TyberiusClaudius

Użytkownicy
 • Zawartość

  2020
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana TyberiusClaudius w Rankingu w dniu 1 Styczeń

TyberiusClaudius posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O TyberiusClaudius

 • Tytuł
  Ranga: Profesor wizytujący
 • Urodziny 06/29/00

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Cieszyn
 • Zainteresowania
  Archeologia, rekonstrukcja historyczna

Ostatnie wizyty

1897 wyświetleń profilu
 1. Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie.
 2. Przepraszam, pomyłka. Ostatni trening odbył się 19 marca (tj. niedizela). Wszystko jest napisane na naszej facebookowej stronie.
 3. Nie wiemy co z tamtą grupą. Jesteśmy na etapie poznawania się, treningów i szycia. To jakim językiem będziemy się posługiwać jest naszą tajemnicą, aczkolwiek mogę uchylić rombka tajemnicy, że chcemy również zaprosić do nas braci Słowian zza Olzy.
 4. To, że kogoś nie ma na jednym treningu/spotkaniu nic nie znaczy. Wasze komentarze są tyle głupie co irytujące. I tak mamy wyższą frekwencję, niż Golęszyce, a w tą sobotę będzie nas znowu siedmioro.
 5. No to co z tego? Zwykły przypadek?
 6. Nie, nie ubywa nas. Secesjonista chce mnie teraz po prostu poirytować. Jak to się nazywa? Trolling? Ja rozumiem, że gdyby to secesjonista stał na czele mojej Drużyny, to już na pierwsze spotkanie przyszłaby setka osób. Zapewne już obszyta i z całym ekwipunkiem.
 7. Cztery osoby. Aczkolwiek dzień wczesniej na spotkaniu było ich 7. A tydzień wcześniej, na treningu 9
 8. Jak to nikt się nie stawił? Problem był taki, że ja nie mogłem, dlatego nasze treningi zawęziliśmy do soboty i niedzieli. Palenie Marzanny było w poniedziałek. Wtedy większość z nas ma swoje obowiązki, dlatego frekwencja była nie najlepsza.
 9. Odbędzie się, ale jedynie przez weekend.Jest 7 mężów w naszej Drużynie..Wiking jest u nas tylko jeden na razie.
 10. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to nie marnuj miejsca na forum. A teraz merytorycznie - w wielu artykułach i publikacjach mówi się, że jednak była ta drużyna wikińska. A. Buko też o tym pisze (jeżeli chcecie, mogę podać cytaty), aczkolwiek twierdzi, że nie można przeceniać ich roli w tworzeniu państwa Mieszka. Poza tym nie sięgając daleko - książę Włodzimierz, też korzystał z wikińskich najmitów.
 11. Coś słabe to mocarstwo, skoro regularnie dostawało po łapkach od Wikingów od VIIIw. Nie musiały być bardzo silne. Wystarczy, że Mieszkowi sojusz z Danią się opłacał, czy był potrzebny, więc wydał córkę za duńskiego konunga Myślałem, że znany jest powszechnie fakt istnienia normańskiej drużyny utrzymywanej przez Mieszka.
 12. Zdaje mi się, że teza o tym, że Mieszko był Normanem, już czas jakiś temu odeszła do lamusa.
 13. Znaleziono, ale z późniejszego okresu. Z końcówki X do połowy XI wieku. Odnośnie tego, jak to Piastowie zdominowali inne plemiona możesz przeczytać w A.Buko Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej.