TyberiusClaudius

Użytkownicy
 • Zawartość

  2037
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana TyberiusClaudius w Rankingu w dniu 1 Styczeń

TyberiusClaudius posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O TyberiusClaudius

 • Tytuł
  Ranga: Profesor wizytujący
 • Urodziny 06/29/00

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Cieszyn
 • Zainteresowania
  Archeologia, rekonstrukcja historyczna

Ostatnie wizyty

1982 wyświetleń profilu
 1. Jakich łodzi używali Słowianie do podróżowania po Bałłtyku? Dłubanek? Czy może używali bardziej zaawansowanych jednostek? (Przedział VI - XIw.)
 2. Do kiedy stosowano tą karę? Czy w XIX wieku mogła być powszechna?
 3. Bieszk twierdz,, że za Zygmunta III, palono na stosach dzieła Długosza. Przejrzałem moje dwa poczty królów polskich i nic takiego tam nie ma, jedynie Jarema Maciszewski wspomina o tym, że rzeczony popierał cenzurę kościelną. Chciałbym się upewnić, że to "palenie Długosza", to bzdura.
 4. Jak na razie, to Trump zrobił krok w stronę III wojny światowej.
 5. Tym bardziej pejoratywne określenie "watażka", jest nie na miejscu.
 6. Muszę jeszcze do jednego się odnieść: Straszna bzdura. Nie wiem jak można nazwać "pół dzikim watażką" człowieka, który jako czwarty z kolei trzyma ster władzy państwa takiego jak Państwo gnieźnieńskie. Watażką to można "Ognia" nazwać a nie Mieszka, który był bardzo sprawnym politykiem i przywódcą liczącego się państwa.
 7. Ale z tego wyrosłem Nie, kiedyś mogło się sądzić inaczej, niż pan Janicki.
 8. Można, ale co innego zgadzać się, a co innego bezkrytycznie przyjmować jego słowa.
 9. Dlaczego Kszyrztof przedkłada książkę i myśl Janickiego, nad własne, logiczne myślenie?
 10. A mnie najbardziej rozbawiło to: Trochę trudno w taki sposób szachować mężczyznę, który wcześniej miał, ponoć, kilka żon.
 11. A skąd wysnuł, te wnioski Janicki?
 12. Furiuszu - zgadzam się, masz rację. kszyrztoff - Nie wiem co mają do tego kryształowa kula i wróżbici. Jak dla mnie Twój wywód jest przekombinowany. Mieszko widział w tym interes i się ochrzcił, Proste..Wielu wodzów wikińskich też przechodziło niby to na chrześcijaństwo, faktycznie nadal pozostając poganami. Dlaczego? Bo mieli w tym interes. Tak samo mogło być z Mieszkiem. Fakt chrztu nie musiał być od razu znany wszystkim na około. Akt konwersji na chrześcijaństwo był bardzo potrzebny dla samej polityki wewnętrznej. Chodzi mi tu m.in.o .scentralizowaną religię i o zjednoczenie podbitych plemion.
 13. To jest w ogóle sprawa śliska, bo o owym chrzcie mówią dopiero późniejsze źródła. Żadne współczesne kroniki tego wydarzenia nie odnotowały, co dziwne, bo taki chrzest był.... powiedzmy wydarzeniem, na którym wypadało być ważnym przedstawicielom chrześcijańskiego świata.
 14. Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie.
 15. Przepraszam, pomyłka. Ostatni trening odbył się 19 marca (tj. niedizela). Wszystko jest napisane na naszej facebookowej stronie.