Skocz do zawartości

unimilam

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O unimilam

  • Tytuł
    Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    Starożytność

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Na szczęście jest to jeden z podrozdziałów i do tego raczej uzupełniający. Całość pracy podejmuję kwestie naczelnych organów państwowych w świetle Konstytucji z 1952. Problem miałem tylko z tym podrozdziałem bo wydawało mi się że może coś istotnego pominąłem lub nie doczytałem. Teraz jednak z czystym sumieniem mogę się brać za pisanie. Dziękuję i pozdrawiam.
  2. Dziękuję Bruno Wątpliwy informację
  3. No własnie Rada Państwa to "był" prezydent - tzw. kolegialna głowa państwa Odnośnie Gierka zastanawia mnie czy zrzeknięcie się przez niego mandatu poselskiego w 1980 było podyktowane faktycznie stanem zdrowia, czy zaczął być stopniowo odsuwany w cień.
  4. Nie będę ukrywał, że to jeden z podrozdziałów mojej pracy magisterskiej i w sumie jedyny z jakim mam problem. Jeśli chodzi o kwestię uprawnień przewodniczącego to znam jedynie te oczywiste(reprezentacja na zewnątrz itp.), a to trochę za mało. Z tego co stwierdził promotor powinienem na sprawę spojrzeć prze pryzmat konkretnych przewodniczących i ich "dążeń". Niestety w momencie ukończenia studiów oddałem legitymacje=kartę biblioteczną, a w bibliotece wojewódzkiej krucho z materiałami na ten temat(no i nie ukrywam, że jest to do napisania na wczoraj). Dziękuję za odzew i oczywiście chętnie skorzystam z materiałów jeśli to nie jest dla Ciebie duży problem. Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie...tym razem odnośnie Gierka. Czy w momencie usunięcia z partii był on członkiem Rady Państwa?(bo to że był w 1980 roku to wiem) To z kolei w kontekście odpowiedzialności konstytucyjnej i późniejszych planów Jaruzelskiego który chciał postawić Gierka przed Trybunałem Stanu.
  5. Nie bez powodu umieściłem wątek w dziale: Polska Rzeczpospolita Ludowa (1945 r. - 1989 r.)> Polityka, ustrój i dyplomacja. Moje pytanie dotyczy Rady Państwa czyli naczelnego organu prezydialnego w PRL... Kwestia mojego nicku chyba jest najmniej istotna.
  6. Dzień Dobry, Od jakiegoś już czasu zmagam się z tym zagadnieniem i powiem szczerze, że przy braku dostępu do odpowiedniej literatury jest to dla mnie sporę wyzwanie. Oczywiście podstawowe informację przyswoiłem. Może ktoś z użytkowników ma bardziej szczegółową wiedzę na ten temat. Chodzi mi o poszczególnych przewodniczących...wiem, że w odróżnieniu od innych państw bloku w PRL dopiero 1985 przewodniczący łączył stanowisko przewodniczącego Rady Państwa z szefowaniem "najważniejszej" partii(Jaruzelski). Natomiast o jego poprzednikach i wpływie na pozycję przewodniczącego nie znalazłem zbyt wiele. Chodzi mi przede wszystkim o Jabłońskiego i Zawadzkiego. Może ktoś z użytkowników ma wiedzę na ten temat lub zna jakieś dobre źródło?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.