? Wątek wydzieliłem z tematu: "Szkoła w PRL". secesjonista
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.