Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. Wydaje mi się, że Roman bał się spędzić nocy na nieosłoniętym terenie. Chciał chyba wrócić do obozu, uzupełnić zapasy, żywność wodę, dać odetchnąć ludziom, może zastanowić się co dalej, bo dotychczasowa taktyka nie przynosiła rozstrzygnięcia. Jakie by nie były jego motywacje, zarządził odwrót. Gdyby się udał to Alp Arslan byłby z kolei w trudnej sytuacji. Jego armia też była zlepkiem a jego sytuacja polityczna nie była zbyt stabilna. O był respektowany dopóki zwyciężał i i zapewniał łupy. Gdyby po całym dniu walk Roman wycofał sie w porządku do obozu Turcy nie byliby w stanie go "ugryźć". W oczywisty sposób trudno byłoby to uznać za zwycięstwo wtedy Alp Arslan znalazłby się w dosyć nieciekawej sytuacji. Z drugiej strony gdyby Roman zaryzykował nocleg w polu i rankiem kontynuował ofensywę to następnego dnia mógłby pokusić się o zdobycie tureckiego obozu. To mogłoby mieć niebezpieczne konsekwencje dla tureckiego wodza. Można dywagować. Moim zdaniem każda decyzja była trudna i nieprzewidywalna w skutkach.
 3. Tu link do opisu i zdjęć tej kobiety po angielsku : https://forum.axishistory.com//viewtopic.php?t=45538&highlight=sister+pia
 4. Ja nie mam nawet bladego pojęcia o tej bitwie, ale Twój wywód jakoś mnie nie przekonuje. Jeśli armia X spychała armię Y i zdobywała pole, choć nie mogła zniszczyć armii Y, to nie musiała urządzać odwrotu - mogła pozostać na osiągniętej pozycji, a jeśli ta była z jakiś powodów bardzo niekorzystna - zepchnąć armię Y tak, by zająć rubież korzystną. Odwrót jest - jak sam piszesz - "najtrudniejszym manewrem", po co więc podjęto decyzję o odwrocie, jeśli sytuacja taktyczna do niego nie zmuszała?
 5. Kiepsko to wróży Drużynie, której animatorem jest Tyberiusz, który nie pamięta kiedy odbył się pierwszy trening. To nie był ostatni trening, to był: pierwszy i ostatni. Chyba że były wcześniejsze? A co z tym językiem?
 6. Zatem nie był wnuczkiem Napoleona I, chyba że dla euklidesa Napoleon I i jego brat Hieronim - to jedna osoba. Warto czytać... ze zrozumieniem i większą uwagą.
 7. Był wnuczkiem Hieronima Bonaparte, najmłodszego brata Napoleona I.
 8. Przepraszam, pomyłka. Ostatni trening odbył się 19 marca (tj. niedizela). Wszystko jest napisane na naszej facebookowej stronie.
 9. Poważnie? możemy poznać cytat gdzie stoi, że ów pan był wnuczkiem Napoleona I; reszta informacji jest u euklidesa podobnego sortu?
 10. "Powalczę" dzięki
 11. Z tym linkiem to gorzej bo nie wiem jak to się robi. W każdym razie żeby tam trafić wystarczy wystukać "herodote.net" i się pojawi. Tyle że to po francusku.
 12. Przepraszam kłopoty z klawiaturą spowodowały że nie dostrzegłem pominięcia cudzysłowu przy słowie dożywotni. Przyznaje że jest to moja wina i nic w zasadzie mnie nie tłumaczy. Ale z drugiej strony można było się domyśleć że to nie o dosłowne znaczenie tego słowa mi chodzi. W literówkach owszem było moje niedbalstwo przyznaje ale ten nie był zamierzony. A swoją drogą Lech Kaczyński nie jest tu odpowiednim przykładem zwłaszcza że nie pełnił funkcji bodaj 48 lat.
 13. Dzięki za wykład napisany chyba nawet bardziej zrozumiałym językiem niż ten Wikipedii. Naprawdę Wielki Szacun. Jednak przyznaje że nic mi nie było wiadomo o wyżej podanej witrynie , Możesz wiec podać linka? My początkujący chyba tak Mamy że o wszystko musimy pytać , prosić i ciągle ktoś czymś nas zaskakuje.
 14. Zajrzałem na witrynę Herodot. Tam pisze że ta służba został utworzona w 1908 roku przez Charles Joseph Bonaparte, wnuczka Napoleona I, czyli księcia z rodu Bonaparte. Pewnie miala jakieś francuskie wzory bowiem zaczęto ją nazywać Bureau, co nie było dotąd praktykowane w języku angielskim. Oficjalnie nazwa FBI została przyjęta w 1935 roku.Jej podstawowym zadaniem po utworzeniu było ściganie przestepców którzy unikali kary uciekając z jednego stanu do drugiego. W owych czasach była w USA tylko policja stanowa, to znaczy że każdy stan miał swoją niezależną policję. Poźniej jak wiadomo na czele FBI stanął Hoover. Wywodził się z purytańskiej rodziny. Był wrogi wszelkim odchyłkom od normalności, np. dewiacjom seksulanym. Podobno 20% aktywności FBI dotyczyło szeroko pojętej moralności. Był również niechętnie usposobiony do wszelkiej emancypacji czarnych. Agenci FBI musieli być białymi, nosić garnitur, krawat i kapelusz, posiadać dyplom uniwersytetu. Chętnie przyjmował byłych rugbystów (ważne). Funkcjonariusze FBI, w przeciwieństwie do skorumpowanej, biorącej w lapę, policji stanowej, musieli być nieskazitelni. W marcu 1932 roku przy okazji porwania syna Lindbergha udało mu się przeforsowac ustawę o kidnapingu która rozszerzala uprawnienia FBI. Między innymi uzyskał dla swoich agentów pozwolenie noszenia broni i dokonywania aresztowań. W latach 1930 jego priorytetem była walka z napadami na banki i z praniem brudnych pieniędzy. Na potrzeby służby adoptował nowe techniki np. analizy biologicznej, fizykochemicznej. itp. Praktykował również podsłuchy telefoniczne, co było zupełnie nielegalne. Podczas wojny FBI podjęła zadania kontrwywiadowcze a nawet wywiadowcze, szybko zastąpiło ją jednak w tym CIA W latach 1950 Hoover i FBI był mocno zaangażowany w zwalczanie komunizmu. Gromadzil informacje o celebrytach (np. aktorach) chociaż nigdy żadnego nie oskarżył o zdradę czy działanie na szkodęUSA. Niechętny aspiracjom czarnych źle widział Martina Luthera Kinga, gromadził materiały o nim i o innych przywódcach murzyńskich. Miał dokumenty na temat obyczajowości seksualnej wielu polityków, np. Kennedyego, co podobno zapewniło mu pozostawanie na stanowisku aż do śmiwerci.
 15. Jak to się stało, że flaga spółdzielców stała się flagą LGBT? Ucierpiał na tym uniwersytet w Utrechcie...
 16. To macie kiepską sprawozdawczość. Na waszej stronie można wyczytać (wpis z 12 marca 2017 r.) "Wczorajszy trening należy uznać za bardzo fajne przeżycie. Oby tak dalej, jest nas coraz więcej!". Wczorajszy, czyli trening odbył 11 marca. Z dnia 16 marca nie ma relacji o treningu, nie ma żadnej relacji z tego dnia. Ktoś tu nie wie co sam organizuje?
 17. Ja sobie przypominam inny zapis Regulaminu: Art. 8, punkt 3. oraz Regulamin Karny: Art. 42. Klawiatura szwankuje dość wybiórczo. Ja też nie rozumiem. Wedle mej wiedzy jeśli ktoś zmarł w trakcie pełnienia jakiejś funkcji, nie oznacza to by była to funkcja dożywotnia. Lech Kaczyński był dożywotnim prezydentem?
 18. Ostatni tydzień
 19. Ja tam jestem za. Lepiej by się dzieciaki tak bawiły niż by miały winówki po bramach obalać (No właśnie, obala się jeszcze winówki w bramach? Bo przyznam się, że nie na bieżąco jestem.)
 20. A nie przypominam sobie wpisu w regulaminie forum zabraniającego udziału w dyskusji komus komu akurat szwankuje klawiatura. Nie rozumiem umarł jako emeryt?
 21. Skoro można napisać "ć" w słowie "zastąpić" to można napisać podobne znaki w innych słowach. Pewna kultura językowa jednak nas obowiązuje. Nie był dożywotnim szefem FBI.
 22. Zapewne będzie to tajemny język Tyberiusza, który będą poprawiać uczniowie podstawówki. Na początek, jak w wielkomorawskim języku będzie: "rąbek" czy "rombek".
 23. Tydzień temu, to był: 15 marca, wtedy żadnego treningu łuczniczego raczej nie mieliście, chyba że treningi łucznicze praktykujecie w kawiarni Kornel i Przyjaciele.
 24. Nie wiem wiec czy dobrze zrozumiałem. To znaczy że być może jakies tam "kwity" Hoover miał lecz przesadą jest twierdzenie że to te kwity zadecydowały o jego dożywotnim szefowaniu FBI? Jak sie tak zastanowić to może sie wydawać że euklides ma racje. Urzednik nawet szef FBI nie może stac ponad prawem działanie takiej instytucji jak FBI powinno być zrozumiałe i przejrzyste. Mniej zrozumiałe i mniej przejrzyste powinny były zwracać uwage Sądów. Ale wtedy dochodzi sie do wniosku że Hoover było to "debeściak". Trzymając sie jak pijany płotu powiedzenia że "nie ma ludzi niezastąpionych" mozna też wysnuć wniosek że w latach 50-ych góra 60-ych ktos go powinien był na stanowisku zastapić. Dlaczego wiec tak sie nie stało? O jego wkładzie w zmiany w FBI czytałem chyba jedynie w Wiki i o ile dobrze pamietam miały one miejsce do lat 40-ych. Dlatego też zastanawiam sie gdzie szukać przyczyn jego tak długiego szefowania FBI jeśli odrzuciło sie teorie że miał on haka na każdego i gdy sie zgadza z teorią że każdego mozna zastapić.
 25. Nie wiemy co z tamtą grupą. Jesteśmy na etapie poznawania się, treningów i szycia. To jakim językiem będziemy się posługiwać jest naszą tajemnicą, aczkolwiek mogę uchylić rombka tajemnicy, że chcemy również zaprosić do nas braci Słowian zza Olzy.
 1. Pokaż więcej aktywności